Results: 2015 Tiszaujvaros ETU Triathlon Junior European Cup | Semifinal 2 Junior Men
Tiszaujvaros, Hungary • 08 Aug, 2015
Pos First Name Last Name YOB Country Start
Num
Time Swim T1 Bike T2 Run
1 Emil Deleuran Hansen 1997 DEN 32 00:37:23 00:06:28 00:01:02 00:18:01 00:00:34 00:11:20
2 Bence Lehmann 1997 HUN 37 00:37:32 00:06:19 00:01:02 00:18:09 00:00:33 00:11:31
3 Philip Horwarth 1997 AUT 33 00:37:40 00:06:22 00:01:01 00:18:08 00:00:33 00:11:38
4 Matteo Gala 1997 ITA 52 00:37:51 00:06:24 00:01:05 00:18:01 00:00:35 00:11:48
5 Jose Felicio 1997 POR 47 00:38:02 00:06:37 00:01:02 00:18:58 00:00:31 00:10:57
6 Gergő Soós 1999 HUN 38 00:38:06 00:06:41 00:01:05 00:18:54 00:00:34 00:10:54
7 James Edgar 1998 IRL 40 00:38:13 00:06:38 00:01:02 00:18:58 00:00:38 00:11:00
8 Eduardo Londoño Naranjo 1997 COL 58 00:38:23 00:06:36 00:01:01 00:18:59 00:00:32 00:11:17
9 Nicola Azzano 1997 ITA 44 00:38:31 00:06:44 00:01:02 00:18:49 00:00:32 00:11:26
10 Leon Pauger 1998 AUT 36 00:38:38 00:06:33 00:00:00 00:00:00 00:00:00 13:54:43
11 Matus Verbovsky 1998 SVK 34 00:38:55 00:06:32 00:01:00 00:19:04 00:00:31 00:11:50
12 Máté Nagy 1996 HUN 49 00:38:58 00:06:41 00:01:05 00:18:52 00:00:31 00:11:51
13 Jack Kerr GBR 48 00:39:00 00:06:45 00:01:03 00:18:45 00:00:29 00:12:00
14 Milán Tóth 1998 HUN 50 00:39:02 00:06:30 00:01:05 00:19:03 00:00:32 00:11:54
15 Urh Klenovšek 1996 SLO 56 00:39:14 00:06:50 00:01:04 00:18:43 00:00:38 00:12:00
16 Lennart Faller GER 59 00:39:16 00:06:31 00:01:06 00:19:02 00:00:36 00:12:03
17 Federico Spinazzé 1998 ITA 45 00:39:20 00:06:58 00:01:00 00:19:14 00:00:34 00:11:35
18 Raz Kanterovich 1999 ISR 57 00:39:38 00:06:34 00:01:03 00:19:01 00:00:34 00:12:28
19 András Király 1996 HUN 53 00:39:43 00:07:01 00:00:59 00:19:15 00:00:37 00:11:54
20 Arda Tümer TUR 39 00:39:56 00:06:33 00:01:06 00:19:01 00:00:35 00:12:44
21 Hennadii Anzin 1999 UKR 46 00:40:37 00:06:43 00:01:04 00:18:50 00:00:36 00:13:25
22 Gültigin Er 1997 TUR 35 00:40:39 00:06:42 00:01:05 00:20:12 00:00:33 00:12:09
23 Andrei Sergiu Chis 1999 ROU 54 00:40:56 00:07:15 00:01:07 00:19:37 00:00:36 00:12:23
24 Cameron Harris 1998 GBR 41 00:41:01 00:06:51 00:01:06 00:19:18 00:00:35 00:13:13
25 Anton Schiffer 1999 GER 42 00:41:31 00:06:48 00:01:10 00:19:18 00:00:39 00:13:38
26 Nándor Gera 1996 HUN 55 00:41:56 00:07:04 00:01:11 00:19:44 00:00:37 00:13:23
27 Abdulla Attiya 1998 BRN 51 00:42:28 00:07:05 00:01:10 00:19:43 00:00:45 00:13:47
28 Leon Pandza 1999 CRO 43 00:44:58 00:07:37 00:01:08 00:21:47 00:00:45 00:13:42
DNF Oliver Blecher 1997 CAN 31 DNF 00:06:23 00:01:06 00:18:02 00:00:33 00:00:00
Program notes:

Distances: Swim 500 m (2 laps) Bike 12 km (2 laps) Run 3.2 km (2 laps). Water temperature 28.1ºC. Air Temperature 33.5ºC. Non Wetsuit swim. Technical Delegate: Dirk Bogaert/BEL. Race Referee: Dr Bela Varga/HUN.  Competition Jury: Dirk Bogaert/BEL, Tamas Liptak/HUN, Renato Bertrandi/ITA. Top 7. Athletes qualified for the final by rank.