Pos First Name Last Name YOB Country Start
Num
Time Swim T1 Bike T2 Run
1 Beatrice Mallozzi 2000 ITA 67 00:42:44 00:06:53 00:01:03 00:21:22 00:00:34 00:12:54
2 Delia Sclabas 2000 SUI 91 00:42:45 00:07:37 00:01:04 00:21:11 00:00:47 00:12:09
3 Bianca Seregni 2000 ITA 89 00:42:48 00:06:34 00:01:11 00:21:35 00:00:39 00:12:51
4 Fanni Soós 1999 HUN 69 00:42:49 00:07:06 00:01:04 00:21:08 00:00:35 00:12:58
5 Katharina Erber 2001 AUT 80 00:42:50 00:07:10 00:01:05 00:21:03 00:00:39 00:12:55
6 Abbie Williams 2000 GBR 77 00:42:54 00:06:59 00:01:09 00:21:11 00:00:38 00:12:59
7 Anastacia Damm 2001 DEN 88 00:43:05 00:07:32 00:01:06 00:21:11 00:00:37 00:12:43
8 Tünde Bukovszki 2000 HUN 86 00:43:08 00:07:03 00:01:11 00:00:00 00:00:00 00:13:14
9 Yaheli Rochell 1999 ISR 73 00:43:31 00:07:31 00:01:07 00:21:09 00:00:34 00:13:13
10 Augusta Grønberg Christensen 2000 DEN 76 00:43:51 00:06:50 00:01:10 00:21:18 00:00:38 00:13:56
11 Rachele Botti 2000 SUI 92 00:43:54 00:07:28 00:01:09 00:21:11 00:00:37 00:13:31
12 Julia Sanecka 2001 POL 78 00:44:04 00:07:29 00:01:09 00:21:09 00:00:38 00:13:41
13 Zara Baković 2001 CRO 72 00:44:24 00:07:11 00:01:09 00:21:27 00:00:38 00:14:01
14 Mariana Vargem 2001 POR 82 00:44:46 00:07:44 00:01:08 00:20:54 00:00:37 00:14:26
15 Lia Federbusch 1999 ISR 83 00:44:56 00:07:51 00:01:15 00:21:46 00:00:40 00:13:26
16 Rita Fardilha 1999 POR 81 00:45:33 00:07:45 00:01:10 00:21:56 00:00:38 00:14:05
17 Valeria Nagornaia 2000 RUS 74 00:46:04 00:07:01 00:01:15 00:22:39 00:00:37 00:14:34
18 Natalie Belinova 2000 CZE 79 00:46:08 00:07:32 00:01:07 00:22:15 00:00:49 00:14:28
19 Femke Kiekens 1999 BEL 70 00:46:33 00:07:31 00:01:09 00:22:12 00:00:42 00:15:02
20 Oktawia Lewandowska 1999 POL 75 00:47:10 00:07:05 00:01:12 00:21:33 00:00:48 00:16:34
21 Merili-Mai Kivimets 2001 EST 85 00:47:27 00:08:02 00:01:16 00:22:44 00:00:37 00:14:49
22 Urška Bernot 2001 SLO 90 00:47:49 00:07:45 00:01:17 00:21:51 00:00:40 00:16:18
23 Unė Narkūnaitė 2000 LTU 68 00:48:17 00:08:49 00:01:20 00:23:35 00:00:39 00:13:56
24 Aļika Škarstāne 1999 LAT 71 00:48:35 00:07:53 00:01:21 00:22:50 00:00:46 00:15:48
25 Rozalina Grazhdan 2000 UKR 84 00:51:02 00:08:43 00:01:28 00:23:33 00:00:46 00:16:34
Program notes:

Technical Delegate; John Petrides/GBR. Race Referee Eriketti Margari/GRE. Competition Jury: John Petrides/GBR; Renato Bertrandi/ITA, Zita Szabo/HUN.
Air temperature 33.0ºC. Water temperature 29.0ºC. Wetsuits not allowed
Distances: Swim 500 m (2 laps); Bike 12 km (2 laps); Run 3.6 km (2 laps)
Athlete #90 Bernot/SLO served a 10 seconds penalty during the run leg.