Pos First Name Last Name YOB Country Start
Num
Time Swim T1 Bike T2 Run
1 Sven Riederer 1981 SUI 1 01:51:35 00:18:40 00:00:00 01:00:00 00:00:00 00:32:54
2 Dmitriy Gaag 1971 KAZ 2 01:51:36 00:18:42 00:00:00 00:59:58 00:00:00 00:32:55
3 Laurent Vidal 1984 FRA 17 01:51:36 00:18:22 00:00:00 01:00:53 00:00:00 00:32:22
4 Yulian Malyshev 1982 RUS 19 01:51:38 00:18:45 00:00:00 01:00:32 00:00:00 00:32:20
5 Emilio D'Aquino 1982 ITA 7 01:52:20 00:18:56 00:00:00 00:59:40 00:00:00 00:33:43
6 Danylo Sapunov 1982 UKR 3 01:52:29 00:18:39 00:00:00 01:05:05 00:00:00 00:28:44
7 Andriy Glushchenko 1977 UKR 4 01:52:44 00:19:02 00:00:00 00:59:49 00:00:00 00:33:54
8 Csaba Kuttor 1975 HUN 9 01:52:51 00:18:27 00:00:00 01:00:40 00:00:00 00:33:44
9 Ruedi Wild 1982 SUI 12 01:52:54 00:18:59 00:00:00 00:59:40 00:00:00 00:34:12
10 Stas Krylov RUS 48 01:53:06 00:19:57 00:00:00 00:58:29 00:00:00 00:34:39
11 Andrea D'Aquino 1979 ITA 6 01:53:21 00:18:52 00:00:00 01:00:13 00:00:00 00:34:15
12 Ivan Tutukin 1986 RUS 77 01:53:28 00:18:28 00:00:00 01:14:23 00:00:00 00:20:37
13 Nikolay Yaroshenko 1986 RUS 83 01:53:38 00:18:43 00:00:00 01:00:52 00:00:00 00:34:02
14 Frederik Van Lierde 1979 BEL 11 01:53:51 00:18:38 00:00:00 00:59:47 00:00:00 00:35:25
15 Ákos Vanek 1984 HUN 80 01:53:55 00:18:34 00:00:00 01:00:16 00:00:00 00:35:05
16 Alexander Bryukhankov 1987 RUS 29 01:54:05 00:18:27 00:00:00 01:00:53 00:00:00 00:34:44
17 Dániel Török 1982 HUN 14 01:54:17 00:19:03 00:00:00 00:59:45 00:00:00 00:35:29
18 Valentin Mechsheryakov 1985 KAZ 15 01:54:34 00:18:31 00:00:00 01:00:41 00:00:00 00:35:21
19 Sergey Sokolov RUS 67 01:54:44 00:18:40 00:00:00 00:59:55 00:00:00 00:36:07
20 Evgeny Polyanskiy RUS 60 01:54:46 00:19:06 00:00:00 01:00:34 00:00:00 00:35:05
21 Maxym Chorny 1983 UKR 32 01:55:06 00:18:45 00:00:00 01:00:35 00:00:00 00:35:44
22 Dejan Patrcevic 1975 CRO 57 01:55:35 00:19:45 00:00:00 01:01:12 00:00:00 00:34:37
23 Jon Unanue 1981 ESP 78 01:55:39 00:19:01 00:00:00 00:59:49 00:00:00 00:36:50
24 Marek Jaskolka 1976 POL 8 01:55:49 00:19:17 00:00:00 01:02:03 00:00:00 00:34:28
25 Svyatoslav Tsvetkov 1981 UKR 76 01:55:50 00:20:00 00:00:00 01:03:53 00:00:00 00:31:57
26 Filip Szolowski POL 70 01:55:56 00:19:37 00:00:00 01:04:02 00:00:00 00:32:16
27 Pavel Patak 1971 CZE 56 01:56:19 00:18:37 00:00:00 01:00:07 00:00:00 00:37:34
28 Marc Geerts 1985 BEL 37 01:56:25 00:19:48 00:00:00 01:01:25 00:00:00 00:35:11
