2010 Tongyeong ITU Triathlon World Cup : Oct 16 2010 : Elite Men : Results

Pos First Name Last Name Country Time Swim T1 Bike T2 Run
1 Dan Wilson AUS 01:49:36 00:17:31 00:00:27 01:00:14 00:00:00 00:31:25
2 Aurelien Raphael FRA 01:49:52 00:17:07 00:00:28 00:59:58 00:00:00 00:32:21
3 Vincent Luis FRA 01:49:57 00:17:05 00:00:28 01:00:01 00:00:00 00:32:24
4 Jan Celustka CZE 01:49:59 00:17:08 00:00:36 00:59:51 00:00:00 00:32:23
5 Premysl Svarc CZE 01:49:59 00:17:08 00:00:32 00:59:54 00:00:00 00:32:27
6 Min Ho Heo KOR 01:49:59 00:17:11 00:00:28 00:59:55 00:00:00 00:32:24
7 Ivan Tutukin RUS 01:50:10 00:17:45 00:00:30 00:59:57 00:00:00 00:32:01
8 Yulian Malyshev RUS 01:50:17 00:17:11 00:00:28 00:59:58 00:00:00 00:32:42
9 Gavin Noble IRL 01:50:25 00:17:33 00:00:30 01:00:12 00:00:00 00:32:10
10 Samuel Betten AUS 01:50:27 00:17:11 00:00:31 00:59:53 00:00:00 00:32:54
11 Ryan Sissons NZL 01:50:39 00:17:41 00:00:33 00:59:59 00:00:00 00:32:27
12 Ivan Vasiliev RUS 01:50:42 00:17:03 00:00:31 01:00:00 00:00:00 00:33:09
13 Ramon Ejeda Medina ESP 01:50:58 00:17:40 00:00:33 01:00:00 00:00:00 00:32:46
14 Harry Wiltshire GBR 01:51:09 00:17:08 00:00:32 00:59:56 00:00:00 00:33:35
15 Dan Alterman ISR 01:51:17 00:17:39 00:00:28 01:00:07 00:00:00 00:33:05
16 Timothy O'Donnell USA 01:51:27 00:17:30 00:00:32 01:00:14 00:00:00 00:33:12
17 Pierre Le Corre FRA 01:51:36 00:17:06 00:00:28 01:00:00 00:00:00 00:34:04
18 Yiming Zhang CHN 01:51:50 00:17:48 00:00:33 00:59:54 00:00:00 00:33:37
19 James Seear AUS 01:51:52 00:17:10 00:00:34 00:59:50 00:00:00 00:34:18
20 Jens Toft DEN 01:51:54 00:17:29 00:00:30 01:00:18 00:00:00 00:33:37
21 Peter Bajai HUN 01:51:57 00:17:17 00:00:30 01:00:26 00:00:00 00:33:45
22 Drew Box AUS 01:52:00 00:17:04 00:00:31 00:59:58 00:00:00 00:34:29
23 David Matthews AUS 01:52:09 00:17:24 00:00:27 01:00:22 00:00:00 00:33:58
24 Akos Vanek HUN 01:52:11 00:17:12 00:00:33 00:59:49 00:00:00 00:34:38
25 Danylo Sapunov UKR 01:52:11 00:17:15 00:00:31 00:59:49 00:00:00 00:34:37
26 Ju Seok Kim KOR 01:52:13 00:17:12 00:00:33 00:59:33 00:00:00 00:34:57
27 Luc Van Es NED 01:52:22 00:18:00 00:00:30 01:01:25 00:00:00 00:32:25
28 Ran Alterman ISR 01:52:28 00:17:46 00:00:33 00:59:57 00:00:00 00:34:13
29 Marc Jenkins GBR 01:52:32 00:17:42 00:00:30 01:00:05 00:00:00 00:34:18
30 Sylwester Kuster POL 01:52:36 00:17:44 00:00:38 01:01:39 00:00:00 00:32:37
31 Vladimir Turbayevskiy RUS 01:52:41 00:17:26 00:00:31 01:00:14 00:00:00 00:34:30
