Pos First Name Last Name YOB Country Start
Num
Time Swim T1 Bike T2 Run
1 Jenny Rose 1964 NZL 152 06:28:08 00:55:23 00:02:20 03:28:59 00:02:18 01:59:08
2 Ute Schaefer 1967 GER 120 06:39:58 00:58:38 00:02:26 03:31:48 00:02:01 02:05:05
3 Ines Estedt 1967 GER 121 06:41:43 00:57:33 00:02:50 03:36:07 00:02:29 02:02:44
4 Lauren Alexander USA 133 06:43:51 00:57:28 00:02:14 03:35:09 00:02:08 02:06:52
5 Anne Marie Rouchon 1961 FRA 138 06:46:43 00:58:15 00:02:01 03:43:09 00:01:54 02:01:24
6 Katinka Wiltenburg 1959 NED 153 06:47:35 01:00:07 00:02:22 03:42:38 00:02:29 01:59:59
7 Helene Salomon-Watson 1972 FRA 139 06:52:42 01:01:25 00:02:41 03:45:43 00:02:19 02:00:34
8 Lydie Reuze 1961 FRA 136 06:54:19 00:53:38 00:02:03 03:48:16 00:01:48 02:08:34
9 Nancy Vallanch USA 163 06:54:47 00:55:53 00:02:43 03:41:48 00:02:12 02:12:11
10 Gail Watson AUS 123 06:55:27 00:55:45 00:02:33 03:46:07 00:02:32 02:08:30
11 Brigitte Scheithauer 1963 GER 146 06:55:53 00:53:26 00:02:21 03:47:59 00:02:01 02:10:06
12 Joke Keuning NED 155 06:55:59 01:00:53 00:02:34 03:41:07 00:02:14 02:09:11
13 Catherine Houseaux 1964 FRA 137 06:56:58 01:03:58 00:03:17 03:39:11 00:02:50 02:07:42
14 Cornelia Lee Di Pietro USA 164 06:59:10 01:00:06 00:02:50 03:51:38 00:01:40 02:02:56
15 Asa Anderson 1967 SWE 159 07:01:56 00:58:45 00:02:05 03:42:53 00:01:44 02:16:29
16 Jackie Corrigan GBR 130 07:06:31 00:57:14 00:02:23 03:51:35 00:02:11 02:13:08
17 Karin Jorgensen 1963 DEN 161 07:08:13 01:05:35 00:03:20 03:44:10 00:02:40 02:12:28
18 Mirella Gandellini ITA 150 07:08:55 01:05:06 00:02:36 03:43:41 00:02:40 02:14:52
19 Astrid Perathoner 1973 ITA 151 07:09:37 00:58:46 00:02:31 03:46:10 00:02:26 02:19:44
20 Zsófia Perczel 1969 HUN 149 07:11:15 00:59:06 00:02:51 03:56:55 00:02:49 02:09:34
21 Marijke Zeekant 1956 NED 154 07:20:05 00:56:46 00:02:31 03:44:06 00:02:54 02:33:48
22 Ghita Jarlstrom FIN 140 07:21:15 00:53:55 00:02:38 04:13:37 00:02:37 02:08:27
23 Elise Sachs USA 134 07:27:15 01:01:25 00:02:35 04:05:32 00:02:23 02:15:20
24 Saxi Martinez Squire GBR 144 07:28:42 01:11:23 00:02:36 03:55:50 00:03:01 02:15:52
25 Shirley Yarde GBR 143 07:38:51 00:58:40 00:02:27 04:03:05 00:02:43 02:31:56
26 Karin Schuch SUI 160 07:39:11 01:10:41 00:02:20 04:00:35 00:02:04 02:23:31
27 Jeanette Pardorf DEN 162 07:50:57 01:03:04 00:02:21 04:19:04 00:03:10 02:23:18
28 Kathy Woods GBR 142 07:55:54 01:01:16 00:02:43 04:03:40 00:02:48 02:45:27
29 Claire Wallington GBR 145 07:58:23 00:57:21 00:03:31 04:13:34 00:04:17 02:39:40
30 Dagmar Kaiser AUT 126 08:21:29 01:00:01 00:02:34 04:16:31 00:03:14 02:51:09
Program notes:

Distances: Swim 4000 m., Bike 120 km, Run 32 km.
Only athletes entered as elite are listed.