Results: 2015 Penrith OTU Triathlon Junior Oceania Championships | Junior Women
Sydney International Regatta Centre, Australia • 10 Jan, 2015
Pos First Name Last Name YOB Country Start
Num
Time Swim T1 Bike T2 Run
1 Kira Hedgeland 1998 AUS 1 00:59:57 00:09:12 00:00:16 00:31:53 00:00:18 00:18:16
2 Sophie Malowiecki 1997 AUS 2 01:00:26 00:09:29 00:00:16 00:31:38 00:00:16 00:18:45
3 Dimi Coventry 1999 AUS 37 01:00:55 00:09:29 00:00:18 00:31:40 00:00:18 00:19:07
4 Elizabeth Stannard 1997 NZL 12 01:01:37 00:10:04 00:00:18 00:30:56 00:00:20 00:19:56
5 Hayley Stanford 1998 AUS 35 01:02:00 00:10:02 00:00:18 00:31:04 00:00:19 00:20:14
6 Grace Hoitink 1997 AUS 38 01:02:13 00:09:25 00:00:18 00:31:37 00:00:20 00:20:30
7 Katherine Badham 1998 NZL 10 01:02:15 00:10:36 00:00:24 00:31:51 00:00:20 00:19:00
8 Matilda Vidler 1998 AUS 36 01:02:24 00:10:04 00:00:16 00:31:00 00:00:18 00:20:43
9 Alexandra Barnes 1997 AUS 30 01:02:50 00:10:48 00:00:21 00:31:45 00:00:19 00:19:33
10 Laura May 1999 AUS 18 01:02:54 00:09:21 00:00:18 00:31:43 00:00:19 00:21:10
11 Ainsley Thorpe 1998 NZL 15 01:02:56 00:09:57 00:00:21 00:31:06 00:00:19 00:21:10
12 Lauren Kerwick 1999 AUS 24 01:02:57 00:09:53 00:00:17 00:31:12 00:00:19 00:21:13
13 Katinka Von Elsner-Wellsteed 1998 AUS 25 01:03:01 00:10:51 00:00:22 00:31:42 00:00:20 00:19:43
14 Ellie Leahy 1997 AUS 32 01:03:07 00:10:09 00:00:18 00:30:54 00:00:23 00:21:20
15 Kirsty Deacon 1997 AUS 39 01:03:16 00:09:39 00:00:20 00:31:22 00:00:20 00:21:32
16 Savannah Wayner 1997 AUS 3 01:03:38 00:11:00 00:00:18 00:31:31 00:00:21 00:20:25
17 Emma Daniels 1998 NZL 4 01:03:42 00:10:53 00:00:20 00:31:39 00:00:17 00:20:29
18 Taylor Croudson 1998 AUS 17 01:03:54 00:10:31 00:00:20 00:32:02 00:00:19 00:20:39
19 Laura Cook 1996 AUS 34 01:03:59 00:09:54 00:00:19 00:31:06 00:00:21 00:22:17
20 Aimee Carlin 1998 AUS 11 01:04:08 00:10:56 00:00:18 00:31:42 00:00:18 00:20:52
21 Olivia Sargent 1999 AUS 28 01:04:20 00:10:44 00:00:19 00:31:46 00:00:20 00:21:08
22 Olivia Schenk 1998 AUS 16 01:04:51 00:11:03 00:00:19 00:32:35 00:00:29 00:20:21
23 Kelsey Wilkes AUS 27 01:05:06 00:11:04 00:00:21 00:31:27 00:00:26 00:21:45
24 Rose Dillon 1998 NZL 21 01:05:28 00:10:13 00:00:18 00:32:23 00:00:22 00:22:09
25 Emily Houston 1999 AUS 22 01:06:03 00:10:10 00:00:26 00:32:21 00:00:21 00:22:42
26 Lauren Elliott 1999 AUS 19 01:06:07 00:10:54 00:00:19 00:31:42 00:00:21 00:22:47
27 Kaitlyn Price 1996 NZL 8 01:06:08 00:11:20 00:00:19 00:32:18 00:00:31 00:21:37
28 Sophie Saunders 1999 AUS 14 01:06:43 00:10:30 00:00:17 00:32:06 00:00:18 00:23:30
29 Sophie Heeney 1997 AUS 31 01:07:04 00:11:18 00:00:21 00:32:18 00:00:30 00:22:34
30 Gabrielle Stanek 1999 AUS 9 01:07:21 00:11:09 00:00:18 00:32:32 00:00:27 00:22:52
31 Rachael Mcallister 1998 AUS 23 01:07:43 00:10:59 00:00:17 00:31:40 00:00:19 00:24:24
32 Lily Toussaint 1999 AUS 26 01:10:01 00:11:23 00:00:19 00:34:35 00:00:24 00:23:16
33 Courtney Bicknell 1998 AUS 20 01:11:31 00:10:37 00:00:22 00:35:18 00:00:24 00:24:48
34 Estafana Fowler 1999 NZL 6 01:12:39 00:11:33 00:00:21 00:34:22 00:00:25 00:25:55
DNF Teneah Carey 1997 AUS 33 DNF 00:10:42 00:00:30 00:35:07 00:00:20 00:00:00
DNF Lucy Evans 1999 AUS 40 DNF 00:11:08 00:00:22 00:34:49 00:00:22 00:00:00
DNF Georgina Clarke 1999 AUS 29 DNF 00:10:53 00:00:20 00:00:00 00:00:00 00:00:00
DNF Fern Davies 1999 AUS 7 DNF 00:10:52 00:00:19 00:00:00 00:00:00 00:00:00
Program notes:

Technical Delegate: Pete Weaver/NZL. Race Referee: Michael Haarsma/AUS. Competition Jury: Pete Weaver/NZL, Lisa Dent/AUS, Glenn Schwarzel/AUS. Distances: Swim: 750 m (1 lap), Bike 19.8 km (4 laps), Run 5 km (3 laps).
Water Temperature: 28.2ºC Air Temperature 25.2ºC