Results: 2015 Tiszaujvaros ETU Triathlon Junior European Cup | Semifinal 1 Junior Women
Tiszaujvaros, Hungary • 08 Aug, 2015
Pos First Name Last Name YOB Country Start
Num
Time Swim T1 Bike T2 Run
1 Anabel Knoll 1996 GER 24 00:41:32 00:06:48 00:01:08 00:19:47 00:00:36 00:13:15
2 Alberte Kjær Pedersen 1998 DEN 1 00:41:40 00:07:25 00:01:03 00:20:02 00:00:37 00:12:35
3 Fuka Sega 1998 JPN 2 00:41:44 00:06:36 00:01:11 00:19:57 00:00:37 00:13:25
4 Dorka Putnóczki 1999 HUN 5 00:41:58 00:06:37 00:01:13 00:19:54 00:00:39 00:13:37
5 Elisabeth Hood 1998 GBR 14 00:41:59 00:06:40 00:01:09 00:19:53 00:00:35 00:13:44
6 Pavlina Polackova 1996 CZE 8 00:42:13 00:07:40 00:01:10 00:20:06 00:00:36 00:12:43
7 Carlotta Missaglia 1999 ITA 20 00:42:21 00:07:08 00:01:09 00:20:12 00:00:38 00:13:17
8 Tania Molinari 1998 ITA 27 00:42:23 00:07:29 00:01:09 00:20:20 00:00:34 00:12:53
9 Fanni Soós 1999 HUN 22 00:42:26 00:07:30 00:01:11 00:20:15 00:00:33 00:13:00
10 Dorottya Petrov 1999 HUN 12 00:42:30 00:07:14 00:01:04 00:20:13 00:00:38 00:13:23
11 Ffion-Haf Harrett 1996 GBR 31 00:42:35 00:06:58 00:01:11 00:20:21 00:00:37 00:13:30
12 Anne Struijk 1999 AUT 10 00:42:39 00:07:08 00:01:06 00:20:16 00:00:39 00:13:32
13 Therese Feuersinger 1998 AUT 3 00:42:45 00:06:48 00:01:07 00:19:47 00:00:37 00:14:27
14 Sophie Pilz 1997 GER 29 00:42:49 00:07:30 00:01:10 00:20:14 00:00:36 00:13:20
15 Ivona Miklosova 1996 SVK 17 00:43:29 00:07:45 00:01:10 00:21:00 00:00:36 00:13:01
16 Iveta Tothova 1997 SVK 16 00:43:42 00:07:12 00:01:10 00:20:09 00:00:39 00:14:33
17 Sara Moretti 1998 ITA 32 00:44:10 00:07:12 00:01:07 00:20:10 00:00:38 00:15:05
18 Hannah Hanusch 1997 AUT 11 00:44:13 00:07:37 00:01:13 00:21:05 00:00:36 00:13:45
19 Sára Molnár 1999 HUN 28 00:44:21 00:07:43 00:01:05 00:21:08 00:00:35 00:13:53
20 Lianne Witkin 1996 ISR 9 00:44:38 00:07:25 00:01:07 00:20:25 00:00:38 00:15:04
21 Lili Mátyus 1999 HUN 18 00:44:48 00:07:32 00:01:11 00:21:13 00:00:37 00:14:17
22 Szonja Szerdahelyi 1999 HUN 19 00:45:41 00:07:38 00:01:11 00:21:09 00:00:37 00:15:09
23 Rianne De Croock 1998 NED 6 00:45:51 00:07:24 00:01:13 00:20:21 00:00:39 00:16:17
24 Beatrice Taverna 1998 ITA 23 00:45:59 00:07:50 00:01:13 00:22:00 00:00:39 00:14:19
25 Wiktoria Zawolik POL 26 00:46:09 00:07:22 00:01:09 00:21:25 00:00:40 00:15:35
26 Chiara Perusko 1999 CRO 21 00:47:56 00:08:20 00:01:16 00:22:42 00:00:42 00:14:58
27 Noam Zoarets 1998 ISR 25 00:49:49 00:07:36 00:01:15 00:22:35 00:00:43 00:17:42
28 Lucija Petrovic 1999 CRO 15 00:50:16 00:08:20 00:01:13 00:24:35 00:00:45 00:15:24
DNF Lena Neuburg 1999 GER 4 DNF 00:07:26 00:01:11 00:20:19 00:00:35 00:00:00
DNF Kate Waugh 1999 GBR 7 DNF 00:07:21 00:01:07 00:00:00 00:00:00 00:00:00
DNF Szabina Laczkó 1999 HUN 30 DNF 00:00:00 00:00:00 00:00:00 00:00:00 00:00:00
Program notes:

Distances: Swim 500 m (2 laps) Bike 12 km (2 laps) Run 3.2 km (2 laps). Water Temperature 28.1ºC Air temperature 33.5ºC. Non wetsuit swim. Technical Delegate: Dirk Bogaert/BEL. Race Referee: Dr Bela Varga/HUN. Competition Jury-: Dirk Bogaert/BEL, Tamas Liptak/HUN, Renato Bertrandi/ITA. Top 14 athletes qualified for the final by rank.