Pos First Name Last Name YOB Country Start
Num
Time Run T1 Swim T2 Run
1 Oleksiy Syutkin 1985 UKR 5 00:27:33 00:00:00 00:00:00 00:12:24 00:00:46 00:14:24
2 Yegor Martynenko 1987 UKR 7 00:27:33 00:00:00 00:00:00 00:12:37 00:00:44 00:14:13
3 Dmytro Malyar 1984 UKR 1 00:27:38 00:00:00 00:00:00 00:12:38 00:00:45 00:14:15
4 Jiri Kalus 1993 CZE 18 00:28:03 00:00:00 00:00:00 00:12:32 00:00:49 00:14:44
5 Ognjen Stojanovic 1990 SRB 4 00:28:28 00:00:00 00:00:00 00:12:30 00:00:55 00:15:03
6 Carl Dupont 1994 FRA 6 00:28:37 00:00:00 00:00:00 00:12:40 00:00:44 00:15:14
7 Alexis Kardes 1997 FRA 34 00:28:41 00:00:00 00:00:00 00:12:44 00:00:48 00:15:11
8 Cédric Oesterle 1985 FRA 8 00:28:51 00:00:00 00:00:00 00:13:18 00:00:47 00:14:47
9 Philip Wolfe 1988 GBR 3 00:28:53 00:00:00 00:00:00 00:12:39 00:00:49 00:15:26
10 Oliver Gorges 1998 LUX 25 00:29:05 00:00:00 00:00:00 00:12:34 00:00:46 00:15:45
11 Nathan Tweedie 1996 GBR 10 00:29:10 00:00:00 00:00:00 00:12:23 00:00:47 00:16:01
12 Ivan Menshykov 1994 UKR 15 00:29:33 00:00:00 00:00:00 00:13:18 00:00:50 00:15:26
13 Filip Vaclavik 1995 CZE 17 00:29:40 00:00:00 00:00:00 00:12:28 00:00:49 00:16:24
14 Stepan Zahradnik 1997 CZE 30 00:29:41 00:00:00 00:00:00 00:12:28 00:00:49 00:16:25
15 Jaka Kaplan 1996 SLO 14 00:30:17 00:00:00 00:00:00 00:13:22 00:00:45 00:16:10
16 Mark Mandic 1998 SLO 28 00:30:28 00:00:00 00:00:00 00:13:44 00:00:52 00:15:53
17 Andrey Alypov 1997 RUS 26 00:30:28 00:00:00 00:00:00 00:13:09 00:00:57 00:16:23
18 Dmytro Shabanov 1998 UKR 32 00:30:37 00:00:00 00:00:00 00:13:09 00:00:55 00:16:34
19 Sonneck Enzo 1999 FRA 2 00:30:51 00:00:00 00:00:00 00:13:18 00:00:48 00:16:46
20 Simon Brunovsky 1993 SVK 12 00:30:57 00:00:00 00:00:00 00:13:23 00:00:45 00:16:50
21 Klemen Bojanc 1998 SLO 31 00:31:07 00:00:00 00:00:00 00:13:43 00:00:48 00:16:38
22 Matthias Gourgues 1997 FRA 24 00:31:25 00:00:00 00:00:00 00:13:45 00:00:55 00:16:45
23 Rémi Fortuit 1999 FRA 37 00:31:28 00:00:00 00:00:00 00:13:43 00:00:52 00:16:54
24 Marek Smetana 1997 SVK 27 00:31:37 00:00:00 00:00:00 00:12:35 00:00:49 00:18:13
25 Gautier Forgerit 1998 FRA 33 00:31:41 00:00:00 00:00:00 00:14:40 00:00:50 00:16:11
26 Antonin Marcon 1998 FRA 19 00:31:53 00:00:00 00:00:00 00:14:22 00:00:45 00:16:47
27 Oleksiy Astafyev 1999 UKR 29 00:32:19 00:00:00 00:00:00 00:12:27 00:00:53 00:19:01
28 Flavien Coulaud 1996 FRA 20 00:32:37 00:00:00 00:00:00 00:15:17 00:00:44 00:16:37
Program notes:

Technical Delegate: Eriketti Margari/GRE. Race Referee: Pascal Godel/FRA. Competition Jury: Eriketti Margari/GRE; Renato Bertrandi/ITA; Bernard Saint-Jean/FRA.
Distances: Swim 1003 m (1 lap); Run 5 km (2 laps)
Water temperature 23.5ºC. Air temperature 22.5ºC. Wetsuit not allowed.
Athlete #27 Smetana/SVK served a 10 seconds penalty during the run segment.