Pos First Name Last Name YOB Country Start
Num
Time Swim T1 Bike T2 Run
1 David Williams GBR 23 01:00:42 00:10:53 00:00:00 00:32:35 00:00:00 00:17:14
2 Roman Dimitriev 1978 UKR 65 01:01:33 00:10:25 00:00:00 00:33:21 00:00:00 00:17:47
3 Péter Gazdag HUN 2 01:01:45 00:10:04 00:00:00 00:32:19 00:00:00 00:19:22
4 Morten Stausholm DEN 17 01:01:52 00:11:30 00:00:00 00:32:01 00:00:00 00:18:21
5 Maik Petzold 1978 GER 30 01:02:03 00:10:22 00:00:00 00:32:52 00:00:00 00:18:49
6 Péter Kovács 1978 HUN 4 01:02:10 00:10:30 00:00:00 00:33:37 00:00:00 00:18:03
7 Róbert Kristóf HUN 5 01:02:17 00:11:17 00:00:00 00:33:12 00:00:00 00:17:48
8 Zsolt Peleskei 1978 HUN 1 01:02:56 00:10:18 00:00:00 00:33:51 00:00:00 00:18:47
9 Timo Lisk 1979 GER 33 01:03:01 00:10:36 00:00:00 00:33:37 00:00:00 00:18:48
10 Lee Poulton GBR 24 01:03:05 00:10:26 00:00:00 00:33:58 00:00:00 00:18:41
11 Daniel Unger 1978 GER 34 01:03:06 00:10:32 00:00:00 00:34:44 00:00:00 00:17:50
12 Stuart Hayes 1979 GBR 25 01:03:25 00:10:21 00:00:00 00:33:47 00:00:00 00:19:17
13 Tim Don 1978 GBR 28 01:03:46 00:11:31 00:00:00 00:33:10 00:00:00 00:19:05
14 Nico Hass GER 31 01:03:55 00:10:48 00:00:00 00:33:34 00:00:00 00:19:33
15 Frigyes Rajnai HUN 3 01:04:05 00:10:01 00:00:00 00:34:05 00:00:00 00:19:59
16 Hagen Schölzel GER 29 01:04:06 00:11:01 00:00:00 00:33:04 00:00:00 00:20:01
17 Ben Herbert GBR 26 01:04:18 00:10:34 00:00:00 00:33:24 00:00:00 00:20:20
18 Dénes Kovács HUN 6 01:04:41 00:10:30 00:00:00 00:34:40 00:00:00 00:19:31
19 Hannes Geyskens BEL 74 01:04:53 00:11:24 00:00:00 00:34:14 00:00:00 00:19:15
20 Boris Gros FRA 20 01:05:02 00:10:40 00:00:00 00:34:32 00:00:00 00:19:50
21 Simon Trundle GBR 27 01:05:04 00:10:39 00:00:00 00:34:27 00:00:00 00:19:58
22 Andreas Grob SUI 63 01:05:09 00:10:39 00:00:00 00:34:07 00:00:00 00:20:23
23 Matej Brat CZE 12 01:05:16 00:11:45 00:00:00 00:33:52 00:00:00 00:19:39
24 Karel Hotovy CZE 14 01:05:17 00:11:19 00:00:00 00:33:44 00:00:00 00:20:14
25 Raymond Pet 1978 NED 44 01:05:27 00:11:06 00:00:00 00:35:43 00:00:00 00:18:38
26 Thomas Hardegger SUI 61 01:05:39 00:12:29 00:00:00 00:34:43 00:00:00 00:18:27
27 Vladislav Rossoha RUS 79 01:05:43 00:10:27 00:00:00 00:36:01 00:00:00 00:19:15
28 Nico Koppo GER 32 01:05:45 00:11:33 00:00:00 00:34:01 00:00:00 00:20:11
29 Angel Sainz De La Maza ESP 71 01:05:53 00:12:12 00:00:00 00:34:03 00:00:00 00:19:38
30 Kamil Bures CZE 13 01:05:54 00:10:38 00:00:00 00:36:09 00:00:00 00:19:07
31 Gerald Horvath 1978 AUT 10 01:05:58 00:12:11 00:00:00 00:33:48 00:00:00 00:19:59
32 Filip Kristl SVK 59 01:06:13 00:11:42 00:00:00 00:34:11 00:00:00 00:20:20
33 Antonio Perez Morin 1978 ESP 72 01:06:23 00:11:10 00:00:00 00:34:30 00:00:00 00:20:43
34 Nenov Marinov BUL 80 01:06:23 00:10:53 00:00:00 00:33:58 00:00:00 00:21:32
35 Marco Grogg SUI 60 01:06:23 00:11:44 00:00:00 00:33:47 00:00:00 00:20:52
36 Vicente Lopez ESP 73 01:06:24 00:11:59 00:00:00 00:34:24 00:00:00 00:20:01
37 Wilfried Bouwmeester NED 48 01:06:25 00:11:13 00:00:00 00:35:06 00:00:00 00:20:06
38 Boy Lanswig NED 46 01:06:58 00:11:09 00:00:00 00:36:27 00:00:00 00:19:22
39 Stefan Tesar 1979 AUT 9 01:07:04 00:12:30 00:00:00 00:34:45 00:00:00 00:19:49
40 Claus Crone 1978 DEN 16 01:07:14 00:10:44 00:00:00 00:35:02 00:00:00 00:21:28
41 Martin Hotovy 1979 CZE 15 01:07:21 00:10:41 00:00:00 00:35:01 00:00:00 00:21:39
42 Mark Koning NED 45 01:07:38 00:11:39 00:00:00 00:35:48 00:00:00 00:20:11
43 Martin Nikolas SVK 55 01:07:44 00:10:57 00:00:00 00:35:04 00:00:00 00:21:43
44 Andrea Carozzo ITA 38 01:07:54 00:11:36 00:00:00 00:34:41 00:00:00 00:21:37
45 Guillaume Mondon FRA 21 01:07:56 00:10:43 00:00:00 00:33:43 00:00:00 00:23:30
46 David De Coene BEL 76 01:08:13 00:12:09 00:00:00 00:34:24 00:00:00 00:21:40
47 Jochem Kuzee 1978 NED 43 01:08:15 00:10:55 00:00:00 00:35:23 00:00:00 00:21:57
Program notes:

Incomplete results