Pos First Name Last Name YOB Country Start
Num
Time Run T1 Bike T2 Run
1 Adam Goulet 1984 USA 2070 01:54:04 00:34:36 00:01:09 00:59:16 00:01:36 00:17:28
2 Daniel Geisler 1987 GBR 2057 01:56:59 00:35:16 00:01:03 01:00:56 00:01:42 00:18:04
3 Matt Sumner 1985 NZL 2067 01:59:04 00:37:42 00:01:13 00:59:33 00:01:46 00:18:52
4 Jonathan Peters 1987 GBR 2058 02:00:00 00:34:39 00:01:11 01:04:13 00:01:47 00:18:12
5 Hector Cisneros Vázquez 1986 MEX 2065 02:00:09 00:35:12 00:01:01 01:04:43 00:01:36 00:17:39
6 Randy Hadzor 1986 USA 2071 02:00:22 00:36:01 00:01:14 01:02:45 00:01:36 00:18:48
7 Andy Harrington 1984 IRL 2061 02:01:38 00:38:12 00:01:10 01:01:37 00:01:39 00:19:02
8 Andrey Esipov 1987 USA 2068 02:01:57 00:38:52 00:01:32 01:00:58 00:01:45 00:18:51
9 Jonathan Read 1987 GBR 2059 02:02:06 00:36:24 00:01:40 01:04:24 00:01:42 00:17:58
10 Gilberto Inacio Do Nascimento 1985 BRA 2077 02:02:08 00:35:25 00:01:06 01:05:43 00:01:38 00:18:17
11 Garvin Moses 1985 CAN 2054 02:02:42 00:37:49 00:01:08 01:02:19 00:01:39 00:19:48
12 Sean Laude 1986 USA 2072 02:02:43 00:38:43 00:01:12 01:02:37 00:01:55 00:18:18
13 François Léger Dionne 1986 CAN 2053 02:02:50 00:36:40 00:01:36 01:04:43 00:01:39 00:18:14
14 Benoit Rousseau 1985 CAN 2055 02:06:10 00:40:04 00:01:10 01:02:12 00:01:48 00:21:00
15 Kouhei Ueda 1986 JPN 2063 02:06:52 00:37:41 00:01:10 01:05:43 00:01:43 00:20:36
16 Carlos Antonio Aleman Flores 1985 MEX 2064 02:07:15 00:36:56 00:01:10 01:06:34 00:02:04 00:20:33
17 Daniel Froelich 1984 USA 2069 02:07:46 00:41:02 00:01:27 01:03:02 00:01:55 00:20:22
18 Ryan Flannigan 1986 CAN 2051 02:10:08 00:40:03 00:01:48 01:05:03 00:02:23 00:20:53
19 Scott Williams 1987 GBR 2060 02:11:19 00:38:23 00:01:17 01:07:07 00:01:48 00:22:46
20 Jeff Watt 1987 CAN 2056 02:12:48 00:40:05 00:01:20 01:08:17 00:02:05 00:21:03
21 Winston Guo 1986 CAN 2052 02:13:09 00:39:18 00:01:06 01:10:50 00:01:50 00:20:08
22 Grigory Yaroslavtsev 1987 USA 2075 02:18:30 00:40:52 00:01:49 01:12:30 00:02:25 00:20:55
23 David O'Hern 1983 USA 2073 02:37:58 00:50:05 00:01:38 01:17:22 00:02:06 00:26:49
24 Matt Woerman 1984 USA 2074 02:52:29 00:50:15 00:01:47 01:25:25 00:03:01 00:32:03
Program notes:

Draft Ilegal
Technical Delegates: Thanos Nikopoulos/GRE, David Markham/CAN.
Race Referee: Ulf Schuetze/CAN.
Competition Jury: David Markham/CAN, Loreen Barnett/CAN, Paul Huyer/CAN.
Distances: First Run 10 km (4 laps); Bike 40 km (4 laps); 2nd Run 5 km (2 lap)
Air Temperature 19.7ºC