Pos First Name Last Name YOB Country Start
Num
Time Run T1 Bike T2 Run
1 Falk Cierpinski 1978 GER 7 01:58:38 00:33:41 00:00:20 01:07:23 00:00:18 00:16:55
2 Tim Don 1978 GBR 11 01:58:49 00:33:41 00:00:20 01:07:04 00:00:19 00:17:25
3 Mike Aigroz 1978 SUI 37 01:59:30 00:33:41 00:00:21 01:07:20 00:00:18 00:17:49
4 Daniel Bergeas SUI 38 02:00:06 00:33:19 00:00:23 01:08:22 00:00:18 00:17:43
5 Raymond Pet 1978 NED 22 02:00:33 00:33:41 00:00:22 01:07:59 00:00:18 00:18:12
6 Artur Osicki POL 25 02:01:11 00:34:25 00:00:21 01:08:20 00:00:20 00:17:44
7 Martin Mikes CZE 4 02:01:22 00:33:42 00:00:19 01:08:04 00:00:18 00:18:58
8 Lubos Vicha 1978 CZE 5 02:01:25 00:33:41 00:00:29 01:08:55 00:00:27 00:17:53
9 Milan Kulman 1978 CZE 3 02:01:31 00:34:26 00:00:21 01:08:15 00:00:17 00:18:12
10 Antonio Perez Morin 1978 ESP 35 02:01:42 00:34:18 00:00:25 01:08:22 00:00:25 00:18:11
11 Alejandro Sanz ESP 36 02:02:07 00:35:36 00:00:24 01:07:07 00:00:25 00:18:35
12 Thomas Rickelmann SUI 39 02:02:10 00:34:35 00:00:24 01:08:08 00:00:19 00:18:44
13 Jan Kubicek 1980 CZE 2 02:02:12 00:35:15 00:00:20 01:07:29 00:00:19 00:18:47
14 Ferry Den Elzen NED 21 02:02:29 00:35:30 00:00:23 01:07:14 00:00:21 00:19:00
15 Jozef Gress SVK 31 02:03:05 00:34:31 00:00:23 01:08:14 00:00:28 00:19:29
16 Mariusz Podolak POL 27 02:03:47 00:35:15 00:00:24 01:07:28 00:00:31 00:20:08
17 Anton Markelov 1978 UKR 42 02:03:55 00:35:28 00:00:28 01:06:43 00:00:31 00:20:45
18 Rony Dietz 1978 GER 8 02:05:27 00:35:49 00:00:27 01:09:43 00:00:31 00:18:55
19 Diego Paredes Gómez 1978 ESP 34 02:05:55 00:33:52 00:00:24 01:09:34 00:00:31 00:21:34
20 József Major 1979 HUN 15 02:06:46 00:35:40 00:00:24 01:10:14 00:00:20 00:20:07
21 Roman Dimitriev 1978 UKR 40 02:08:10 00:34:28 00:00:25 01:08:40 00:02:21 00:22:15
22 Nico Koppo GER 9 02:10:05 00:34:22 00:00:26 01:08:20 00:00:31 00:26:26
23 Hans Van Erck NED 23 02:11:29 00:35:31 00:00:23 01:07:13 00:00:25 00:27:56
DNF Ryszard Mikula POL 24 DNF 00:36:18 00:00:30 01:17:47 00:00:00 00:00:00
DNF Karol Tot Djerdj SRB 43 DNF 00:38:53 00:00:29 00:00:00 00:00:00 00:00:00
DNF Daniel Blankenfuland 1978 GER 6 DNF 00:36:09 00:00:28 00:00:00 00:00:00 00:00:00
DNF Andy Blow GBR 10 DNF 00:35:27 00:00:25 00:00:00 00:00:00 00:00:00
DNF Otto Farkas HUN 13 DNF 00:37:01 00:00:25 00:00:00 00:00:00 00:00:00
DNF Janos Kisari 1980 HUN 14 DNF 00:35:43 00:00:37 01:14:26 00:00:00 00:00:00
DNF Balázs Róth 1978 HUN 16 DNF 00:37:00 00:00:24 01:13:21 00:00:00 00:00:00
DNF Gary Assel LUX 17 DNF 00:36:17 00:00:23 01:14:05 00:00:00 00:00:00
DNF Laurent Baraquin 1979 LUX 18 DNF 00:37:26 00:00:19 00:00:00 00:00:00 00:00:00
DNF Nicky Wintringer LUX 19 DNF 00:37:03 00:00:26 01:13:16 00:00:00 00:00:00
DNF Sander Berk 1979 NED 20 DNF 00:36:09 00:00:23 00:00:00 00:00:00 00:00:00
DNF Marcin Owczarek POL 26 DNF 00:39:49 00:00:25 01:12:24 00:00:00 00:00:00
DNF Paulo Prieto 1978 POR 29 DNF 00:37:12 00:00:33 01:13:04 00:00:00 00:00:00
DNF Jaroslav Bawas SVK 30 DNF 00:36:18 00:00:23 01:14:04 00:00:00 00:00:00
DNF Filip Kristl SVK 32 DNF 00:36:19 00:00:31 01:13:39 00:00:00 00:00:00
Program notes:

Technical delegate: Michel Gignoux/FRA.
Distances: 1st run 10 km; bike 40 km; 2nd run 5 km