Pos First Name Last Name YOB Country Start
Num
Time Swim T1 Bike T2 Run
1 Carol Rasmussen 1964 DEN 20391 02:21:54 00:29:12 00:02:47 01:04:58 00:01:57 00:42:58
2 Anita Serafini 1961 SUI 20387 02:24:33 00:23:38 00:02:50 01:07:54 00:02:00 00:48:08
3 Sabine Greipel 1964 AUT 20389 02:25:06 00:24:38 00:02:35 01:10:17 00:01:38 00:45:57
4 Ann-Charlotte Steneryd 1963 SWE 20388 02:25:48 00:28:15 00:02:36 01:10:21 00:01:55 00:42:39
5 Vinciane Cohen Cols 1964 BEL 20409 02:26:06 00:27:14 00:02:48 01:10:59 00:01:45 00:43:18
6 Sarah Gunn 1964 GBR 20398 02:27:06 00:30:02 00:03:08 01:07:56 00:02:01 00:43:58
7 Julie Tapley 1965 GBR 20395 02:28:44 00:30:34 00:02:37 01:07:31 00:01:37 00:46:23
8 Jan Scott 1965 GBR 20393 02:30:30 00:24:39 00:02:22 01:13:45 00:01:52 00:47:50
9 Elke Willersinn 1965 GER 20406 02:30:59 00:29:05 00:03:21 01:09:20 00:01:58 00:47:14
10 Nicki Rushton 1965 GBR 20396 02:31:38 00:25:05 00:02:24 01:10:03 00:01:45 00:52:20
11 Alison Crellin 1963 GBR 20402 02:32:40 00:35:24 00:02:51 01:08:48 00:01:34 00:44:01
12 Susanne Weber 1965 GER 20405 02:34:18 00:26:07 00:02:36 01:10:53 00:02:25 00:52:14
13 Alex Le Bek 1963 GBR 20401 02:36:19 00:33:45 00:02:50 01:12:46 00:02:02 00:44:54
14 Kimberly Burns 1965 GBR 20397 02:38:07 00:30:33 00:02:22 01:14:45 00:01:50 00:48:36
15 Dana Hylakova 1961 CZE 20390 02:40:06 00:32:09 00:02:57 01:13:03 00:01:49 00:50:05
16 Maximiliana Itta 1961 NED 20408 02:40:39 00:24:49 00:03:18 01:16:20 00:02:29 00:53:41
17 Joan Wingfield 1962 GBR 20403 02:41:45 00:28:37 00:03:42 01:19:57 00:02:13 00:47:16
18 Jacqueline Gründler 1964 SUI 20384 02:43:06 00:30:04 00:03:04 01:16:11 00:02:25 00:51:21
19 Sally Poll 1964 GBR 20400 02:43:18 00:24:45 00:03:00 01:17:54 00:02:18 00:55:19
20 Sharon Chladek 1965 GBR 20394 02:45:09 00:32:24 00:03:18 01:12:16 00:02:11 00:54:58
21 Nathalie Francoise 1965 FRA 20392 02:46:11 00:27:41 00:03:46 01:16:41 00:02:28 00:55:33
22 Ann Pendred 1962 GBR 20404 02:48:28 00:32:08 00:03:07 01:17:46 00:02:22 00:53:02
23 Alexandra Rütschi 1964 SUI 20386 02:51:32 00:31:30 00:04:16 01:20:17 00:03:49 00:51:38
24 Lesley Berry 1964 GBR 20399 02:58:29 00:29:01 00:04:14 01:18:18 00:03:45 01:03:10
25 Silvana De Giovanni 1964 ITA 20407 03:05:38 00:37:33 00:03:37 01:25:35 00:02:36 00:56:15
26 Edith Kägi 1962 SUI 20385 03:17:21 00:35:59 00:04:03 01:33:00 00:03:06 01:01:11
Program notes:

Distances: Swim 1500 m (1 loop); Bike 40.8 km (2 laps) Run 10 km (3 laps)
Water temperature 21º C. Air temperature 19º C. Wetsuit swim.
Technical Delegate: Esther Sanchez/ESP, Pascal Godel/FRA
Race Referee: Sarah Taylor/GBR
Competition Jury: Esther Sanchez/ESP, Eugene Kraus/LUX, Oliver Imfeld/SUI