Start List: 2019 Pontevedra ITU Duathlon World Championships | 35-39 Male AG
27 Apr, 2019 Pontevedra, Spain
Start Num# | First Name | Last Name | YOB | CountryNOC |
---|---|---|---|---|
2253 | RaÚl | Arroyo MartÍnez | 1981 | ESP |
2254 | Francisco Javier | BÉjar Blanco | 1982 | ESP |
2255 | Jonathan | Carreño Rodriguez | 1984 | ESP |
2256 | José Antonio | Castilla Menéndez | 1984 | ESP |
2257 | Jorge | Ferradans Valdes | 1982 | ESP |
2258 | Victorino | Fuente Gonzalez | 1980 | ESP |
2259 | Juan Jose | Guerrero De Gea | 1983 | ESP |
2260 | Carlos | Iglesias Area | 1981 | ESP |
2261 | Igor | Korta VÉlez | 1982 | ESP |
2262 | Juan Pedro | MartÍn Ruiz | 1984 | ESP |
2263 | Santiago | Martín-Romo Parra | 1982 | ESP |
2264 | Domingo | Pablos MartÍn | 1983 | ESP |
2265 | Daniel | PÉrez Vaz | 1981 | ESP |
2266 | Diego | Sotorrio Villanueva | 1984 | ESP |
2267 | Francisco Javier | Torres Pino | 1982 | ESP |
2268 | Olivier | Fremy | 1980 | FRA |
2269 | Fabien | Letort | 1980 | FRA |
2270 | Djalil | Baiou | 1981 | GBR |
2271 | Andrew | Bedford | 1981 | GBR |
2272 | Phil | Brush | 1982 | GBR |
2273 | Mark | Chamberlain | 1981 | GBR |
2274 | Alex | Doherty | 1983 | GBR |
2275 | Mike | Jefferies | 1982 | GBR |
2276 | Alvaro | Martin Hernandez | 1982 | GBR |
2277 | Stuart | Mclay | 1980 | GBR |
2278 | Luke | Roberts | 1983 | GBR |
2280 | Hendrik | Becker | 1980 | GER |
2281 | Christian | Dürr | 1984 | GER |
2282 | Marc | Flavin | 1980 | IRL |
2283 | Daryl | Kearns | 1983 | IRL |
2284 | Christopher Irungu | Githaiga | 1984 | KEN |
2285 | Washington Otieno | Onyango | 1980 | KEN |
2286 | Jort | Vlam | 1982 | NED |
2287 | Nelson | Gomes | 1981 | POR |
2288 | Marco | Leite | 1981 | POR |
2289 | Márcio | Oliveira | 1983 | POR |
2290 | Hugo | Silva | 1981 | POR |
2292 | Hanno | Mattheus | 1984 | RSA |
2293 | Jason | Nance | 1981 | USA |
2294 | Michael | Nicholson | 1982 | USA |
2295 | Francis | Oliver | 1980 | USA |
2296 | Leandro Eduardo | Galende | 1982 | BRA |
2297 | Daniel Alexandre | Gomes | 1980 | BRA |
Program notes:
Technical Delegate: Stefan Mauris/SUI. Head Referee: Vicki Lundine/CAN. Competition Jury: Stefane Mauris/SUI, Gonzalo Triunfo/ESP, Jeanne Courbe/FRA.
Distances: Run 10km (4 laps), Bike 36.2km (1 lap), Run 5km (2 laps).
Air temperature: 27.9ºC