Pos First Name Last Name YOB Country Start
Num
Time Swim T1 Bike T2 Run
1 Matthew Hauser 1998 AUS 2 00:55:58 00:10:33 00:00:30 00:29:06 00:00:31 00:15:16
2 Daniel Hoy 1998 NZL 1 00:56:18 00:10:32 00:00:28 00:29:11 00:00:39 00:15:26
3 Liam Mccoach 1998 AUS 34 00:56:32 00:10:39 00:00:29 00:29:05 00:00:38 00:15:40
4 Callum McClusky 1998 AUS 10 00:56:41 00:10:50 00:00:26 00:28:57 00:00:33 00:15:54
5 Liam Ward 1997 NZL 4 00:56:48 00:10:36 00:00:31 00:29:02 00:00:34 00:16:03
6 Trent Dodds 1999 NZL 9 00:56:52 00:10:37 00:00:28 00:29:05 00:00:35 00:16:05
7 Kye Wylde 1997 AUS 8 00:56:59 00:10:38 00:00:28 00:29:00 00:00:30 00:16:21
8 Kurt Mcdonald 1999 AUS 39 00:57:05 00:10:38 00:00:26 00:29:06 00:00:33 00:16:20
9 Jack Van Stekelenburg 1997 AUS 5 00:57:08 00:10:35 00:00:33 00:29:04 00:00:46 00:16:09
10 Luke Burns 1998 AUS 7 00:57:29 00:10:57 00:00:28 00:28:47 00:00:37 00:16:38
11 Janus Staufenberg 1999 NZL 36 00:57:36 00:10:34 00:00:27 00:29:11 00:00:34 00:16:48
12 Nathan Breen 1997 AUS 32 00:57:39 00:09:59 00:00:34 00:29:43 00:00:38 00:16:45
13 Jonathan Sammut 1997 AUS 38 00:57:45 00:10:40 00:00:30 00:29:01 00:00:34 00:16:58
14 Jack Tierney 1997 AUS 16 00:57:49 00:10:27 00:00:41 00:29:06 00:00:38 00:16:54
15 Nicholas Free 1998 AUS 19 00:58:03 00:10:46 00:00:31 00:29:06 00:00:35 00:17:03
16 Kurt Wesley 1997 AUS 6 00:58:24 00:10:47 00:00:33 00:28:59 00:00:37 00:17:26
17 Noah Deubel 1997 AUS 22 00:58:30 00:10:52 00:00:32 00:28:50 00:00:39 00:17:35
18 Josiah Ney 2000 NZL 40 00:58:37 00:10:59 00:00:31 00:28:44 00:00:41 00:17:40
19 Liam Sproule 1998 AUS 25 00:58:51 00:10:31 00:00:35 00:29:08 00:00:41 00:17:54
20 Andrew Watson 1997 AUS 17 00:58:52 00:11:01 00:00:33 00:28:34 00:00:36 00:18:06
21 Henry Gautrey 1999 NZL 24 00:59:08 00:11:11 00:00:26 00:28:35 00:00:43 00:18:12
22 Jack Ferris 1999 AUS 27 00:59:23 00:11:04 00:00:24 00:28:42 00:00:44 00:18:26
23 David Martin 1998 NZL 37 00:59:29 00:10:34 00:00:28 00:29:08 00:00:33 00:18:43
24 Hayden Wilde 1997 NZL 23 00:59:40 00:11:42 00:00:33 00:30:09 00:00:39 00:16:36
25 Hayden Squance 1998 NZL 11 00:59:44 00:10:50 00:00:29 00:29:00 00:00:37 00:18:46
26 Zachary Taylor 2000 NZL 15 01:00:10 00:11:03 00:00:33 00:28:47 00:00:33 00:19:13
27 Bradley Cullen 1999 NZL 30 01:00:29 00:11:06 00:00:27 00:30:56 00:00:44 00:17:14
28 Lachlan Jones 2000 AUS 41 01:00:43 00:10:56 00:00:35 00:28:53 00:00:37 00:19:41
29 Ryan Young 1999 NZL 20 01:01:08 00:11:15 00:00:26 00:30:45 00:00:36 00:18:04
30 Saxon Morgan 2000 NZL 18 01:01:58 00:11:07 00:00:30 00:30:49 00:00:35 00:18:55
31 Alexander Evans AUS 33 01:02:28 00:11:18 00:00:29 00:30:38 00:00:38 00:19:23
32 Mathew Bradbury 1998 NZL 28 01:02:52 00:11:36 00:00:39 00:32:15 00:00:39 00:17:41
33 Ryan Church 2000 NZL 12 01:03:37 00:11:08 00:00:33 00:30:46 00:00:37 00:20:30
34 Adam Martin 2000 NZL 21 01:03:42 00:11:36 00:00:35 00:32:15 00:00:34 00:18:40
35 Jack Finlay 1997 NZL 14 01:03:57 00:11:19 00:00:35 00:32:34 00:00:35 00:18:52
36 Quinn Wallwork 1997 NZL 26 01:04:10 00:11:33 00:00:30 00:32:25 00:00:37 00:19:04
37 Christian Davey 1997 NZL 29 01:05:01 00:12:27 00:00:29 00:33:03 00:00:34 00:18:26
DNF Harley Porter 1998 NZL 31 DNF 00:10:53 00:00:28 00:29:03 00:00:40 00:00:00
DNF Lorcan Redmond 2000 AUS 35 DNF 00:10:59 00:00:29 00:00:00 00:00:00 00:00:00
Program notes:

Technical Delegate: Jacqui Kenny/AUS; Race Referee: Juliet Fahey/NZL; Competition Jury: Jacqui Kenny/AUS, Peter Hedge/NZL; Garry Boon/NZL
Distances: Swim 750 m (1 lap); Bike 20 km (4 laps); Run 5 km (2 laps of 2.1 km + 900m)