Pos First Name Last Name YOB Country Start
Num
Time Swim T1 Bike T2 Run
1 Justine Guerard 1994 FRA 3 01:01:12 00:10:08 00:00:23 00:33:46 00:00:19 00:16:38
2 Lisa Schanung 1993 ITA 8 01:01:23 00:10:08 00:00:25 00:33:43 00:00:17 00:16:52
3 Michelle Flipo 1988 ITU 1 01:01:34 00:09:41 00:00:15 00:34:20 00:00:22 00:16:58
4 Lotte Miller 1996 NOR 9 01:01:39 00:09:40 00:00:30 00:34:08 00:00:22 00:17:01
5 Olivia Mathias 1998 GBR 18 01:01:57 00:09:35 00:00:25 00:34:18 00:00:24 00:17:17
6 Elise Salt 1995 NZL 2 01:02:06 00:10:10 00:00:24 00:33:45 00:00:20 00:17:28
7 Kiara Lenaertz 1998 BEL 26 01:02:15 00:00:00 00:00:00 00:00:00 00:00:00 00:00:00
8 Joanne Miller 1998 AUS 5 01:02:26 00:10:11 00:00:00 00:00:00 00:00:00 00:00:00
9 Chloe Cook 1994 GBR 7 01:02:44 00:09:44 00:00:26 00:35:16 00:00:30 00:16:51
10 Elizabeth Stannard 1997 NZL 4 01:02:51 00:10:16 00:00:27 00:34:43 00:00:20 00:17:07
11 Luisa Iogna-Prat 1995 ITA 12 01:02:52 00:10:06 00:00:30 00:33:42 00:00:19 00:18:17
12 Ashleigh Williams 1994 NZL 10 01:03:04 00:10:13 00:00:29 00:34:47 00:00:22 00:17:15
13 Annie Thorén 1992 SWE 24 01:03:08 00:10:15 00:00:25 00:33:41 00:00:22 00:18:27
14 Elle Twentyman 1995 GBR 22 01:03:16 00:10:19 00:00:27 00:34:42 00:00:19 00:17:30
15 Mikaela Persson 1987 SWE 16 01:03:29 00:10:05 00:00:27 00:33:48 00:00:21 00:18:49
16 Erica Hawley 1998 BER 11 01:03:39 00:10:18 00:00:26 00:34:46 00:00:18 00:17:53
17 Julie Nimmo 1997 GBR 15 01:04:02 00:10:14 00:00:27 00:34:48 00:00:22 00:18:13
18 Cindy Pomares 1990 FRA 23 01:04:05 00:10:19 00:00:28 00:34:43 00:00:23 00:18:14
19 Lucy Nell 1989 GBR 29 01:04:12 00:10:24 00:00:27 00:34:37 00:00:22 00:18:25
20 Ailbhe Carroll 1991 IRL 27 01:04:41 00:10:19 00:00:30 00:34:43 00:00:20 00:18:51
21 Ditte Kristensen 1995 DEN 17 01:04:52 00:09:40 00:00:27 00:34:13 00:00:19 00:20:15
22 Andreanne Brière-Dulude 1997 CAN 14 01:05:07 00:00:00 00:00:00 00:00:00 00:00:00 00:00:00
23 Vera Vilaca 1998 POR 32 01:05:15 00:10:11 00:00:27 00:33:41 00:00:20 00:20:37
24 Heather Foley 1982 IRL 25 01:05:21 00:10:30 00:00:36 00:35:46 00:00:20 00:18:12
LAP Marion Kim Mangrobang 1991 PHI 6 LAP 00:10:13 00:00:27 00:00:00 00:00:00 00:00:00
LAP Marije Dankelman 1997 NED 19 LAP 00:10:11 00:00:33 00:00:00 00:00:00 00:00:00
LAP Milan Agnew 1999 AUS 20 LAP 00:00:00 00:00:00 00:00:00 00:00:00 00:00:00
LAP Pia Wiltgen 1987 LUX 21 LAP 00:10:52 00:00:33 00:00:00 00:00:00 00:00:00
LAP Katinka Von Elsner-Wellsteed 1998 AUS 28 LAP 00:00:00 00:00:00 00:00:00 00:00:00 00:00:00
LAP Buse Aygün 1997 TUR 30 LAP 00:11:11 00:00:22 00:00:00 00:00:00 00:00:00
LAP Emma Varga 1997 SWE 31 LAP 00:10:00 00:00:28 00:00:00 00:00:00 00:00:00
Program notes:

Technical Delegate: Julien Vanderplancke/FRA. Race Referee: Pertti Tomminen/SWE. Competition Jury: Julien Vanderplancke/FRA, Alicia Garcia/ESP, Ola Silvdahl/SWE.
Distances: Swim 750m (1 lap); Bike: 20.6 km (4 laps); Run 5 km (3 laps)
Water Temperature 18.7ºC. Wetsuits allowed.