Start List: 2021 Europe Triathlon Junior Cup Olsztyn | Junior Men
29 May, 2021 Olsztyn, Poland
# First Name Last Name NOC
1 Mark Vysotskiy RUS
3 Miguel Espuna Larramona ITA
4 Simeone Romano ITA
5 Lukáš Juránek CZE
6 Alberto Bartolomeo Demarchi ITA
7 Francesco Gazzina ITA
8 Jakub Marek CZE
9 Raf De Dobbelaere BEL
10 Balte Thijs BEL
11 Filip Tlamka CZE
12 Jakob Mamič SLO
14 Emiel Torfs BEL
15 Ul Denša SLO
16 David Eliáš CZE
17 Matej Marek CZE
18 Shachar Agur ISR
19 Ander Michelena Beltran De Heredia ESP
20 Staš Tomšič SLO
21 Karol Janicki POL
22 Mikhail Bastrakov RUS
23 Tristan Knupfer SUI
24 Pedro De La Torre Llobregat ESP
25 Pavel Sorokin RUS
26 Nadir Bouras Moussaoui ESP
27 Artūrs Liepa LAT
28 Miguel Guzman Tafalla ESP
29 Kasparas Apkievicius LTU
30 Joakim Skovlund Reincke Schnack DEN
31 Jozef Vrabel SVK
32 Sebastian Wernersen NOR
34 Žiga Podgoršek SLO
35 Robertas Gegužis LTU
36 Esteban Basanta Fouz ESP
37 Maksymilian Kopiczko POL
38 Matej Medveczky SVK
39 Marcin Stanglewicz POL
40 David Aljoša Pavlin SLO
41 Oliver Hostrup Sahlberg DEN
42 Nicolás Heredero Carazo ESP
43 Gabriel Suchy SVK
44 Antoine L'Hôte SUI
45 Andrés Prieto Villar ESP
46 James Kadziak POL
47 Joan Reixach Abril ESP
48 Pablo Cano Garay ESP
49 Eduardo Blanco Mollá ESP
50 Džiugas Karklelis LTU
51 Nevan Vimos Kocbek SLO
52 Filip Glapa POL
53 Juan Gonzalez Garcia ESP
54 Arnau Rosaleny Aznar ESP
55 Lukas Bentsen DEN
56 Vincenzo Maria Matarazzo ITA
57 Jan Chrzanowski POL
58 Pau Gonzalez-Espresati Clement ESP
59 Šimon Michálek CZE
60 Peter Rojtas SVK
61 Črt Verbič SLO
62 Nicolas Probert Vargas MEX
63 Kamil Kulik POL
64 David Cantero Del Campo ESP
65 Janne Büttel GER
66 Nejc Podgoršek SLO
67 Marcel Kozaczkiewicz POL
68 Carlos Vizcaino Navarro ESP
69 Robert Kostlan CZE
70 Rom Rabber ISR
71 Domen Bojanc SLO
Program notes:

Technical delegate: Marco Van Ostende/NED. Head Referee: Eero Raudsepp/EST. Competition Jury: Marco Van Ostende/NED, Maryia Charkouskaya/BLR, Pawel Mlynarczyk/POL.
Distances: swim 750 m (1 lap), bike 20 km. (4 laps), run 5 km (2 laps)
Water temperature 16ºC, air temperature 13.5ºC. Wetsuits mandatory.
Athletes #1 Vysotskiy/RUS and #70 Rabber/ISR served a 10 seconds penalty during the run segment.
Athletes #3 Espuna Larramona/ITA and #7 Gazzina/ITA were disqualified because they did not stop at the penalty box.