Pos First Name Last Name YOB Country Start
Num
Time Swim T1 Bike T2 Run
1 Tyler Mislawchuk 1994 CAN 2705 00:55:16 00:10:03 00:00:33 00:29:09 00:00:30 00:15:03
2 Eder Mejia Muñoz 1987 MEX 2715 00:55:26 00:10:02 00:00:35 00:29:09 00:00:31 00:15:11
3 Irving Perez 1986 MEX 2708 00:55:36 00:10:07 00:00:36 00:29:04 00:00:31 00:15:21
4 Alexis Lepage 1994 CAN 2701 00:55:49 00:10:07 00:00:31 00:29:07 00:00:27 00:15:40
5 Hunter Lussi 1993 USA 2724 00:55:59 00:10:12 00:00:35 00:28:12 00:00:31 00:16:30
6 Matthew Sharpe 1991 CAN 2706 00:56:01 00:10:09 00:00:34 00:29:03 00:00:30 00:15:48
7 Charles Paquet 1997 CAN 2717 00:56:06 00:10:01 00:00:31 00:29:13 00:00:34 00:15:49
8 Xavier Grenier-Talavera 1995 CAN 2710 00:56:21 00:10:09 00:00:33 00:29:03 00:00:30 00:16:07
9 Tony Smoragiewicz 1994 USA 2721 00:56:22 00:10:53 00:00:34 00:28:40 00:00:29 00:15:48
10 Myles Zagar 1995 CAN 2726 00:56:36 00:10:04 00:00:32 00:29:09 00:00:30 00:16:23
11 Darr Smith 1998 USA 2712 00:56:45 00:10:08 00:00:35 00:29:05 00:00:30 00:16:29
12 Francis Lefebvre 1993 CAN 2719 00:56:52 00:10:52 00:00:34 00:28:43 00:00:31 00:16:15
13 Pavlos Antoniades 2000 CAN 2709 00:56:59 00:10:49 00:00:37 00:28:41 00:00:29 00:16:25
14 Brennen Smith 1997 CAN 2718 00:57:21 00:10:07 00:00:36 00:29:05 00:00:31 00:17:03
15 Michael Arishita 1994 USA 2731 00:57:34 00:10:53 00:00:34 00:28:41 00:00:31 00:16:58
16 Jackson Laundry 1993 CAN 2728 00:57:48 00:10:49 00:00:37 00:28:40 00:00:34 00:17:09
17 Garrick Loewen 1995 CAN 2720 00:57:58 00:10:51 00:00:37 00:28:40 00:00:35 00:17:17
18 Patrick Smith 1994 CAN 2741 00:58:07 00:10:55 00:00:34 00:29:34 00:00:27 00:16:39
19 Michael Lori 1991 CAN 2703 00:58:28 00:10:11 00:00:31 00:29:05 00:00:28 00:18:14
20 Edouard Garneau 1996 CAN 2723 00:59:03 00:10:39 00:00:37 00:30:14 00:00:29 00:17:07
21 Jeremy Obrand 1996 CAN 2727 01:00:26 00:10:44 00:00:35 00:31:12 00:00:28 00:17:28
22 Michael Milic 1998 CAN 2707 01:00:41 00:10:46 00:00:40 00:31:39 00:00:34 00:17:05
23 Spencer Ralston 1995 USA 2725 01:00:46 00:10:55 00:00:34 00:31:03 00:00:29 00:17:46
24 Stefan Daniel 1997 CAN 2704 01:01:03 00:11:20 00:00:37 00:31:10 00:00:39 00:17:20
25 Nicholas Sterghos 1987 USA 2730 01:01:12 00:10:54 00:00:36 00:32:38 00:00:35 00:16:31
26 Aiden Longcroft-Harris 1998 CAN 2711 01:02:46 00:09:59 00:00:34 00:32:56 00:00:32 00:18:48
27 Brock Hoel 2001 CAN 2722 01:03:05 00:10:42 00:00:40 00:33:37 00:00:36 00:17:33
28 Jackson Konkin 2000 CAN 2729 01:05:28 00:10:46 00:00:37 00:33:36 00:00:34 00:19:56
DNS Austin Hindman 1998 USA 2714 DNS 00:00:00 00:00:00 00:00:00 00:00:00 00:00:00
DNF Jeremy Briand 1995 CAN 2702 DNF 00:10:44 00:00:37 00:32:19 00:00:00 00:00:00
DNF Taylor Forbes 1993 CAN 2716 DNF 00:10:52 00:00:36 00:00:00 00:00:00 00:00:00
Program notes:

Technical Delegate: Joyce Donaldson/USA. Race Referee: Yan Therrien/CAN. Competition Jury: Joyce Donaldson/USA, Paul Huyer/CAN, Les Piera/CAN.
Distances: Swim 750 m (1 lap); Bike 20 km (3 laps); Run 5 km (2 laps).
Water Temperature 23ºC. Air Temperature 30ºC. Wetsuits not allowed.