Start List: 2017 Tongyeong ITU Triathlon World Cup | Elite Men
28 Oct, 2017 Tongyeong, Korea, South
Start Num# | First Name | Last Name | YOB | CountryNOC |
---|---|---|---|---|
1 | Andreas | Schilling | 1991 | DEN |
2 | Rostislav | Pevtsov | 1987 | AZE |
3 | Rodrigo | Gonzalez | 1989 | MEX |
4 | Simon | Viain | 1993 | FRA |
5 | Uxio | Abuin Ares | 1991 | ESP |
8 | Marten | Van Riel | 1992 | BEL |
9 | Gábor | Faldum | 1988 | HUN |
10 | Jelle | Geens | 1993 | BEL |
11 | Aurelien | Raphael | 1988 | FRA |
12 | Ryousuke | Maeda | 1995 | JPN |
14 | Makoto | Odakura | 1993 | JPN |
15 | Tayler | Reid | 1996 | NZL |
16 | Massimo | De Ponti | 1987 | ITA |
17 | Alessandro | Fabian | 1988 | ITA |
18 | Sam | Ward | 1994 | NZL |
19 | Hayden | Wilde | 1997 | NZL |
20 | Jan | Celustka | 1982 | CZE |
21 | Eric | Lagerstrom | 1989 | USA |
22 | Shogo | Ishitsuka | 1989 | JPN |
24 | Jason | West | 1993 | USA |
25 | Declan | Wilson | 1993 | AUS |
26 | Ji Hwan | Kim | 1990 | KOR |
27 | István | Király | 1994 | HUN |
28 | Roberto | Sanchez Mantecon | 1996 | ESP |
29 | Jonathan | Wayaffe | 1995 | BEL |
30 | Brandon | Copeland | 1996 | AUS |
31 | Antonio | Benito Lopez | 1994 | ESP |
32 | Peter | Denteneer | 1990 | BEL |
33 | Gregory | Barnaby | 1991 | ITA |
34 | Daniel | Hoy | 1998 | NZL |
35 | Maximilian | Schwetz | 1991 | GER |
36 | Filipe | Azevedo | 1993 | POR |
37 | Brennen | Smith | 1997 | CAN |
39 | Delian | Stateff | 1994 | ITA |
40 | András | Czigány | 1993 | HUN |
41 | Nicholas | Free | 1998 | AUS |
42 | Amitai | Yonah | 1994 | ISR |
43 | Luke | Burns | 1998 | AUS |
44 | Max | Neumann | 1995 | AUS |
45 | Yuki | Umeda | 1985 | JPN |
46 | Donald | Hillebregt | 1992 | NED |
47 | Ji Hong | Lee | 1992 | KOR |
48 | Seung Jun | Lee | 1995 | KOR |
49 | Dohwan | Kim | 1995 | KOR |
50 | Kwang Hoon | Lee | 1995 | KOR |
51 | Emil | Holm | 1996 | DEN |
52 | Francesc | Godoy Contreras | 1986 | ESP |
53 | Wei Kai | Wang | 1994 | TPE |
54 | Tuan Chun | Chang | 1994 | TPE |
55 | Oliver | Gorges | 1998 | LUX |
56 | Oscar | Coggins | 1999 | HKG |
57 | Miki | Taagholt | 1994 | DEN |
58 | Ju Seok | Kim | 1989 | KOR |
59 | Min Ho | Heo | 1990 | KOR |
60 | David | Guete | 1991 | COL |
61 | Wei-Chih | Lin | 1998 | TPE |
62 | Milosz | Sowinski | 1995 | POL |
63 | Soung Geun | Sin | 1991 | KOR |
64 | Alexandru | Ion | 1998 | ROU |
65 | Juan José | Cano Castillo | 1998 | COL |
66 | Gyuseo | Choi | 1994 | KOR |
67 | Hugo Mario | Ruiz Dimate | 1997 | COL |
68 | Jae Yun | Won | 1987 | KOR |
69 | Edgar Andrés | Bermúdez Muñoz | 1999 | COL |
70 | Hwa Mok | Jang | 1989 | KOR |
71 | Seung Hun | Seo | 1993 | KOR |
Program notes:
Technical Delegate: Omar Abu Bakar/SGP. Race Referee: Lee Dong Chai/KOR. Competition Jury: Omar Abu Bakar/SGP, Shin Otsuka/JPN, Justin Sukwon Park/KOR. Distances: Swim 750m (1 lap), Bike 19.88km (3 laps), Run 5 km (2 laps). Water temperature: 19.3C. Air Temperature: 19.6C, Humidity: 68%, WGBT: 17.8C. Wetsuits allowed.