32 Artem Parienko RUS 01:52:42 00:17:45 00:00:34 00:59:53 00:00:00 00:34:31
33 James Elvery NZL 01:52:58 00:17:37 00:00:36 01:00:02 00:00:00 00:34:45
34 Jan Van Berkel SUI 01:53:08 00:18:02 00:00:28 01:01:28 00:00:00 00:33:09
35 Csaba Rendes HUN 01:53:13 00:17:40 00:00:28 01:00:06 00:00:00 00:34:59
36 Jae Hun Choi KOR 01:53:14 00:17:43 00:00:32 01:00:03 00:00:00 00:34:56
37 Faquan Bai CHN 01:53:31 00:18:02 00:00:37 01:01:24 00:00:00 00:33:28
38 Dmitriy Smurov KAZ 01:53:33 00:17:59 00:00:33 01:01:28 00:00:00 00:33:35
39 Ji Hwan Kim KOR 01:53:41 00:17:57 00:00:28 01:01:34 00:00:00 00:33:42
40 Jonathan Ciavattella ITA 01:53:49 00:17:42 00:00:36 01:01:44 00:00:00 00:33:47
41 Daniel Unger GER 01:53:54 00:17:46 00:00:30 01:01:43 00:00:00 00:33:55
42 Aleksandr Latin EST 01:53:57 00:17:50 00:00:33 01:01:37 00:00:00 00:33:59
43 Nicholas Vandam USA 01:54:01 00:17:14 00:00:36 01:00:28 00:00:00 00:35:43
44 Pavel Simko SVK 01:54:12 00:18:00 00:00:32 01:01:29 00:00:00 00:34:10
45 Mehdi Essadiq MAR 01:54:33 00:18:02 00:00:32 01:01:28 00:00:00 00:34:33
46 Marc Widmer SUI 01:54:41 00:17:59 00:00:30 01:01:29 00:00:00 00:34:43
47 Andrea Secchiero ITA 01:54:58 00:17:59 00:00:37 01:01:24 00:00:00 00:35:01
48 Jun Hyung Lee KOR 01:55:39 00:18:02 00:00:34 01:01:25 00:00:00 00:35:39
49 Massimo De Ponti ITA 01:56:34 00:18:00 00:00:35 01:01:24 00:00:00 00:36:35
50 Lawrence Fanous JOR 01:56:58 00:17:53 00:00:28 01:01:38 00:00:00 00:36:59
51 Franz Hofer AUT 01:57:43 00:18:00 00:00:36 01:01:25 00:00:00 00:37:43
52 Shohruh Yunusov UZB 01:58:00 00:18:00 00:00:41 01:01:27 00:00:00 00:37:53
53 Anthony Mcsweeney AUS 01:59:58 00:18:00 00:00:34 01:01:24 00:00:00 00:40:01
54 Oleksiy Syutkin UKR 02:01:21 00:18:00 00:00:41 01:02:32 00:00:00 00:40:08
55 James Bales USA 02:01:33 00:19:40 00:00:39 01:06:56 00:00:00 00:34:19
DNF Evgeniy Alekseyev UZB 00:00:00 00:21:00 00:00:43 01:09:28 00:00:00 00:00:00
DNF Barrett Brandon USA 00:00:00 00:18:07 00:00:45 00:00:00 00:00:00 00:00:00
DNF Byung Eun Jeon KOR 00:00:00 00:18:50 00:00:27 01:07:57 00:00:00 00:00:00
DNF Anthony Pujades FRA 00:00:00 00:17:09 00:00:34 00:59:52 00:00:00 00:00:00
DNF Pavel Rastrigin UZB 00:00:00 00:22:36 00:00:33 00:00:00 00:00:00 00:00:00
DNF Seth Wealing USA 00:00:00 00:18:54 00:00:35 01:11:57 00:00:00 00:00:00
DNF Javohir Yunusov UZB 00:00:00 00:19:02 00:00:40 00:00:00 00:00:00 00:00:00
DSQ Mark Fretta USA 00:00:00 00:17:32 00:00:38 01:00:06 00:00:00 00:33:07