Pos First Name Last Name YOB Country Start
Num
Time Swim T1 Bike T2 Run
1 Martina Kunz 1984 SUI 20231 02:12:26 00:25:21 00:02:24 01:03:22 00:01:33 00:39:44
2 Evelyne Niederberger 1982 SUI 20232 02:21:00 00:25:20 00:02:08 01:09:14 00:01:36 00:42:41
3 Petra Vymetalova 1984 CZE 20237 02:21:30 00:28:10 00:02:34 01:07:11 00:01:32 00:42:02
4 Jessica Harvey 1982 GBR 20250 02:23:16 00:27:00 00:02:30 01:08:50 00:02:09 00:42:45
5 Floriane Jeannin 1985 FRA 20240 02:23:45 00:25:53 00:02:29 01:10:30 00:01:43 00:43:08
6 Laura Fidler 1984 GBR 20245 02:24:46 00:26:44 00:02:19 01:08:10 00:01:46 00:45:44
7 Julie Stephan 1982 FRA 20239 02:26:06 00:22:19 00:02:21 01:14:10 00:01:43 00:45:32
8 Moira Larkin 1982 GBR 20249 02:27:02 00:28:04 00:02:53 01:10:01 00:01:47 00:44:16
9 Franziska Studer 1981 SUI 20233 02:28:27 00:26:37 00:02:44 01:10:54 00:01:41 00:46:28
10 Rebecca Hughes 1979 GBR 20246 02:28:40 00:25:31 00:02:55 01:10:53 00:01:48 00:47:31
11 Ruth Thom 1981 GBR 20251 02:29:39 00:30:49 00:03:04 01:10:42 00:01:52 00:43:11
12 Maria Knudsen 1985 DEN 20238 02:30:50 00:25:31 00:02:20 01:12:42 00:02:00 00:48:16
13 Grażyna Monaghan POL 20255 02:30:58 00:29:52 00:03:37 01:10:44 00:01:56 00:44:47
14 Jenny Evans 1982 GBR 20248 02:31:44 00:27:17 00:02:38 01:11:48 00:01:59 00:48:01
15 Andrea Robinett 1983 GBR 20247 02:31:57 00:25:58 00:03:25 01:13:04 00:02:25 00:47:02
16 Morgan Pike 1985 GBR 20242 02:32:07 00:26:40 00:02:38 01:10:38 00:01:49 00:50:20
17 Theresa Pfab 1981 GBR 20252 02:33:04 00:30:19 00:02:37 01:11:32 00:01:27 00:47:07
18 Anita Schoderbeck 1983 AUT 20236 02:33:09 00:27:11 00:02:43 01:14:11 00:01:56 00:47:07
19 Fiona Clark 1981 GBR 20253 02:33:32 00:28:56 00:02:33 01:11:44 00:01:39 00:48:38
20 Stéphanie Berger 1982 SUI 20228 02:35:29 00:27:21 00:02:59 01:15:25 00:02:22 00:47:21
21 Katarzyna Gilewicz 1983 POL 20256 02:37:05 00:28:56 00:02:37 01:14:09 00:01:42 00:49:39
22 Emma Wrightman 1984 GBR 20244 02:39:43 00:27:09 00:02:44 01:15:35 00:01:52 00:52:21
23 Rachael Dodd 1985 GBR 20243 02:40:10 00:24:06 00:02:31 01:15:01 00:01:44 00:56:46
24 Sarah Safaei 1984 FRA 20241 03:01:50 00:40:55 00:03:05 01:21:37 00:01:48 00:54:23
25 Emilie Gripewall 1984 SWE 20234 03:09:18 00:35:23 00:03:54 01:22:03 00:03:06 01:04:50
Program notes:

Distances: Swim 1500 m (1 loop); Bike 40.8 km (2 laps) Run 10 km (3 laps)
Water temperature 21º C. Air temperature 19º C. Wetsuit swim.
Technical Delegate: Esther Sanchez/ESP, Pascal Godel/FRA
Race Referee: Sarah Taylor/GBR
Competition Jury: Esther Sanchez/ESP, Eugene Kraus/LUX, Oliver Imfeld/SUI