2013 Tongyeong ITU Triathlon World Cup : Oct 12 2013 : Elite Men : Results

Pos First Name Last Name Country Time Swim T1 Bike T2 Run
1 Tony Moulai FRA 01:51:23 00:18:15 00:00:39 01:00:37 00:00:22 00:31:32
2 Igor Polyanskiy RUS 01:51:31 00:18:04 00:00:40 01:00:45 00:00:24 00:31:39
3 Daniel Hofer ITA 01:51:31 00:18:26 00:00:40 01:00:27 00:00:26 00:31:35
4 Jesse Featonby AUS 01:51:34 00:19:08 00:00:42 00:59:44 00:00:24 00:31:37
5 Joe Maloy USA 01:51:36 00:17:33 00:00:42 01:01:19 00:00:25 00:31:39
6 Premysl Svarc CZE 01:51:48 00:18:13 00:00:42 01:00:38 00:00:26 00:31:52
7 Luca Facchinetti ITA 01:51:56 00:18:14 00:00:41 01:00:36 00:00:25 00:32:02
8 Valentin Meshcheryakov KAZ 01:52:24 00:18:03 00:00:41 01:00:49 00:00:29 00:32:23
9 Aaron Harris GBR 01:52:29 00:18:18 00:00:41 01:00:30 00:00:28 00:32:34
10 Ryan Sissons NZL 01:52:35 00:18:10 00:00:41 01:00:41 00:00:25 00:32:41
11 Akos Vanek HUN 01:52:36 00:18:07 00:00:43 01:00:41 00:00:25 00:32:43
12 Lukas Hollaus AUT 01:52:41 00:18:59 00:00:44 00:59:49 00:00:24 00:32:48
13 Ji Hwan Kim KOR 01:52:49 00:18:06 00:00:43 01:00:44 00:00:26 00:32:52
14 Bryce Mcmaster NZL 01:53:12 00:18:11 00:00:44 01:00:39 00:00:27 00:33:13
15 Benjamin Shaw IRL 01:53:16 00:17:37 00:00:47 01:00:26 00:00:25 00:34:04
16 Tamas Toth HUN 01:53:19 00:19:02 00:00:43 00:59:45 00:00:30 00:33:20
17 Danylo Sapunov UKR 01:53:22 00:18:11 00:00:44 01:00:38 00:00:30 00:33:21
18 Aliaksandr Vasilevich BLR 01:53:31 00:18:24 00:00:41 01:00:28 00:00:29 00:33:31
19 Ivan Kalashnikov RUS 01:53:36 00:19:07 00:00:43 01:07:54 00:00:00 00:33:39
20 Tommy Zaferes USA 01:53:45 00:17:34 00:00:42 01:00:32 00:00:21 00:34:38
21 Lawrence Fanous JOR 01:53:54 00:18:18 00:00:43 01:00:32 00:00:23 00:34:00
22 Wikus Weber RSA 01:54:10 00:19:04 00:00:39 00:59:48 00:00:25 00:34:16
23 Jun Hyung Lee KOR 01:54:17 00:18:56 00:00:43 00:59:57 00:00:25 00:34:19
24 Casper Stenderup Korch DEN 01:54:21 00:19:00 00:00:41 00:59:51 00:00:27 00:34:25
25 Soung Geun Sin KOR 01:55:28 00:19:06 00:00:38 00:59:50 00:00:22 00:35:34
DNF Andreas Giglmayr AUT 00:00:00 00:18:28 00:00:41 01:00:22 00:00:29 00:00:00
DNF Ju Seok Kim KOR 00:00:00 00:18:18 00:00:41 01:00:13 00:00:29 00:00:00
DNF Baxriddin Umaraliev UZB 00:00:00 00:19:55 00:00:49 00:00:00 00:00:00 00:00:00
DNF Biloliddin Fahirdinov UZB 00:00:00 00:21:02 00:00:47 00:00:00 00:00:00 00:00:00
DNF Javohir Yunusov UZB 00:00:00 00:19:16 00:00:46 00:00:00 00:00:00 00:00:00
DNF Hyun Min Lee KOR 00:00:00 00:19:00 00:00:46 00:00:00 00:00:00 00:00:00
DNF Jae Yun Won KOR 00:00:00 00:18:24 00:00:45 00:00:00 00:00:00 00:00:00
DNF Cameron Milne GBR 00:00:00 00:18:05 00:00:43 00:00:00 00:00:00 00:00:00
DNF Andrey Moiseenko RUS 00:00:00 00:18:22 00:00:43 00:00:00 00:00:00 00:00:00
DNF Shohruh Yunusov UZB 00:00:00 00:19:08 00:00:43 00:00:00 00:00:00 00:00:00
DNF Jongchan Kim KOR 00:00:00 00:18:20 00:00:43 00:00:00 00:00:00 00:00:00
DNF Ilyosbek Yunusov UZB 00:00:00 00:21:04 00:00:43 00:00:00 00:00:00 00:00:00
DNF Ivan Ivanov UKR 00:00:00 00:19:11 00:00:42 00:00:00 00:00:00 00:00:00
DNF Philip Wolfe GBR 00:00:00 00:18:13 00:00:42 00:00:00 00:00:00 00:00:00
DNF Chon Yen Lee TPE 00:00:00 00:19:12 00:00:42 00:00:00 00:00:00 00:00:00
DNF Yegor Martynenko UKR 00:00:00 00:19:18 00:00:41 00:00:00 00:00:00 00:00:00
DNF Dmitriy Zaytsev UZB 00:00:00 00:19:16 00:00:41 00:00:00 00:00:00 00:00:00
DNF Min Ho Heo KOR 00:00:00 00:18:06 00:00:39 00:00:00 00:00:00 00:00:00