Pos First Name Last Name YOB Country Start
Num
Time Swim T1 Bike T2 Run
1 Rosie Clarke 1986 GBR 302 02:05:24 00:20:17 00:00:26 01:08:32 00:00:26 00:35:45
2 Renáta Koch 1985 HUN 309 02:05:57 00:21:22 00:00:32 01:09:54 00:00:23 00:33:47
3 Camille Cierpik 1985 FRA 303 02:06:02 00:20:25 00:00:25 01:08:23 00:00:24 00:36:27
4 Margit Vanek 1986 HUN 314 02:06:43 00:20:14 00:00:35 01:08:27 00:00:32 00:36:57
5 Radka Vodickova 1984 CZE 301 02:07:11 00:20:55 00:00:33 01:10:13 00:00:31 00:35:00
6 Aida Valiño 1987 ESP 307 02:07:16 00:20:15 00:00:32 01:08:29 00:00:25 00:37:38
7 Zsófia Kovács 1988 HUN 319 02:08:22 00:21:00 00:00:28 01:10:12 00:00:20 00:36:20
8 Nicole Hofer SUI 305 02:09:07 00:21:19 00:00:28 01:09:53 00:00:24 00:37:04
9 Jeanne Collonge 1987 FRA 320 02:09:26 00:21:23 00:00:32 01:11:47 00:00:26 00:35:20
10 Tamara Toubazis SUI 304 02:09:34 00:21:04 00:00:36 01:10:02 00:00:24 00:37:30
11 Inna Tutukina 1986 RUS 312 02:09:47 00:20:17 00:00:31 01:08:26 00:00:24 00:40:11
12 Lydia Waldmüller 1986 AUT 308 02:09:57 00:20:41 00:00:38 01:10:26 00:00:25 00:37:49
13 Lara Del Valle 1987 ESP 325 02:10:02 00:21:02 00:00:30 01:10:12 00:00:26 00:37:53
14 Inna Ryzhykh 1985 UKR 313 02:10:18 00:20:37 00:00:28 01:10:41 00:00:25 00:38:07
15 Mriya Guz RUS 334 02:11:40 00:20:59 00:00:28 01:10:18 00:00:21 00:39:32
16 Paulina Kotfica 1986 POL 310 02:12:25 00:21:06 00:00:31 01:10:09 00:00:25 00:40:16
17 Ana Lopez De San Roman Blanco 1974 ESP 330 02:13:09 00:21:38 00:00:26 01:11:31 00:00:27 00:39:08
18 Galyna Makedon UKR 324 02:13:50 00:21:46 00:00:32 01:11:21 00:00:26 00:39:48
19 Natalia Shliakhtenko RUS 336 02:14:25 00:21:06 00:00:28 01:10:12 00:00:20 00:42:20
20 Barbara Clemente 1988 POR 322 02:14:33 00:21:40 00:00:36 01:11:22 00:00:24 00:40:34
21 Irina Pushkareva RUS 335 02:16:03 00:21:42 00:00:35 01:11:18 00:00:21 00:42:05
22 Saleta Castro 1987 ESP 311 02:17:14 00:22:27 00:00:35 01:14:20 00:00:26 00:39:27
23 Yuliya Bukher UKR 306 02:17:48 00:21:48 00:00:39 01:14:57 00:00:28 00:39:58
24 Joana Marques 1989 POR 328 02:19:20 00:22:33 00:00:27 01:18:08 00:00:23 00:37:51
DNF Anna Boykova 1984 RUS 323 00:00:00 00:21:05 00:00:34 01:10:05 00:00:27 00:00:00
DNF Teija Partanen 1986 FIN 332 00:00:00 00:22:36 00:00:31 00:00:00 00:00:00 00:00:00
DNF Heidi Hyvärinen 1986 FIN 326 00:00:00 00:25:58 00:00:32 00:00:00 00:00:00 00:00:00
DNF Johanna Stenholm 1987 FIN 333 00:00:00 00:28:53 00:00:39 00:00:00 00:00:00 00:00:00
DNF Sonja Korpela FIN 331 00:00:00 00:31:12 00:00:46 00:00:00 00:00:00 00:00:00
DNF Ewa Bugdol 1986 POL 315 00:00:00 00:00:00 00:00:00 00:00:00 00:00:00 00:00:00
DNF Maria Pytel 1986 POL 316 00:00:00 00:00:00 00:00:00 00:00:00 00:00:00 00:00:00
DNF Olesya Dereza UKR 317 00:00:00 00:00:00 00:00:00 00:00:00 00:00:00 00:00:00
DNF Olga Selekhova RUS 318 00:00:00 00:00:00 00:00:00 00:00:00 00:00:00 00:00:00
DNF Gitta Arany 1987 HUN 321 00:00:00 00:00:00 00:00:00 00:00:00 00:00:00 00:00:00
DNF Kata Láposi 1988 HUN 327 00:00:00 00:00:00 00:00:00 00:00:00 00:00:00 00:00:00
DNF Anastasiya Polyanskaya Yatsenko 1986 RUS 329 00:00:00 00:00:00 00:00:00 00:00:00 00:00:00 00:00:00