Pos First Name Last Name YOB Country Start
Num
Time Swim T1 Bike T2 Run
1 Heather Gollnick 1970 USA 1652 02:09:50 00:21:25 00:02:21 01:06:21 00:00:50 00:38:55
2 Sabina Valentine 1968 CAN 1668 02:10:29 00:21:25 00:02:35 01:08:05 00:00:45 00:37:41
3 Amy Cashion USA 1657 02:11:24 00:23:04 00:02:31 01:05:08 00:01:01 00:39:42
4 Tracy Ellingham AUS 1636 02:12:26 00:19:07 00:02:14 01:08:11 00:00:39 00:42:16
5 Sonya Eggen USA 1658 02:13:49 00:23:16 00:02:33 01:04:26 00:00:53 00:42:42
6 Louise Nunan USA 1660 02:14:28 00:19:04 00:02:57 01:09:03 00:01:07 00:42:19
7 Erica Jones USA 1654 02:16:08 00:21:34 00:02:38 01:09:43 00:00:49 00:41:26
8 Melanie Holloway USA 1653 02:16:13 00:22:29 00:02:40 01:09:44 00:01:05 00:40:16
9 Sonia Hurst GBR 1642 02:16:24 00:23:12 00:02:16 01:09:18 00:00:44 00:40:56
10 Charlene Waldner 1969 CAN 1669 02:16:29 00:26:20 00:02:44 01:06:43 00:01:03 00:39:41
11 Shelley Farmer USA 1659 02:16:53 00:23:26 00:02:31 01:08:58 00:00:46 00:41:13
12 Heather Gomme CAN 1628 02:17:01 00:23:03 00:02:55 01:08:54 00:01:03 00:41:07
13 Christine Brown 1966 USA 1656 02:17:28 00:21:56 00:02:30 01:08:17 00:00:50 00:43:56
14 Vicki Norton GBR 1645 02:17:46 00:22:02 00:02:32 01:07:52 00:00:51 00:44:30
15 Karen Smith 1968 BER 1633 02:19:06 00:23:24 00:02:31 01:11:45 00:00:59 00:40:29
16 Marie Danais CAN 1627 02:19:38 00:21:17 00:02:28 01:11:24 00:00:47 00:43:43
17 Geanie Young USA 1661 02:19:50 00:21:26 00:02:55 01:08:07 00:01:11 00:46:13
18 Melissa Masservy GBR 1644 02:20:21 00:24:15 00:02:32 01:08:41 00:00:42 00:44:13
19 Lisa C. Trahan CAN 1667 02:20:24 00:21:19 00:02:51 01:08:47 00:01:02 00:46:27
20 Sarah Clark 1968 CAN 1626 02:20:28 00:23:26 00:02:24 01:09:14 00:00:44 00:44:43
21 Stephanie Ziser 1970 AUS 1635 02:20:53 00:23:22 00:02:34 01:09:53 00:00:59 00:44:07
22 Holly Gushe CAN 1670 02:21:43 00:23:31 00:02:49 01:09:05 00:00:57 00:45:22
23 Michelle Hunter AUS 1637 02:21:51 00:19:34 00:02:26 01:11:03 00:00:58 00:47:52
24 Bridget Coll USA 1662 02:22:30 00:19:55 00:02:45 01:10:51 00:01:00 00:48:00
25 Lisa Corder GBR 1639 02:22:46 00:22:24 00:02:40 01:12:04 00:01:05 00:44:34
26 Helen Ruffel GBR 1649 02:23:08 00:27:38 00:02:31 01:10:48 00:00:51 00:41:23
27 Laura Mata CRC 1672 02:23:38 00:25:16 00:02:53 01:11:33 00:00:47 00:43:10
28 Pogo Paterson GBR 1646 02:24:11 00:23:45 00:02:30 01:09:51 00:00:50 00:47:17
29 Helen Macvicker GBR 1643 02:24:27 00:23:55 00:02:25 01:10:54 00:00:40 00:46:35
30 Koya Marney 1970 AUS 1634 02:24:34 00:23:59 00:02:23 01:13:20 00:01:02 00:43:52
31 Tracey Aman USA 1655 02:25:16 00:27:20 00:02:47 01:09:52 00:01:15 00:44:04
32 Maeve Muldowney 1968 CAN 1665 02:26:34 00:25:21 00:03:07 01:10:56 00:01:05 00:46:07
33 Samantha Showell GBR 1650 02:27:04 00:26:00 00:03:15 01:15:27 00:00:55 00:41:28
34 Yvonne Ord AUS 1638 02:27:10 00:27:00 00:02:16 01:12:30 00:01:08 00:44:18
35 Claudia Wagner GER 1671 02:27:52 00:25:21 00:02:33 01:13:03 00:00:54 00:46:03
36 Liz Hobson GBR 1641 02:28:06 00:28:00 00:02:37 01:08:31 00:00:55 00:48:05
37 Annie Reumont CAN 1666 02:29:01 00:25:35 00:02:42 01:11:52 00:00:48 00:48:05
38 Lisa Rowbottom GBR 1648 02:29:19 00:25:50 00:02:49 01:14:53 00:00:46 00:45:03
39 Donna Graham CAN 1664 02:31:19 00:25:02 00:03:00 01:17:12 00:01:34 00:44:34
40 Nichola Stradling CAY 1631 02:32:07 00:26:20 00:02:40 01:16:36 00:01:13 00:45:21
41 Michelle Ghert 1969 USA 1651 02:32:23 00:21:25 00:02:58 01:16:44 00:00:59 00:50:20
42 Anastasia Polito CAN 1629 02:33:36 00:21:28 00:02:41 01:23:37 00:00:48 00:45:05
43 Kerry Farmer GBR 1640 02:34:35 00:23:46 00:03:21 01:16:03 00:01:05 00:50:23
44 Lauren Eckhart CAN 1663 02:35:08 00:27:46 00:02:37 01:18:07 00:01:02 00:45:38
45 Denise Gower CAY 1632 02:40:00 00:26:22 00:02:42 01:18:41 00:01:03 00:51:13
Program notes:

Complete results