Pos First Name Last Name YOB Country Start
Num
Time Swim T1 Bike T2 Run
1 Sonja Krolik 1973 GER 258 02:02:51 00:23:46 00:00:00 01:03:17 00:00:00 00:35:46
2 Simone Westhoff GER 201 02:05:22 00:21:08 00:00:00 01:04:57 00:00:00 00:39:18
3 Isabelle Mouthon-Michellys 1966 FRA 205 02:05:58 00:21:54 00:00:00 01:06:06 00:00:00 00:37:57
4 Anette Pedersen DEN 204 02:06:53 00:22:35 00:00:00 01:04:48 00:00:00 00:39:30
5 Ute Schaefer 1967 GER 217 02:07:55 00:23:37 00:00:00 01:03:50 00:00:00 00:40:28
6 Jeannine De Ruysscher BEL 238 02:08:15 00:22:13 00:00:00 01:06:05 00:00:00 00:39:58
7 Simone Mortier 1964 GER 202 02:09:21 00:23:07 00:00:00 01:06:53 00:00:00 00:39:20
8 Mieke Suys 1968 BEL 239 02:09:49 00:22:07 00:00:00 01:07:02 00:00:00 00:40:40
9 Maria Malin SWE 285 02:09:52 00:22:39 00:00:00 01:09:02 00:00:00 00:38:12
10 Suzanne Nielsen 1966 DEN 210 02:10:18 00:22:16 00:00:00 01:07:56 00:00:00 00:40:06
11 Natascha Badmann 1966 SUI 209 02:10:34 00:25:36 00:00:00 01:06:23 00:00:00 00:38:34
12 Jasmine Hämmerle 1966 AUT 236 02:10:43 00:24:18 00:00:00 01:05:44 00:00:00 00:40:41
13 Marie Overbye 1976 DEN 246 02:11:42 00:22:38 00:00:00 01:09:33 00:00:00 00:39:31
14 Cedrine Soulet FRA 252 02:11:58 00:22:18 00:00:00 01:08:58 00:00:00 00:40:41
15 Beatrice Mouthon 1966 FRA 251 02:12:26 00:22:49 00:00:00 01:09:29 00:00:00 00:40:06
16 Dolorita Gerber 1968 SUI 279 02:12:46 00:24:21 00:00:00 01:09:04 00:00:00 00:39:21
17 Francisca Rüssli 1971 SUI 282 02:13:02 00:23:31 00:00:00 01:06:54 00:00:00 00:42:36
18 Alison Hollington GBR 254 02:13:15 00:23:34 00:00:00 01:08:51 00:00:00 00:40:51
19 Fiddy Remondini ITA 270 02:13:26 00:23:13 00:00:00 01:08:55 00:00:00 00:41:16
20 Virginia Berasategi Luna 1975 ESP 289 02:13:38 00:22:13 00:00:00 01:09:04 00:00:00 00:42:19
21 Brigitte Scheithauer 1963 GER 02:13:46 00:21:53 00:00:00 01:08:20 00:00:00 00:43:31
22 Jitske Cats NED 274 02:14:15 00:26:04 00:00:00 01:10:01 00:00:00 00:38:09
23 Agathe Liniger SUI 280 02:14:20 00:23:58 00:00:00 01:08:28 00:00:00 00:41:53
24 Jacqueline Van Vliet NED 273 02:14:46 00:25:46 00:00:00 01:08:36 00:00:00 00:40:24
25 Helene Cawtborne GBR 233 02:15:03 00:26:38 00:00:00 01:10:12 00:00:00 00:38:12
26 Judit Bodrogai HUN 264 02:15:30 00:23:13 00:00:00 01:08:08 00:00:00 00:44:08
27 Manuela Ianesi 1964 ITA 231 02:16:21 00:22:57 00:00:00 01:12:23 00:00:00 00:40:59
28 Susanne Habiger GER 256 02:16:53 00:22:41 00:00:00 01:11:19 00:00:00 00:42:53
