2010 Alanya ITU Triathlon Premium European Cup : Oct 24 2010 : Elite Women : Results

Pos First Name Last Name Country Time Swim T1 Bike T2 Run
1 Rachel Klamer NED 01:54:42 00:19:27 00:00:27 01:01:24 00:00:27 00:33:00
2 Maria Czesnik POL 01:55:33 00:19:40 00:00:26 01:01:09 00:00:27 00:33:52
3 Katie Hewison GBR 01:56:23 00:20:08 00:00:26 01:02:42 00:00:28 00:32:39
4 Mariya Shorets RUS 01:56:38 00:19:29 00:00:26 01:01:24 00:00:27 00:34:54
5 Inna Tsyganok RUS 01:56:50 00:19:36 00:00:26 01:01:20 00:00:35 00:34:57
6 Alexandra Cassan Ferrier FRA 01:57:23 00:21:45 00:00:20 01:01:09 00:00:31 00:33:40
7 Liubov Polyanskaya RUS 01:57:29 00:19:37 00:00:24 01:01:18 00:00:32 00:35:39
8 Alice Betto ITA 01:57:39 00:19:23 00:00:30 01:01:23 00:00:33 00:35:51
9 Natalia Shliakhtenko RUS 01:57:50 00:19:41 00:00:24 01:01:16 00:00:27 00:36:04
10 Daniela Chmet ITA 01:57:57 00:19:33 00:00:25 01:01:24 00:00:41 00:35:55
11 Michelle Vesterby DEN 01:58:34 00:19:41 00:00:24 01:01:10 00:00:25 00:36:56
12 Ewa Komander POL 01:58:41 00:20:07 00:00:26 01:02:42 00:00:28 00:34:59
13 Katrien Verstuyft BEL 01:59:06 00:19:42 00:00:25 01:03:11 00:00:30 00:35:19
14 Bérengère Abraham FRA 01:59:10 00:19:21 00:00:27 01:01:31 00:00:30 00:37:22
15 Zsofia Kovacs HUN 01:59:24 00:19:47 00:00:23 01:03:09 00:00:27 00:35:40
16 Kaisa Lehtonen FIN 01:59:30 00:21:21 00:00:25 01:01:31 00:00:33 00:35:42
17 Camilla Pedersen DEN 01:59:32 00:19:35 00:00:27 01:01:12 00:00:28 00:37:51
18 Olesya Prystayko UKR 02:00:01 00:21:41 00:00:23 01:01:09 00:00:30 00:36:18
19 Daria Pletikapa CRO 02:00:11 00:19:42 00:00:23 01:01:14 00:00:25 00:38:28
20 Olga Yerofeyeva KAZ 02:00:41 00:19:49 00:00:28 01:02:59 00:00:31 00:36:55
21 Laurie Belkadi FRA 02:01:12 00:19:45 00:00:24 01:03:11 00:00:31 00:37:23
22 Alexandra Tondeur BEL 02:02:03 00:21:58 00:00:28 01:02:32 00:00:33 00:36:34
23 Arina Shulgina RUS 02:03:46 00:20:04 00:00:26 01:06:40 00:00:31 00:36:06
24 Yekaterina Shatnaya KAZ 02:04:18 00:21:45 00:00:25 01:04:59 00:00:28 00:36:42
25 Marta Jimenez ESP 02:05:35 00:20:11 00:00:27 01:06:27 00:00:37 00:37:53
26 Anastasiya Chernenko UKR 02:10:11 00:20:04 00:00:26 01:06:38 00:00:28 00:42:38
27 Mariya Kvita UKR 02:18:30 00:21:46 00:00:25 01:12:07 00:00:28 00:43:45
DNF Olga Dmitrieva RUS 00:00:00 00:20:21 00:00:26 00:00:00 00:00:00 00:00:00
DNF Cigdem Gulgec TUR 00:00:00 00:23:45 00:00:33 00:00:00 00:00:00 00:00:00
DNF Berrak Irmak TUR 00:00:00 00:23:42 00:00:32 00:00:00 00:00:00 00:00:00
DNF Alexandra Razarenova RUS 00:00:00 00:19:59 00:00:23 00:00:00 00:00:00 00:00:00
DNF Emel Yildirim TUR 00:00:00 00:27:21 00:00:28 00:00:00 00:00:00 00:00:00