Pos First Name Last Name YOB Country Start
Num
Time Swim T1 Bike T2 Run
1 Franzisca Widmer 1977 SUI 20262 02:11:15 00:22:17 00:02:13 01:05:00 00:01:33 00:40:10
2 Sylvia Gehnböck 1979 AUT 20264 02:13:16 00:24:52 00:02:08 01:02:37 00:01:45 00:41:53
3 Franziska Fleck 1977 GER 20289 02:14:03 00:20:45 00:02:12 01:09:53 00:01:25 00:39:46
4 Gunhild Berntsen NOR 20293 02:18:59 00:24:47 00:02:08 01:09:11 00:01:32 00:41:19
5 Anja Kobs 1976 GER 20290 02:19:10 00:27:06 00:02:14 01:07:24 00:01:37 00:40:47
6 Rachel Beck 1980 SUI 20260 02:19:44 00:22:56 00:02:30 01:08:46 00:01:42 00:43:47
7 Alys Mathew 1978 GBR 20281 02:20:54 00:27:23 00:02:20 01:05:24 00:01:39 00:44:07
8 Karen Lennox 1976 GBR 20288 02:21:29 00:25:17 00:02:28 01:09:01 00:01:37 00:43:05
9 Ellie Astins 1980 GBR 20270 02:21:39 00:25:18 00:02:19 01:11:09 00:01:32 00:41:19
10 Dominique Lothaller 1980 AUT 20266 02:21:52 00:25:52 00:03:50 01:08:19 00:01:40 00:42:09
11 Angela Minke 1978 GER 20291 02:22:38 00:26:03 00:02:18 01:11:00 00:01:33 00:41:42
12 Manuela Etzelsdorfer 1979 AUT 20263 02:24:02 00:27:52 00:02:23 01:09:16 00:01:36 00:42:54
13 Deborah Hope 1977 GBR 20286 02:24:19 00:27:09 00:02:15 01:09:25 00:01:29 00:43:59
14 Lara Newell 1979 GBR 20274 02:24:29 00:28:34 00:02:59 01:07:31 00:01:50 00:43:32
15 Helen Nicholls 1978 GBR 20279 02:26:22 00:29:01 00:02:09 01:09:59 00:01:36 00:43:36
16 Simone Sonderegger 1977 SUI 20261 02:26:22 00:26:42 00:02:17 01:07:43 00:01:42 00:47:56
17 Judit Leszkovich 1980 GBR 20269 02:26:40 00:27:44 00:02:30 01:08:51 00:01:34 00:46:00
18 Marianne Tarnowskij 1977 AUT 20267 02:27:23 00:27:18 00:02:32 01:09:39 00:01:38 00:46:14
19 Lynne Parkinson 1977 GBR 20287 02:27:40 00:27:59 00:03:06 01:08:15 00:01:44 00:46:34
20 Shelley Jones 1980 GBR 20272 02:28:02 00:24:36 00:02:46 01:10:34 00:01:55 00:48:09
21 Sarah Smith 1979 GBR 20276 02:28:07 00:29:16 00:02:19 01:11:36 00:01:30 00:43:23
22 Deborah Pratley 1977 GBR 20285 02:28:48 00:25:48 00:02:41 01:12:23 00:01:54 00:46:00
23 Mariana Solorzano 1977 MEX 20292 02:28:56 00:27:08 00:02:26 01:14:37 00:01:40 00:43:04
24 Emma Jordan 1978 GBR 20280 02:29:18 00:22:24 00:02:29 01:13:06 00:01:47 00:49:31
25 Jo Wilkie 1978 GBR 20283 02:29:22 00:30:42 00:02:35 01:10:35 00:01:46 00:43:42
26 Rebecca Brand 1978 GBR 20282 02:29:27 00:28:05 00:02:50 01:12:10 00:01:38 00:44:43
27 Katie Hooper 1980 GBR 20271 02:31:16 00:28:21 00:02:49 01:13:02 00:01:57 00:45:04
28 Nicola Kaye 1978 GBR 20278 02:31:34 00:32:14 00:02:36 01:06:37 00:01:46 00:48:19
29 Aurore Huchez 1980 FRA 20268 02:31:43 00:28:17 00:02:25 01:14:42 00:01:46 00:44:33
30 Jessica Fox 1979 GBR 20273 02:32:26 00:27:50 00:02:43 01:14:27 00:01:38 00:45:46
31 Sabine Löb 1977 AUT 20265 02:37:33 00:26:07 00:03:30 01:13:45 00:02:08 00:52:01
32 Jodie Smith 1979 GBR 20277 02:37:53 00:29:35 00:02:41 01:16:33 00:02:15 00:46:46
33 Nina Mori 1980 SLO 20294 02:39:36 00:29:02 00:02:54 01:14:55 00:01:50 00:50:54
34 Nicola Fleming 1977 GBR 20284 02:47:44 00:31:13 00:02:58 01:20:38 00:01:52 00:51:02
Program notes:

Distances: Swim 1500 m (1 loop); Bike 40.8 km (2 laps) Run 10 km (3 laps)
Water temperature 21º C. Air temperature 19º C. Wetsuit swim.
Technical Delegate: Esther Sanchez/ESP, Pascal Godel/FRA
Race Referee: Sarah Taylor/GBR
Competition Jury: Esther Sanchez/ESP, Eugene Kraus/LUX, Oliver Imfeld/SUI