Pos First Name Last Name YOB Country Start
Num
Time Run T1 Bike T2 Run
1 Jenny Alcorn 1959 AUS 12 02:53:49 00:38:14 00:01:43 01:31:53 00:01:40 00:40:17
2 Sue Schlatter 1963 CAN 43 02:54:06 00:39:16 00:01:51 01:31:38 00:01:43 00:39:37
3 Thea Sijbesma 1960 NED 3 02:55:41 00:38:43 00:01:30 00:00:00 00:00:00 00:39:43
4 Natascha Badmann 1966 SUI 15 02:56:12 00:39:56 00:01:42 01:32:50 00.01:35 00:40:07
5 Liz Downing USA 4 02:56:31 00:39:55 00:01:39 01:32:59 00:01:37 00:40:19
6 Melisa Watson GBR 52 02:57:47 00:37:22 00:01:49 01:38:11 00:02:03 00:38:10
7 Dolorita Gerber 1968 SUI 8 02:58:32 00:39:24 00:01:54 01:33:55 00:01:52 00:41:25
8 Barbara Brewe USA 20 02:59:42 00:39:38 00:01:51 01:36:22 00:01:46 00:40:03
9 Katinka Wiltenburg 1959 NED 6 03:00:09 00:39:46 00:00:00 01:37:37 00:01:30 00:41:14
10 Monika Feuersinger 1965 AUT 27 03:00:34 00:39:36 00:01:43 01:36:27 00:01:42 00:41:03
11 Bianca Van Dijk NED 48 03:01:22 00:42:10 00:00:33 00:00:00 00:00:00 00:44:53
12 Franka Jansen NED 33 03:01:33 00:40:41 00:01:53 01:35:14 00:01:47 00:41:56
13 Karin Möbes SUI 37 03:01:57 00:40:48 00:01:51 01:32:25 00:01:53 00:44:58
14 Jill Westenra NZL 54 03:03:07 00:39:09 00:01:38 01:36:38 00:01:39 00:44:02
15 Katjana Quest-Altrogge 1964 GER 40 03:03:17 00:39:47 00:01:48 01:36:22 00:01:43 00:43:36
16 Carina Henning GER 32 03:03:40 00:38:43 00:02:02 01:42:12 00:01:52 00:38:49
17 Edeltraut Ruoff GER 42 03:05:22 00:40:45 00:01:52 01:38:42 00:01:48 00:42:13
18 Carolyn Hubbard 1967 CAN 9 03:05:24 00:38:32 00:01:48 01:36:49 00:01:55 00:46:17
19 Kristen Dyck CAN 25 03:05:57 00:40:39 00:01:47 01:35:50 00:01:38 00:46:01
20 Sharon Best CAN 20 03:06:06 00:40:52 00:01:57 01:36:52 00:01:58 00:44:26
21 Anneliese Weber GER 53 03:07:20 00:39:56 00:01:40 01:39:36 00:01:45 00:44:21
22 Sabine Stelzmüller AUT 46 03:08:26 00:39:08 00:01:56 01:44:05 00:01:50 00:41:26
23 Claire Gordon GBR 30 03:08:44 00:41:54 00:02:10 01:38:49 00:02:04 00:43:44
24 Cheryl Brady USA 19 03:10:04 00:41:37 00:01:51 01:41:52 00:02:08 00:42:35
25 Sarah Springman 1956 GBR 45 03:10:24 00:42:30 00:01:51 01:40:52 00:01:49 00:43:20
26 Raelene Croad AUS 22 03:10:35 00:41:19 00:01:54 001:38:19 00:02:07 00:46:54
27 Nicole Verollet FRA 50 03:10:58 00:41:00 00:01:55 01:39:50 00:01:53 00:46:19
28 Éva Eszesné Vas 1969 HUN 49 03:11:02 00:39:49 00:01:55 01:45:31 00:01:54 00:41:52
29 Annette Di Maria FRA 23 03:12:12 00:00:00 00:00:00 01:42:02 00:02:03 00:00:00
30 Catherine Dunn NZL 24 03:12:35 00:40:50 00:01:46 01:40:15 00:01:48 00:47:55
31 Dorothee Paulmann GER 39 03:12:41 00:40:42 00:01:59 01:40:12 00:01:51 00:47:55
32 Kathy Bourke GBR 56 03:15:09 00:40:43 00:02:17 01:42:48 00:02:10 00:47:10
33 Lourdes Gabarain ESP 33 03:16:43 00:41:28 00:01:55 00:00:00 00:00:00 00:46:32
34 Aintzane Argaitz Castro ESP 14 03:17:21 00:42:58 00:01:52 01:38:56 00:03:01 00:50:32
35 Jane Birds GBR 18 03:17:50 00:42:31 00:02:09 01:42:13 00:02:02 00:48:53
36 Genevieve Rochat FRA 57 03:21:40 00:43:07 00:02:16 01:45:38 00:02:30 00:48:07
37 Beth Libby RSA 35 03:29:33 00:45:22 00:02:09 01:43:41 00:02:36 00:55:43
38 Dina Bilbao 1960 ESP 17 03:30:20 00:42:05 00:02:01 01:50:01 00:02:03 00:54:08
39 Amparo Rodriguez ESP 41 03:30:20 00:49:48 00:00:00 01:42:02 00:02:32 01:02:57
40 Julie Ann White CAN 55 03:35:25 00:56:15 00:02:16 01:52:19 00:02:23 00:42:11
41 Erika Tweraser AUT 47 03:37:42 00:47:05 00:01:55 01:54:18 00:02:05 00:52:17
42 Sandrine Eglema FRA 26 03:38:19 00:42:50 00:02:03 02:00:41 00:01:57 00:50:46
DNF Virginie Lafargue FRA 7 DNF 00:42:54 00:02:35 00:00:00 00:00:00 00:00:00
DNF Kirsten Nachtigall GER 38 DNF 00:42:16 00:02:16 00:00:00 00:00:00 00:00:00
DNF Donna Peters 1960 USA 2 DNF 00:00:00 00:00:00 01:31:03 00:01:31 00:00:00
Program notes:

Technical Delegate: Enrique Quesada/ESP
Full results.
Distances: 1st run 10,8 km, Bike 60 km, 2nd run 10,2 km.