Pos First Name Last Name YOB Country Start
Num
Time Swim T1 Bike T2 Run
1 Oscar Galindez 1971 ARG 01:44:11 00:21:04 00:00:00 00:49:29 00:00:00 00:33:39
2 Daniel Fontana 1975 ITA 01:44:11 00:21:26 00:00:00 00:49:12 00:00:00 00:33:34
3 Peter Alder 1972 SUI 01:45:28 00:20:37 00:00:00 00:49:53 00:00:00 00:34:57
4 Leandro Macedo 1968 BRA 01:46:27 00:21:02 00:00:00 00:53:12 00:00:00 00:32:24
5 Juraci Moreira 1979 BRA 01:46:51 00:21:00 00:00:00 00:53:26 00:00:00 00:32:27
6 Alexandre Manzan 1974 BRA 01:47:08 00:21:40 00:00:00 00:52:40 00:00:00 00:32:49
7 Paulo Armando Barcellos Saraiva 1958 BRA 01:47:36 00:21:06 00:00:00 00:53:18 00:00:00 00:33:11
8 Roland Melis 1974 AHO 01:47:37 00:21:33 00:00:00 00:52:39 00:00:00 00:33:25
9 Raul Lemir 1964 ARG 01:47:45 00:21:19 00:00:00 00:53:10 00:00:00 00:33:15
10 Matias Brain 1974 CHI 01:48:12 00:21:17 00:00:00 00:52:53 00:00:00 00:34:03
11 Ricardo Cardeno 1971 COL 01:48:31 00:00:00 00:00:00 00:00:00 00:00:00 00:00:00
12 Jose Pablo Rodriguez Alfaro CRC 01:48:42 00:00:00 00:00:00 00:00:00 00:00:00 00:00:00
13 Marcus Ornellas 1971 POR 01:49:16 00:00:00 00:00:00 00:00:00 00:00:00 00:00:00
14 Velmar Bianco 1976 ARG 01:49:31 00:00:00 00:00:00 00:00:00 00:00:00 00:00:00
15 Camilo Gonzalez 1975 VEN 01:49:37 00:00:00 00:00:00 00:00:00 00:00:00 00:00:00
16 Diego Esteban Macias ARG 01:49:44 00:00:00 00:00:00 00:00:00 00:00:00 00:00:00
17 Cesar Calcagno ARG 01:50:17 00:00:00 00:00:00 00:00:00 00:00:00 00:00:00
18 Eduardo Pavoni Roman 1972 PAN 01:50:28 00:00:00 00:00:00 00:00:00 00:00:00 00:00:00
19 Federico Santoni 1976 ARG 01:50:32 00:00:00 00:00:00 00:00:00 00:00:00 00:00:00
20 Fernando Acosta ARG 01:50:36 00:00:00 00:00:00 00:00:00 00:00:00 00:00:00
21 Ezequiel Morales 1973 ARG 01:51:08 00:00:00 00:00:00 00:00:00 00:00:00 00:00:00
22 Marcelo Acosta ARG 01:51:22 00:00:00 00:00:00 00:00:00 00:00:00 00:00:00
23 Alejandro Romeral 1968 ARG 01:51:39 00:00:00 00:00:00 00:00:00 00:00:00 00:00:00
24 Marcelo Arichuluaga 1979 ARG 01:52:26 00:00:00 00:00:00 00:00:00 00:00:00 00:00:00
25 Israel Escudero 1978 ARG 01:52:30 00:00:00 00:00:00 00:00:00 00:00:00 00:00:00
26 Gaston Duran ARG 01:57:11 00:00:00 00:00:00 00:00:00 00:00:00 00:00:00
27 Ezequiel Benvenuto 1979 ARG 01:57:30 00:00:00 00:00:00 00:00:00 00:00:00 00:00:00
28 Guillermo Nantes URU 01:59:35 00:00:00 00:00:00 00:00:00 00:00:00 00:00:00
DNF Carlos Tonon 1971 ARG DNF 00:00:00 00:00:00 00:00:00 00:00:00 00:00:00
DNF Francisco Pontano 1974 ARG DNF 00:00:00 00:00:00 00:00:00 00:00:00 00:00:00
DNF Arturo Garza Heiras 1977 MEX DNF 00:00:00 00:00:00 00:00:00 00:00:00 00:00:00
DNF Elbio Casali ARG DNF 00:00:00 00:00:00 00:00:00 00:00:00 00:00:00
DNF Carlos Zapata USA DNF 00:00:00 00:00:00 00:00:00 00:00:00 00:00:00
Program notes:

Full results