29 Kirill Goldovsky RUS 38 01:56:31 00:18:29 00:00:00 01:00:53 00:00:00 00:37:07
30 Alfréd Török 1985 HUN 74 01:56:42 00:19:21 00:00:00 01:04:20 00:00:00 00:33:01
31 Will Green NZL 39 01:56:54 00:18:30 00:00:00 01:00:54 00:00:00 00:37:29
32 Graham O'Grady 1982 NZL 13 01:56:54 00:18:26 00:00:00 01:05:19 00:00:00 00:33:07
33 Mario Mailänder 1987 GER 50 01:56:57 00:19:05 00:00:00 01:01:46 00:00:00 00:36:05
34 Evgeny Shukarev RUS 66 01:57:34 00:19:40 00:00:00 01:01:44 00:00:00 00:36:08
35 Youri Severin NED 21 01:57:42 00:19:56 00:00:00 01:03:46 00:00:00 00:33:59
36 Huib Rost NED 16 01:57:48 00:19:46 00:00:00 01:01:24 00:00:00 00:36:38
37 Dmitry Nosarev RUS 53 01:57:54 00:18:19 00:00:00 01:14:29 00:00:00 00:25:03
38 Pavel Lemesev RUS 49 01:58:17 00:18:24 00:00:00 01:00:25 00:00:00 00:39:27
39 Dominik Berger 1983 AUT 28 01:58:20 00:19:55 00:00:00 01:01:21 00:00:00 00:37:04
40 Chris Schepers 1976 BEL 64 01:58:24 00:19:51 00:00:00 01:01:03 00:00:00 00:37:29
41 Markus Ressler 1976 AUT 62 01:58:46 00:19:44 00:00:00 01:13:07 00:00:00 00:25:54
42 Sergey Yakovlev 1978 RUS 82 01:58:48 00:20:54 00:00:00 01:10:11 00:00:00 00:27:41
43 Péter Hömöstrei 1986 HUN 41 01:58:48 00:19:08 00:00:00 01:04:33 00:00:00 00:35:06
44 Ivan Batrun KAZ 25 01:59:51 00:20:03 00:00:00 01:03:45 00:00:00 00:36:00
45 Roman Nikitenko 1987 KAZ 52 02:00:08 00:20:04 00:00:00 01:12:43 00:00:00 00:27:18
46 Bojan Cebin 1986 SLO 31 02:00:34 00:20:54 00:00:00 01:02:57 00:00:00 00:36:42
47 Marcin Florek POL 36 02:00:46 00:00:00 00:00:00 00:00:00 00:00:00 00:00:00
48 Stojan Popovski 1984 MKD 61 02:01:39 00:19:24 00:00:00 00:59:00 00:00:00 00:43:12
49 Anton Chuchko RUS 72 02:01:49 00:19:22 00:00:00 01:11:46 00:00:00 00:30:40
50 Murat Aubakirov KAZ 24 02:01:55 00:19:58 00:00:00 01:03:50 00:00:00 00:38:06
51 Mert Onaran TUR 95 02:02:25 00:20:33 00:00:00 00:58:08 00:00:00 00:43:42
52 Okan Ulas 1970 TUR 284 02:02:38 00:19:53 00:00:00 01:03:54 00:00:00 00:38:51
53 Maxim Kriat 1984 UKR 47 02:02:51 00:20:37 00:00:00 01:10:33 00:00:00 00:31:41
54 Hasan Ozer TUR 33 02:03:22 00:22:30 00:00:00 01:01:22 00:00:00 00:39:31
55 Ilia Mazhukin 1986 RUS 51 02:03:34 00:20:34 00:00:00 01:07:16 00:00:00 00:35:44
56 Uros Seme SLO 65 02:03:52 00:19:04 00:00:00 01:02:21 00:00:00 00:42:26
57 Aslan Abdrakhmanov 1987 KAZ 23 02:04:10 00:20:23 00:00:00 01:03:24 00:00:00 00:40:22
