Pos First Name Last Name YOB Country Start
Num
Time Swim T1 Bike T2 Run
1 Günter Beilstein 1936 GER 626 02:23:00 00:26:14 00:02:34 01:03:52 00:02:24 00:47:56
2 Jon Adamson 1937 USA 633 02:35:10 00:32:07 00:00:00 01:15:28 00:02:32 00:45:03
3 Klaus Weinberger GER 627 02:38:06 00:32:58 00:03:44 01:04:59 00:02:31 00:53:54
4 Peter Howard GBR 623 02:41:58 00:30:56 00:03:09 01:10:17 00:02:04 00:55:32
5 Roger Brockenbrough 1934 USA 634 02:44:44 00:39:33 00:03:01 01:12:37 00:02:29 00:47:04
6 Ronald Sandelius USA 641 02:45:37 00:31:34 00:04:06 01:12:18 00:02:36 00:55:03
7 Rob Connacher RSA 631 02:49:08 00:29:59 00:03:28 01:08:29 00:02:58 01:04:14
8 Karlton Naylor 1937 USA 639 02:51:05 00:33:31 00:03:03 01:12:40 00:02:56 00:58:55
9 Arnott Kidd 1934 GBR 624 02:52:06 00:38:55 00:03:27 01:12:58 00:02:09 00:54:37
10 Philip Scott AUS 617 02:52:54 00:28:33 00:02:32 01:12:12 00:01:50 01:07:47
11 Keith Stainton RSA 632 02:54:33 00:29:55 00:03:21 01:15:17 00:03:05 01:02:55
12 Michael Ellis CAN 618 02:55:29 00:45:24 00:02:55 01:13:42 00:02:28 00:51:00
13 Craig Kuglen 1935 USA 637 02:55:55 00:35:34 00:03:31 01:13:40 00:02:34 01:00:36
14 Hans Thamhain USA 642 02:59:59 00:40:07 00:03:55 01:15:14 00:01:53 00:58:50
15 Ian Robinson 1935 NZL 630 03:01:30 00:39:54 00:03:12 01:20:44 00:02:21 00:55:19
16 John Cook 1935 USA 635 03:02:24 00:39:44 00:04:08 01:17:39 00:02:25 00:58:28
17 Neville Wood GBR 625 03:04:15 00:55:52 00:02:42 01:13:40 00:02:35 00:49:26
18 Federico Beristain MEX 628 03:09:12 00:40:47 00:03:49 01:20:34 00:02:55 01:01:07
19 Nathaniel Grew 1937 CRC 621 03:10:08 00:36:50 00:03:07 01:17:47 00:02:28 01:09:56
20 Alan Melvin USA 638 03:11:34 00:35:49 00:02:57 01:16:33 00:02:25 01:13:50
21 Henry Grills 1937 USA 636 03:14:38 00:36:07 00:02:57 01:20:56 00:02:43 01:11:55
22 William Perloff 1936 USA 640 03:19:33 00:36:53 00:05:19 01:21:20 00:02:48 01:13:13
23 Gabriel Martinez 1934 FRA 622 03:21:52 00:44:23 00:03:43 01:18:42 00:03:03 01:12:01
24 Evan Fagan 1937 CAN 619 03:24:04 00:39:02 00:03:47 01:26:58 00:03:21 01:10:56
25 John Anthony Marriott 1935 CAN 620 03:47:32 00:00:00 01:28:48 01:18:38 00:02:34 00:57:32
DNF Roberto Godinez Renteria 1937 MEX 629 DSQ 00:40:16 00:03:19 00:54:11 00:03:12 00:54:24
Program notes:

Technical Delegates: Sheila O’Kelly/CAN, Allen Vansen/CAN. Referee: Gergely Markus/HUN. Competition Jury: Brian Hinton/AUS, Antonio Alvarez/MEX, Sheila O’Kelly/CAN, Doug Hiller/USA and Masao Nakayama/JPN.