Results: 2008 Seoul ITU Triathlon Asian Cup | Elite Men
Seoul, Korea, South • 25 May, 2008
Pos First Name Last Name YOB Country Start
Num
Time Swim T1 Bike T2 Run
1 Simon Thompson 1977 AUS 4 01:43:18 00:21:06 00:00:00 00:52:37 00:00:00 00:29:36
2 Dmitriy Gaag 1971 KAZ 2 01:44:11 00:21:05 00:00:00 00:52:39 00:00:00 00:30:27
3 Matt Hopper 1977 AUS 3 01:44:49 00:20:56 00:00:00 00:52:48 00:00:00 00:31:07
4 Petr Bures 1980 CZE 19 01:44:55 00:21:09 00:00:00 00:52:32 00:00:00 00:31:15
5 Andrew Curtayne NZL 15 01:45:05 00:20:59 00:00:00 00:52:39 00:00:00 00:31:27
6 Jan Celustka 1982 CZE 14 01:45:08 00:21:00 00:00:00 00:52:39 00:00:00 00:31:29
7 James Seear 1986 AUS 6 01:45:23 00:21:06 00:00:00 00:52:36 00:00:00 00:31:42
8 Min Ho Heo 1990 KOR 40 01:46:03 00:20:49 00:00:00 00:52:51 00:00:00 00:32:24
9 Joshua Amberger 1989 AUS 20 01:46:33 00:20:53 00:00:00 01:00:20 00:00:00 00:25:20
10 Adam Carlton 1987 AUS 11 01:46:45 00:21:07 00:00:00 00:54:12 00:00:00 00:31:27
11 Christian Kemp AUS 23 01:47:50 00:21:50 00:00:00 00:53:30 00:00:00 00:32:31
12 Ju Seok Kim 1989 KOR 9 01:47:52 00:20:49 00:00:00 00:53:00 00:00:00 00:34:05
13 Ben Collins 1983 USA 51 01:48:00 00:20:59 00:00:00 00:52:48 00:00:00 00:34:14
14 Steven Sexton 1982 USA 27 01:48:22 00:21:03 00:00:00 00:54:23 00:00:00 00:32:59
15 Vladislav Yemelyanenko KAZ 01:48:37 00:24:02 00:00:00 00:59:16 00:00:00 00:25:20
16 Si Eun Moon 1984 KOR 21 01:48:55 00:21:34 00:00:00 00:53:51 00:00:00 00:33:30
17 Chang Yon Lee 1987 KOR 34 01:51:47 00:20:52 00:00:00 00:54:35 00:00:00 00:36:20
18 Dave Messenheimer 1980 USA 12 01:51:59 00:21:56 00:00:00 00:57:02 00:00:00 00:33:00
19 Roman Nikitenko 1987 KAZ 8 01:52:06 00:22:14 00:00:00 00:56:44 00:00:00 00:33:09
20 Vladimir Ulitin KAZ 01:54:14 00:21:49 00:00:00 00:57:14 00:00:00 00:35:12
21 Pavel Rastrigin UZB 28 01:55:29 00:23:29 00:00:00 00:58:20 00:00:00 00:33:40
22 Do-Hyun Kim 1988 KOR 35 01:56:14 00:21:09 00:00:00 00:58:00 00:00:00 00:37:06
23 Artem Mikheev UZB 30 01:56:31 00:23:41 00:00:00 00:57:55 00:00:00 00:34:57
24 Song Hyun Jo 1989 KOR 45 01:56:34 00:00:00 00:00:00 00:00:00 00:00:00 00:00:00
25 Murat Aubakirov KAZ 01:56:45 00:23:32 00:00:00 00:58:17 00:00:00 00:34:56
26 Chul Hee Kang 1982 KOR 41 01:57:45 00:21:08 00:00:00 00:57:56 00:00:00 00:38:42
27 Chris Tremonte 1980 USA 53 01:58:15 00:00:00 00:00:00 02:35:52 00:00:00 00:36:24
28 Kwon-Chul Kim 1981 KOR 48 02:00:00 00:21:07 00:00:00 00:58:00 00:00:00 00:40:53
29 Ji Min Lee 1989 KOR 43 02:00:22 00:22:23 00:00:00 01:00:58 00:00:00 00:37:02
30 Sol Choi 1990 KOR 47 02:00:53 00:22:58 00:00:00 01:07:44 00:00:00 00:30:12
31 Chun Ki Lee 1982 KOR 38 02:01:29 00:22:57 00:00:00 01:08:21 00:00:00 00:30:12
DNF Evgeniy Alekseyev 1982 UZB 26 00:00:00 00:23:38 00:00:00 00:00:00 00:00:00 00:00:00
DNF Byung Eun Jeon 1986 KOR 29 00:00:00 00:22:15 00:00:00 01:00:22 00:00:00 00:00:00
DNF Jun Keun 1987 KOR 37 00:00:00 00:21:36 00:00:00 00:00:00 00:00:00 00:00:00
DNF Jung-Ho Kim 1987 KOR 33 00:00:00 00:21:06 00:00:00 00:00:00 00:00:00 00:00:00
DNF Beom Seon Lee 1989 KOR 44 00:00:00 00:22:52 00:00:00 00:00:00 00:00:00 00:00:00
DNF Haeng Joon Lee 1979 KOR 32 00:00:00 00:21:27 00:00:00 00:00:00 00:00:00 00:00:00
DNF Ho Gun Lee 1990 KOR 00:00:00 00:27:32 00:00:00 00:00:00 00:00:00 00:00:00
DNF Hyun Min Lee 1989 KOR 46 00:00:00 00:21:11 00:00:00 00:00:00 00:00:00 00:00:00
DNF Sang Hoon Lee 1990 KOR 42 00:00:00 00:25:32 00:00:00 00:00:00 00:00:00 00:00:00
DNF Yun Ho Lee 1986 KOR 39 00:00:00 00:25:42 00:00:00 00:00:00 00:00:00 00:00:00
DNF Brett Mckeown AUS 00:00:00 00:00:00 00:00:00 00:00:00 00:00:00 00:00:00
DNF Ivan Morozov UZB 10 00:00:00 00:23:42 00:00:00 00:00:00 00:00:00 00:00:00
DNF Byung Hun Park 1971 KOR 49 00:00:00 00:28:04 00:00:00 00:00:00 00:00:00 00:00:00
DNF Jin Seop Shin 1978 KOR 22 00:00:00 00:21:08 00:00:00 00:52:42 00:00:00 00:00:00
DNF Jae Hun Choi 1988 KOR 36 00:00:00 00:00:00 00:00:00 00:00:00 00:00:00 00:00:00
DNF James Elvery 1984 NZL 7 00:00:00 00:00:00 00:00:00 00:00:00 00:00:00 00:00:00
DNF Tsukasa Hirano 1983 JPN 17 00:00:00 00:00:00 00:00:00 00:00:00 00:00:00 00:00:00
DNF Yuichi Hosoda 1984 JPN 5 00:00:00 00:00:00 00:00:00 00:00:00 00:00:00 00:00:00
DNF Hwa Mok Jang 1989 KOR 50 00:00:00 00:00:00 00:00:00 00:00:00 00:00:00 00:00:00
DNF Il Hyeong Lee 1974 KOR 31 00:00:00 00:00:00 00:00:00 00:00:00 00:00:00 00:00:00
DNF Jan Rehula 1973 CZE 18 00:00:00 00:00:00 00:00:00 00:00:00 00:00:00 00:00:00
DNF Danylo Sapunov 1982 UKR 1 00:00:00 00:00:00 00:00:00 00:00:00 00:00:00 00:00:00