58 Brian Jenkins 1981 IRL 44 02:07:05 00:22:48 00:00:00 01:09:50 00:00:00 00:34:25
59 Bahadir Tama TUR 71 02:11:01 00:22:45 00:00:00 01:10:01 00:00:00 00:38:14
DNF Roman Bauer 1985 KAZ 26 00:00:00 00:20:52 00:00:00 00:00:00 00:00:00 00:00:00
DNF Burhan Burali TUR 226 00:00:00 00:23:23 00:00:00 00:00:00 00:00:00 00:00:00
DNF Nazariy Dorosh 1980 UKR 35 00:00:00 00:18:41 00:00:00 00:00:00 00:00:00 00:00:00
DNF Oleksandr Hlushenko UKR 40 00:00:00 00:20:06 00:00:00 00:00:00 00:00:00 00:00:00
DNF Erdun Isik TUR 42 00:00:00 00:22:43 00:00:00 00:00:00 00:00:00 00:00:00
DNF Jon Treku ESP 75 00:00:00 00:19:49 00:00:00 00:00:00 00:00:00 00:00:00
DNF Vladimir Turbayevskiy 1983 RUS 10 00:00:00 00:18:35 00:00:00 01:00:33 00:00:00 00:00:00
DNF Aliaksandr Yerashkov 1986 BLR 84 00:00:00 00:19:48 00:00:00 00:00:00 00:00:00 00:00:00
DNF Stoyan Zaykov 1986 BUL 85 00:00:00 00:19:38 00:00:00 00:00:00 00:00:00 00:00:00
DNF Artem Belousov RUS 27 00:00:00 00:00:00 00:00:00 00:00:00 00:00:00 00:00:00
DNF Gregor Buchholz 1986 GER 30 00:00:00 00:00:00 00:00:00 00:00:00 00:00:00 00:00:00
DNF Freek De Boer NED 34 00:00:00 00:00:00 00:00:00 00:00:00 00:00:00 00:00:00
DNF Cedric Fleureton 1973 FRA 5 00:00:00 00:00:00 00:00:00 00:00:00 00:00:00 00:00:00
DNF Martin Jandl 1981 AUT 43 00:00:00 00:00:00 00:00:00 00:00:00 00:00:00 00:00:00
DNF Metin Katiman TUR 45 00:00:00 00:00:00 00:00:00 00:00:00 00:00:00 00:00:00
DNF Ilkay Ortakci TUR 54 00:00:00 00:00:00 00:00:00 00:00:00 00:00:00 00:00:00
DNF Eyup Ozhan Ozgirgin TUR 55 00:00:00 00:00:00 00:00:00 00:00:00 00:00:00 00:00:00
DNF Jaroslav Pejsar 1984 CZE 58 00:00:00 00:00:00 00:00:00 00:00:00 00:00:00 00:00:00
DNF Martin Pejsar 1981 CZE 59 00:00:00 00:00:00 00:00:00 00:00:00 00:00:00 00:00:00
DNF Stefan Perg 1972 AUT 22 00:00:00 00:00:00 00:00:00 00:00:00 00:00:00 00:00:00
DNF Dmitry Polyanskiy 1986 RUS 18 00:00:00 00:00:00 00:00:00 00:00:00 00:00:00 00:00:00
DNF Benjamin Sanson FRA 63 00:00:00 00:00:00 00:00:00 00:00:00 00:00:00 00:00:00
DNF Oleksandr Sokolov UKR 68 00:00:00 00:00:00 00:00:00 00:00:00 00:00:00 00:00:00
DNF Erik Strand 1986 SWE 69 00:00:00 00:00:00 00:00:00 00:00:00 00:00:00 00:00:00
DNF Tunahan Toksoz TUR 73 00:00:00 00:00:00 00:00:00 00:00:00 00:00:00 00:00:00
DNF Harry Wiltshire 1983 GBR 81 00:00:00 00:00:00 00:00:00 00:00:00 00:00:00 00:00:00
DNF Andrew Wright 1983 HKG 20 00:00:00 00:00:00 00:00:00 00:00:00 00:00:00 00:00:00