Results: 2014 Tiszaujvaros ETU Triathlon Junior European Cup | Semifinal 3 Junior Men
Tiszaujvaros , Hungary • 09 Aug, 2014
Pos First Name Last Name YOB Country Start
Num
Time Swim T1 Bike T2 Run
1 Bence Bicsák 1995 HUN 62 00:35:38 00:06:35 00:00:57 00:17:08 00:00:36 00:10:24
2 Itamar Alster 1995 ISR 64 00:35:52 00:06:20 00:01:00 00:17:19 00:00:38 00:10:37
3 Franco Pesavento 1997 ITA 86 00:35:55 00:06:35 00:01:05 00:17:02 00:00:35 00:10:39
4 Nicola Azzano 1997 ITA 79 00:35:56 00:06:21 00:01:03 00:17:17 00:00:35 00:10:42
5 Linus Stimmel 1996 GER 69 00:35:56 00:06:07 00:01:06 00:17:24 00:00:33 00:10:48
6 Matevž Planko 1998 SLO 88 00:35:57 00:06:33 00:00:59 00:17:08 00:00:35 00:10:45
7 Gergő Rácz 1997 HUN 77 00:35:58 00:06:27 00:00:58 00:17:14 00:00:32 00:10:49
8 Michał Oliwa 1997 POL 63 00:36:04 00:06:08 00:01:04 00:17:27 00:00:34 00:10:52
9 Ayan Beisenbayev 1996 KAZ 61 00:36:13 00:06:46 00:01:00 00:16:53 00:00:42 00:10:53
10 Jan Pacan 1996 POL 84 00:36:22 00:06:42 00:01:02 00:16:59 00:00:38 00:11:03
11 Casper Stornes 1997 NOR 65 00:36:25 00:06:53 00:01:05 00:16:46 00:00:40 00:11:04
12 István Jakubovics 1996 HUN 71 00:36:32 00:06:47 00:01:04 00:16:51 00:00:40 00:11:12
13 Vincent Zappe 1995 GER 87 00:36:39 00:06:34 00:01:00 00:17:05 00:00:32 00:11:29
14 Flavio Sartori 1995 BRA 82 00:36:44 00:06:22 00:01:05 00:17:13 00:00:36 00:11:30
15 Benjamin Lienhart 1997 AUT 74 00:36:52 00:06:51 00:00:56 00:16:52 00:00:35 00:11:39
16 Matus Verbovsky 1998 SVK 67 00:36:52 00:06:32 00:01:01 00:17:11 00:00:33 00:11:37
17 Péter Kovács 1998 HUN 72 00:37:10 00:06:17 00:01:00 00:17:23 00:00:35 00:11:59
18 Brúnó Péter 1998 HUN 78 00:37:39 00:06:49 00:01:00 00:16:50 00:00:32 00:12:30
19 Tamás Papp 1998 HUN 85 00:37:45 00:06:24 00:01:06 00:17:15 00:00:34 00:12:28
20 Idan Apsimon 1997 ISR 70 00:38:04 00:06:37 00:01:04 00:17:01 00:00:40 00:12:44
21 Darren Dunne 1997 IRL 73 00:38:28 00:07:07 00:01:04 00:18:37 00:00:39 00:11:03
22 Botond Szatmári 1997 HUN 83 00:38:29 00:06:30 00:01:02 00:17:11 00:00:37 00:13:11
23 Duje Maric 1997 CRO 76 00:39:42 00:06:59 00:01:04 00:18:45 00:00:36 00:12:19
24 Eryk Szuba POL 75 00:40:37 00:07:14 00:01:03 00:18:28 00:00:35 00:13:18
25 Arthur Kooser 1997 EST 66 00:46:10 00:07:01 00:01:09 00:17:51 00:00:38 00:19:32
DNF Petar Ivackovic 1996 SRB 81 00:00:00 00:06:51 00:00:59 00:16:50 00:00:32 00:00:00
Program notes:

Distances: Swim 500m (2 laps), Bike 12km (1 lap), Run 3.2km(2 laps). Water Temperature, 25.6º C.  Top 9 athetes qualified to the final by positions.