Results: 2015 Mooloolaba OTU Triathlon Oceania Cup | Elite Men
Mooloolaba, Australia • 15 Mar, 2015
Pos First Name Last Name YOB Country Start
Num
Time Swim T1 Bike T2 Run
1 Daniel Coleman 1995 AUS 2 01:50:25 00:18:10 00:04:35 00:55:20 00:00:38 00:31:39
2 Matthew Sharpe 1991 CAN 5 01:50:52 00:17:20 00:04:50 00:55:08 00:00:42 00:32:50
3 Joel Tobin White 1994 AUS 12 01:50:56 00:18:19 00:04:38 00:55:06 00:00:39 00:32:11
4 Josh Izewski 1990 USA 39 01:51:02 00:18:17 00:04:43 00:55:14 00:00:42 00:32:04
5 Marcel Walkington 1993 AUS 8 01:51:19 00:17:42 00:04:32 00:55:06 00:00:43 00:33:14
6 Calvin Quirk 1997 AUS 10 01:51:27 00:18:19 00:04:43 00:55:11 00:00:39 00:32:34
7 Ben Cook 1994 AUS 33 01:51:49 00:18:27 00:04:53 00:54:38 00:00:37 00:33:10
8 Brandon Copeland 1996 AUS 25 01:51:54 00:18:20 00:04:29 00:55:21 00:00:41 00:33:01
9 Drew Box 1989 AUS 1 01:52:00 00:18:17 00:04:42 00:55:06 00:00:43 00:33:10
10 Christian Wilson 1996 AUS 23 01:52:08 00:18:07 00:04:38 00:55:17 00:00:41 00:33:24
11 Adam Rudgley 1992 AUS 4 01:52:29 00:18:17 00:04:46 00:55:00 00:00:40 00:33:45
12 Samuel Betten 1988 AUS 35 01:52:51 00:17:41 00:04:35 00:55:02 00:00:44 00:34:47
13 Nathan Buschkuehl 1993 AUS 7 01:52:57 00:18:20 00:04:42 00:55:08 00:00:40 00:34:06
14 Giles Clayton AUS 26 01:53:01 00:00:00 00:00:00 00:00:00 00:00:00 00:34:05
15 Caleb Noble 1995 AUS 14 01:53:22 00:18:09 00:00:00 00:00:00 00:00:43 00:34:35
16 Cooper Rand 1993 NZL 15 01:53:30 00:18:19 00:04:43 00:55:01 00:00:40 00:34:45
17 Jonathan Butler 1994 AUS 36 01:54:02 00:17:40 00:04:39 00:55:41 00:00:41 00:35:18
18 Mikael Sahlberg 1985 SWE 34 01:54:14 00:00:00 00:00:00 00:00:00 00:00:00 00:35:19
19 Clayton Fettell 1986 AUS 37 01:54:28 00:17:21 00:04:52 00:55:06 00:00:42 00:36:25
20 Jørgen Gundersen 1995 NOR 22 01:54:44 00:17:11 00:04:57 00:55:13 00:00:41 00:36:40
21 Matthew Roberts 1996 AUS 17 01:55:55 00:17:22 00:04:47 00:55:10 00:00:44 00:37:51
22 Fraser Lyon AUS 38 01:57:15 00:18:15 00:04:49 00:55:07 00:00:39 00:38:23
23 Sascha Bondarenko-Edwards 1993 AUS 11 01:57:28 00:18:41 00:04:39 00:59:13 00:00:39 00:34:15
24 Chris Wigell 1989 AUS 30 01:57:47 00:18:22 00:05:02 00:59:13 00:00:39 00:34:30
25 Dylan Evans 1992 AUS 21 01:58:03 00:18:55 00:04:32 00:59:08 00:00:41 00:34:46
26 Sam Lade 1995 AUS 27 01:58:57 00:18:28 00:04:51 00:59:22 00:00:45 00:35:29
27 Robby Webster 1990 USA 19 01:59:19 00:19:13 00:04:42 01:01:00 00:00:40 00:33:42
28 Andrew Lloyd 1991 NZL 9 02:00:23 00:00:00 00:00:00 00:00:00 00:00:00 00:37:05
29 Nick Mcguire 1995 AUS 16 02:00:42 00:18:20 00:05:09 00:59:09 00:00:47 00:37:15
30 Jeremy Drake AUS 28 02:01:16 00:18:40 00:04:46 00:59:17 00:00:43 00:37:48
31 Tim George AUS 3 02:01:27 00:19:01 00:04:35 01:01:15 00:00:39 00:35:55
32 Nick Karwoski 1988 USA 20 02:01:55 00:19:06 00:04:44 01:05:01 00:00:40 00:32:21
33 Matt Brown 1992 AUS 6 02:05:29 00:19:15 00:04:47 01:04:49 00:00:42 00:35:55
34 Jonard Saim 1988 PHI 29 02:12:07 00:21:33 00:05:43 01:05:42 00:00:49 00:38:18
35 Mark Hosana 1991 PHI 31 02:12:24 00:21:33 00:05:27 01:05:59 00:00:48 00:38:35
36 Rikigoro Shinozuka 1995 MAS 40 02:13:17 00:21:31 00:05:19 01:06:05 00:00:51 00:39:29
DNF Nick Rennie 1990 NZL 18 DNF 00:20:10 00:00:00 00:00:00 00:00:00 00:00:00
DNF Sam Blake 1995 AUS 32 DNF 00:18:35 00:00:00 00:00:00 00:00:00 00:00:00
DNF Ludwig Fleetwood 1993 SWE 24 DNF 00:00:00 00:00:00 00:00:00 00:00:00 00:00:00
Program notes:

Distances: Swim 1.500 m (1 lap); Bike 40 km (1 lap); Run 10 km (2 laps) Technical Delegate: Claire Hannan /NZL Race Referee: Jacqui Kenny/AUS Competition Jury; Claire Hannan/NZL; Bill Walker/AUS; Anne Gripper/AUS. Water temperature 26.5 C Air temperature 20.2 C Non wetsuit swim