Start List: 2018 ITU World Triathlon Grand Final Gold Coast | 35-39 Female AG
16 Sep, 2018 Gold Coast, Australia
# First Name Last Name NOC
20658 Stephanie Albert AUS
20659 Narelle Broadley AUS
20660 Tricia Brown AUS
20661 Bianca Cairns AUS
20662 Melissa Charlton AUS
20663 Tegan Davies AUS
20664 Elizabeth Dornom AUS
20665 Bernadette Dornom AUS
20666 Annette Eastwood AUS
20667 Rosemary Farrell AUS
20668 Stella Foley AUS
20669 Sarah Hardy AUS
20670 Amber Heaft AUS
20671 Amy Loxley AUS
20672 Alicia Mcculloch AUS
20673 Kate Oconnor AUS
20674 Chloe Pullar AUS
20675 Kate Schultz AUS
20676 Carriae Sempf AUS
20677 Emily Stacey AUS
20678 Grace Stevens AUS
20679 Sarah Thomas AUS
20680 Jennifer Veitch AUS
20681 Kathrin Wardlaw AUS
20682 Kelly Watson AUS
20683 Fernanda Carvalho Marques De Oliveira BRA
20684 Carolina Henrique Sardinha Silva BRA
20685 Marie Claude Henry BRA
20686 Nathalie Camire CAN
20687 Jennifer Panteluk CAN
20688 Amanda Richmond CAN
20689 Meghan Scott CAN
20690 Ana Maria Arteaga Vásquez COL
20691 Natalia Morales COL
20692 Natalia Carolina Daqui Loureiro ECU
20693 Céline Hirzel FRA
20694 Kelly Atkin GBR
20695 Claire Brown GBR
20696 Rachel Collins GBR
20697 Natalie Curgenven GBR
20698 Louise Douglass GBR
20699 Ruth Hodgkinson GBR
20700 Katherine Kabala GBR
20701 Christine Lutsch GBR
20702 Melissa Marsh GBR
20703 Saffron Pineger GBR
20704 Lindsay Russell-Smith GBR
20705 Rachel Wiseman GBR
20706 Cocoro Hirashita JPN
20707 Seiko Nakajima JPN
20708 Yuriko Orihara JPN
20709 Makiko Yogo JPN
20710 Sabrina Emilce Bachur MEX
20711 Mariana Fernandez De Castro Martinez MEX
20712 Marcela Perez Garcia MEX
20713 Haidet Sanchez Gallegos MEX
20714 Ellen Meelkop NED
20715 Andrea Cowlam NZL
20716 Fiona Crombie NZL
20717 Kerri Dewe NZL
20718 Kelly Good NZL
20719 Natalie Hardaker NZL
20720 Vicky Jones NZL
20721 Emma Parsons NZL
20722 Emily Rowbotham NZL
20723 Anna Russell NZL
20724 Sierra Ryland NZL
20725 Katrina Shores NZL
20726 Lucia Vincent NZL
20727 Angie Wall NZL
20728 Magdalena Michalak POL
20729 Debbie De Bruyn RSA
20731 Kristina Rivers SKN
20732 Melissa Andrews USA
20733 Claudia Behring USA
20734 Shanna Bonnell USA
20735 Cristina Lambert USA
20736 Laura Mcdonald USA
20737 Elaine Nelson USA
20738 Amy Peters USA
20739 Kirsten Sass USA
20740 Sarah Welton USA
20741 Isabela Chen BRA
20742 Ruth Nava Contreras MEX
Program notes:

Technical Delegate: Thanos Nikopoulos/GRE and Ross Capill/NZL
Head Referee: Lyndell Murray/AUS
Competition Jury Jaqui Kenny/AUS, Renato Bertrandi/ITA, Miles Stewart/AUS
Distances: Swim 1500 m (1 lap); Bike 39.4 km (2 laps); Run 10 km (2 laps) 
Water temperature: 20.0ºC Air temperature 18.0º C
Wetsuits allowed.