Pos First Name Last Name YOB Country Start
Num
Time Run T1 Bike T2 Run
1 Emma Pallant 1989 GBR 3 01:56:45 00:35:19 00:00:21 01:02:48 00:00:21 00:17:54
2 Andrea Steyn 1983 RSA 20 01:56:52 00:35:20 00:00:29 01:02:38 00:00:21 00:18:02
3 Margarita Garcia Cañellas 1984 ESP 11 01:57:17 00:35:19 00:00:21 01:02:48 00:00:24 00:18:22
4 Lisa Sieburger 1991 GER 6 01:57:46 00:35:20 00:00:20 01:02:47 00:00:21 00:18:56
5 Sandrina Illes 1986 AUT 10 01:57:48 00:35:21 00:00:22 01:02:48 00:00:22 00:18:54
6 Giorgia Priarone 1992 ITA 2 02:00:45 00:35:42 00:00:23 01:04:35 00:00:23 00:19:40
7 Ana Filipa Santos 1981 POR 22 02:01:57 00:37:12 00:00:22 01:04:27 00:00:25 00:19:29
8 Julie Chuberre Dode 1987 FRA 9 02:02:06 00:36:35 00:00:24 01:05:01 00:00:23 00:19:42
9 Lesley Smit NED 8 02:02:25 00:36:35 00:00:22 01:05:03 00:00:25 00:19:57
10 Ilse Geldhof 1973 BEL 14 02:03:02 00:37:14 00:00:22 01:04:25 00:00:24 00:20:36
11 Michelle Dillon 1973 GBR 19 02:03:22 00:37:12 00:00:23 01:04:31 00:00:47 00:20:27
12 Laura Álvarez Bedia 1979 ESP 18 02:03:58 00:37:13 00:00:23 01:06:29 00:00:25 00:19:27
13 Claudia Luna 1996 ESP 32 02:04:16 00:37:13 00:00:25 01:06:28 00:00:24 00:19:43
14 Susanne Svendsen 1979 DEN 1 02:04:56 00:37:58 00:00:23 01:05:43 00:00:23 00:20:28
15 Davinia Albinyana Teruel 1980 ESP 17 02:05:04 00:37:15 00:00:23 01:06:27 00:00:23 00:20:34
16 Guadalupe J Aguilar Corona 1987 MEX 15 02:05:14 00:36:56 00:00:25 01:06:42 00:00:24 00:20:46
17 Hideko Kikuchi 1986 JPN 12 02:05:21 00:38:00 00:00:24 01:05:40 00:00:24 00:20:52
18 Lucia Perez Lopez 1984 ESP 21 02:05:44 00:38:00 00:00:27 01:05:37 00:00:30 00:21:08
19 Miriam Van Reijen 1983 NED 7 02:06:47 00:39:02 00:00:24 01:06:50 00:00:25 00:20:03
20 Noelia Juan 1996 ESP 36 02:08:09 00:38:09 00:00:24 01:07:47 00:00:24 00:21:22
21 Nayara Luniere 1988 BRA 4 02:08:40 00:38:20 00:00:30 01:07:29 00:00:30 00:21:49
LAP Claudia Montagut Sanz 1994 ESP 34 LAP 00:40:17 00:00:24 00:00:00 00:00:00 00:00:00
LAP Rita Lopes 1994 POR 37 LAP 00:40:15 00:00:23 00:00:00 00:00:00 00:00:00
DNF Paula Garcia Godino 1984 ESP 5 DNF 00:00:01 00:00:00 00:00:00 00:00:00 00:00:00
DNF Sara Bonilla Bernardez 1977 ESP 16 DNF 00:36:36 00:00:22 01:05:04 00:00:33 00:00:00
DNF Natalia Fischer Egusquiza 1993 ESP 35 DNF 00:00:00 00:00:00 00:00:00 00:00:00 00:00:00
Program notes:

Technical Delegate: Dr. Bela Varga/HUN. Race Referee: Monica Flores/ESP. Competition Jury: Dr. Bela Varga/HUN, Barry Siff/USA, Alicia Garcia/ESP.
Air Temperature 16º
Distances 1st Run 10 km (4 laps), Bike 40 Km (6 laps), 2nd Run 5 km (2 laps)