Pos First Name Last Name YOB Country Start
Num
Time Swim T1 Bike T2 Run
1 Kyla Roy 1998 CAN 7 01:01:39 00:09:51 00:01:11 00:31:30 00:00:27 00:18:42
2 Emy Legault 1996 CAN 1 01:01:45 00:09:47 00:01:07 00:31:35 00:00:31 00:18:48
3 Kyleigh Spearing 1998 USA 10 01:01:48 00:09:48 00:01:11 00:31:31 00:00:27 00:18:53
4 Emily Wagner 1997 CAN 8 01:02:14 00:09:36 00:01:18 00:31:37 00:00:53 00:18:52
5 Jaimee Leader 1997 NZL 3 01:02:57 00:09:49 00:01:09 00:31:32 00:00:25 00:20:04
6 Page Lester 1999 USA 9 01:03:30 00:09:50 00:01:17 00:33:12 00:00:36 00:18:37
7 Katherine Badham 1998 NZL 2 01:03:47 00:10:43 00:01:19 00:32:17 00:00:35 00:18:56
8 Elizabeth Stannard 1997 NZL 4 01:04:26 00:10:02 00:01:16 00:32:58 00:00:49 00:19:22
9 Keisha Besler 1997 CAN 16 01:04:40 00:10:37 00:01:15 00:32:25 00:00:32 00:19:52
10 Laurin Thorne 1997 CAN 32 01:05:10 00:09:55 00:01:11 00:33:16 00:00:24 00:20:26
11 Miranda Moira 1998 ARG 14 01:05:20 00:09:47 00:01:28 00:33:06 00:00:38 00:20:23
12 Holly Henry 1998 CAN 33 01:05:24 00:10:31 00:01:17 00:32:33 00:00:33 00:20:33
13 Veronique Demers 1996 CAN 11 01:05:25 00:10:33 00:01:10 00:32:35 00:00:30 00:20:39
14 Hannah Henry 1999 CAN 12 01:05:30 00:10:51 00:01:09 00:33:59 00:00:56 00:18:38
15 Danae Morris 1996 CAN 35 01:06:13 00:10:39 00:01:16 00:34:04 00:00:28 00:19:49
16 Barbara Santos 1998 BRA 15 01:06:23 00:10:38 00:01:22 00:33:56 00:00:37 00:19:52
17 Hayley Basterash 1999 CAN 43 01:06:35 00:10:25 00:01:15 00:32:41 00:00:32 00:21:44
18 Elise Bolger 1997 CAN 18 01:06:47 00:10:26 00:01:14 00:32:41 00:00:27 00:22:01
19 Mackenzie Gladue CAN 31 01:07:04 00:10:28 00:01:21 00:32:27 00:00:31 00:22:19
20 Andreanne Brière-Dulude 1997 CAN 28 01:08:22 00:10:29 00:02:06 00:33:58 00:00:37 00:21:15
21 Luma Guillen 1997 BRA 5 01:08:59 00:10:40 00:01:23 00:35:26 00:00:31 00:21:00
22 Emilie Larin-Larouche 1998 CAN 21 01:09:20 00:11:13 00:01:11 00:34:10 00:00:31 00:22:17
23 Madeleine Kennedy 1997 CAN 34 01:09:33 00:11:27 00:01:17 00:34:48 00:00:32 00:21:31
24 Marie-Claudel Jeannotte 1996 CAN 27 01:09:42 00:11:13 00:01:15 00:35:02 00:00:36 00:21:38
25 Mina Wardrop CAN 30 01:09:50 00:11:23 00:01:15 00:35:06 00:00:35 00:21:34
26 Beatriz Dumet 1997 BRA 17 01:09:58 00:11:28 00:01:41 00:35:32 00:00:34 00:20:45
27 Chloé Lambert 1998 CAN 29 01:09:59 00:11:13 00:01:12 00:35:04 00:00:37 00:21:56
28 Janae Hoel CAN 44 01:10:01 00:11:22 00:01:31 00:33:44 00:00:36 00:22:50
29 Abby Speirs 1998 CAN 37 01:10:02 00:11:55 00:01:13 00:35:33 00:00:35 00:20:47
30 Katelyn Dimmell 1996 CAN 40 01:12:25 00:11:28 00:01:23 00:35:51 00:00:32 00:23:13
31 Katie Brown CAN 41 01:13:48 00:12:31 00:01:25 00:37:20 00:00:39 00:21:54
32 Emmalyn Elgersma CAN 36 01:14:03 00:11:30 00:01:58 00:35:11 00:00:29 00:24:56
33 Marissa Dimmell 1998 CAN 26 01:14:45 00:11:54 00:01:32 00:35:34 00:00:30 00:25:17
34 Madeleine Dupuis 1999 CAN 22 01:14:53 00:12:11 00:01:41 00:37:26 00:00:43 00:22:54
LAP Larah Tanasiuk CAN 23 LAP 00:12:16 00:01:30 00:00:00 00:00:00 00:00:00
DNF Olivia Jamieson CAN 39 DNF 00:11:15 00:01:22 00:00:00 00:00:00 00:00:00
DNF Ella Hnatyshyn 1997 CAN 20 DNF 00:00:00 00:00:00 00:00:00 00:00:00 00:00:00
Program notes:

Distances: Swim 750 (1lap), Bike 20 Km (4 laps), Run 5 km (3 laps). Water temperature 17ºC. Air Temperature 10.1ºC. Wetsuit Swim. Technical Delegate: Felix Molina/MEX. Race Referee: Ulf Schuetze/CAN. Competition Jury: Felix Molina/MEX, Loreen Barnett/CAN, Les Pereira/CAN.