29 Renata Berkova 1975 CZE 243 02:17:01 00:22:07 00:00:00 01:14:18 00:00:00 00:40:34
30 Adél Molnár 1974 HUN 263 02:17:19 00:22:39 00:00:00 01:12:29 00:00:00 00:42:10
31 Marisa Gomez ESP 287 02:17:31 00:22:01 00:00:00 01:13:28 00:00:00 00:42:02
32 Christine De Wit NED 223 02:17:42 00:24:15 00:00:00 01:10:14 00:00:00 00:43:13
33 Silvia Ricco ITA 268 02:17:54 00:23:11 00:00:00 01:11:44 00:00:00 00:42:59
34 Maria Gavrilova LAT 229 02:17:57 00:24:58 00:00:00 01:11:18 00:00:00 00:41:41
35 Erika Molnár 1976 HUN 262 02:18:46 00:24:11 00:00:00 01:14:44 00:00:00 00:39:51
36 Maribel Blanco Velasco 1969 ESP 291 02:18:51 00:24:17 00:00:00 01:12:50 00:00:00 00:41:44
37 Nina Anisimova 1973 RUS 235 02:18:54 00:22:10 00:00:00 01:13:34 00:00:00 00:43:10
38 Astrid Perathoner 1973 ITA 269 02:19:00 00:21:58 00:00:00 01:10:17 00:00:00 00:47:45
39 Fiona Lothian 1965 GBR 253 02:19:25 00:26:34 00:00:00 01:11:06 00:00:00 00:41:45
40 Rahel Pfeiffer SUI 281 02:21:17 00:24:03 00:00:00 01:12:09 00:00:00 00:45:05
41 Vera Maros HUN 261 02:21:36 00:23:12 00:00:00 01:11:58 00:00:00 00:46:26
42 Olga Kounschikova UKR 286 02:21:48 00:24:41 00:00:00 01:15:31 00:00:00 00:41:36
43 Tatiana Parfenceva RUS 277 02:21:51 00:25:48 00:00:00 01:12:18 00:00:00 00:43:45
44 Johanna Forsberg 1973 SWE 232 02:22:07 00:22:43 00:00:00 01:11:25 00:00:00 00:47:59
45 Asa Anderson 1967 SWE 283 02:22:20 00:23:31 00:00:00 01:16:16 00:00:00 00:42:33
46 Katarina Andersson SWE 284 02:22:29 00:23:41 00:00:00 01:13:20 00:00:00 00:45:28
47 Ariane Gutknecht 1964 SUI 207 02:22:35 00:28:38 00:00:00 01:12:43 00:00:00 00:41:14
48 Anne Paul 1962 IRL 265 02:22:59 00:30:05 00:00:00 01:12:01 00:00:00 00:40:53
49 Christel Van Eesbeek 1967 BEL 240 02:23:28 00:25:45 00:00:00 01:08:54 00:00:00 00:48:49
50 Roswitha Hölzl AUT 237 02:23:33 00:30:44 00:00:00 01:11:17 00:00:00 00:41:32
51 Ditte Thygesen DEN 247 02:23:40 00:22:10 00:00:00 01:17:53 00:00:00 00:43:37
52 Nerea Martinez Urruzola 1972 ESP 288 02:23:56 00:24:36 00:00:00 01:13:39 00:00:00 00:45:41
53 Maria Alikina 1974 RUS 278 02:25:38 00:00:00 00:00:00 00:00:00 00:00:00 00:47:06
54 Helen Peelo IRL 267 02:26:50 00:29:03 00:00:00 01:12:41 00:00:00 00:45:06
55 Linda Mcanee IRL 266 02:31:57 00:26:04 00:00:00 01:17:48 00:00:00 00:48:05
56 Gilda Mota POR 276 02:35:01 00:28:03 00:00:00 01:22:59 00:00:00 00:43:59
Program notes:

Distances: Swim 1500 m.; bike 40 km; run 10 km.