Pos First Name Last Name YOB Country Start
Num
Time Swim T1 Bike T2 Run
1 Lenka Zemanova 1979 CZE 6 02:00:30 00:21:13 00:00:00 01:05:16 00:00:00 00:34:01
2 Eva Dollinger 1978 AUT 2 02:01:45 00:21:13 00:00:00 01:05:11 00:00:00 00:35:21
3 Anna Supinova 1981 CZE 7 02:01:53 00:21:16 00:00:00 01:05:17 00:00:00 00:35:20
4 Catherine Hare 1982 GBR 14 02:02:44 00:21:10 00:00:00 01:05:14 00:00:00 00:36:20
5 Ina Reinders 1979 GER 11 00:02:57 00:21:20 00:00:00 01:05:12 00:00:00 00:36:25
6 Anna Ivanova 1979 RUS 15 02:03:52 00:21:15 00:00:00 01:05:14 00:00:00 00:37:23
7 Kerstin Lohmeyer GER 10 02:04:34 00:21:18 00:00:00 01:05:12 00:00:00 00:38:04
8 Risa Akizuki 1982 JPN 19 02:06:06 00:21:11 00:00:00 01:05:19 00:00:00 00:39:38
9 Joanne Hinde 1979 GBR 12 02:08:13 00:21:37 00:00:00 01:09:36 00:00:00 00:37:00
10 Annaelle Peri FRA 9 02:08:20 00:22:52 00:00:00 01:08:13 00:00:00 00:37:15
11 Christina Radon 1979 GBR 13 02:08:28 00:22:55 00:00:00 01:09:39 00:00:00 00:35:54
12 Rika Takahashi 1979 JPN 23 02:09:03 00:21:34 00:00:00 01:09:34 00:00:00 00:37:55
13 Junko Yashiro 1980 JPN 24 02:10:10 00:21:20 00:00:00 01:09:47 00:00:00 00:39:03
14 Vendula Trnkova 1983 CZE 8 02:11:05 00:21:54 00:00:00 01:09:11 00:00:00 00:40:01
15 Olga Dmitrieva 1981 RUS 16 02:11:28 00:21:16 00:00:00 01:09:56 00:00:00 00:40:18
16 Misato Takagi 1978 JPN 22 02:11:50 00:22:51 00:00:00 01:09:41 00:00:00 00:39:18
17 Ariane Polis BEL 3 02:13:16 00:21:36 00:00:00 01:09:42 00:00:00 00:41:58
18 Chiyo Udagawa JPN 21 02:13:41 00:21:17 00:00:00 01:13:45 00:00:00 00:38:39
19 Xsenia Zakharova RUS 17 02:14:04 00:21:40 00:00:00 01:09:28 00:00:00 00:42:56
20 Yuuka Asakura JPN 20 02:18:28 00:21:10 00:00:00 01:15:10 00:00:00 00:42:09
21 Tiffany Evans CAN 4 02:18:59 00:22:40 00:00:00 01:15:14 00:00:00 00:41:05
22 Rebecca Hilton AUS 1 02:10:21 00:25:35 00:00:00 01:13:48 00:00:00 00:39:58
23 Karen Truman CAN 5 02:25:33 00:28:44 00:00:00 01:14:52 00:00:00 00:41:57
DNS Amanda Stevens 1977 USA 18 DNS 00:00:00 00:00:00 00:00:00 00:00:00 00:00:00
Program notes:

1.5 km swim/ 40 km bike / 10 km run
Technical Delegate: Dieter Bremer (GER)
Head Referee: Toshitaka Nagaya (JPN)