Pos First Name Last Name YOB Country Start
Num
Time Swim T1 Bike T2 Run
1 Ben Dijkstra 1998 GBR 6 00:37:31 00:06:39 00:00:33 00:18:58 00:00:19 00:11:03
2 Emil Deleuran Hansen 1997 DEN 2 00:37:41 00:06:28 00:00:37 00:19:07 00:00:21 00:11:10
3 Ran Sagiv 1997 ISR 21 00:37:48 00:06:33 00:00:35 00:19:06 00:00:20 00:11:15
4 Márk Dévay 1996 HUN 1 00:37:50 00:06:05 00:00:37 00:19:29 00:00:20 00:11:20
5 Csongor Lehmann 1999 HUN 10 00:38:00 00:06:27 00:00:34 00:19:12 00:00:21 00:11:28
6 Jack Willis 1997 GBR 23 00:38:02 00:06:36 00:00:36 00:19:02 00:00:21 00:11:30
7 Gergő Soós 1999 HUN 25 00:38:04 00:06:30 00:00:36 00:19:11 00:00:20 00:11:28
8 Bence Lehmann 1997 HUN 5 00:38:08 00:06:16 00:00:34 00:19:22 00:00:21 00:11:37
9 Jose Felicio 1997 POR 20 00:38:22 00:06:29 00:00:38 00:19:04 00:00:22 00:11:51
10 Temirlan Temirov 1996 KAZ 14 00:38:33 00:06:35 00:00:35 00:19:04 00:00:23 00:11:59
11 Jannik Schaufler 1997 GER 15 00:38:38 00:06:28 00:00:37 00:19:08 00:00:20 00:12:08
12 Alex Chantler Mayne 1998 GBR 18 00:38:42 00:06:29 00:00:38 00:19:07 00:00:20 00:12:11
13 Philip Horwarth 1997 AUT 9 00:38:43 00:06:18 00:00:36 00:19:18 00:00:22 00:12:12
14 Matteo Gala 1997 ITA 16 00:38:47 00:06:25 00:00:38 00:19:10 00:00:22 00:12:14
15 Jean Duchampt FRA 7 00:38:52 00:06:24 00:00:37 00:19:10 00:00:20 00:12:22
16 James Teagle 1996 GBR 8 00:38:55 00:06:49 00:00:37 00:19:30 00:00:21 00:11:41
17 James Edgar 1998 IRL 29 00:38:57 00:06:31 00:00:36 00:19:09 00:00:25 00:12:18
18 Diego Luca Boraschi 1998 ITA 11 00:39:01 00:07:04 00:00:39 00:19:15 00:00:22 00:11:43
19 Pirmin Frey 1996 GER 3 00:39:05 00:06:53 00:00:38 00:19:25 00:00:20 00:11:50
20 Patrik Zékány-Nagy 1996 HUN 19 00:39:17 00:06:33 00:00:36 00:19:05 00:00:22 00:12:44
21 Giulio Soldati 1997 ITA 27 00:39:25 00:06:30 00:00:36 00:19:11 00:00:23 00:12:49
22 Csaba Majoros 1998 HUN 22 00:39:26 00:06:50 00:00:38 00:19:29 00:00:23 00:12:08
23 Frederic Funk 1997 GER 26 00:39:33 00:07:01 00:00:39 00:19:16 00:00:23 00:12:15
24 Attila Arany 1998 HUN 17 00:39:38 00:06:53 00:00:36 00:19:30 00:00:22 00:12:19
25 Samuele Angelini 1999 ITA 31 00:40:06 00:07:03 00:00:39 00:19:17 00:00:24 00:12:45
26 Bernardo Portela 1996 POR 24 00:40:22 00:06:58 00:00:41 00:19:20 00:00:21 00:13:05
27 Tadeas Fazekas 1996 SVK 32 00:41:31 00:07:02 00:00:38 00:20:26 00:00:21 00:13:05
28 Guillermo Ferrer 1996 ESP 28 00:42:44 00:06:49 00:00:39 00:22:04 00:00:33 00:12:42
LAP Alex Yee 1998 GBR 4 LAP 00:07:07 00:00:34 00:00:00 00:00:00 00:00:00
LAP Nicolò Ragazzo 1999 ITA 12 LAP 00:06:52 00:00:36 00:00:00 00:00:00 00:00:00
LAP Jakob Sosniok 1998 ITA 30 LAP 00:06:43 00:00:37 00:00:00 00:00:00 00:00:00
Program notes:

Distances: Swim 500 m (2 laps) Bike 12.5 km (5 laps) Run 3.6 km (3 laps). Water Temperature 28.7ºC, Air Temperature 31.8ºC Non wetsuit swim. Technical Delegate: Dirk Bogaert/BEL. Race Referee: Dr Bela Varga/HUN. Competition Jury-: Dirk Bogaert/BEL, Tamas Liptak/HUN, Renato Bertrandi/ITA