Pos First Name Last Name YOB Country Start
Num
Time Run T1 Swim T2 Run
1 Valentina Zapatrina 1988 RUS 49 00:30:38 00:00:00 00:00:00 00:13:14 00:00:50 00:16:34
2 Petra Kurikova 1991 CZE 46 00:30:47 00:00:00 00:00:00 00:13:23 00:00:48 00:16:36
3 Hannah Kitchen 1990 GBR 41 00:31:02 00:00:00 00:00:00 00:13:25 00:00:48 00:16:50
4 Yuliya Yelistratova 1988 UKR 48 00:31:23 00:00:00 00:00:00 00:13:53 00:00:53 00:16:39
5 Tereza Zimovjanova 1995 CZE 57 00:31:30 00:00:00 00:00:00 00:13:49 00:00:50 00:16:52
6 Natalie Milne 1989 GBR 43 00:31:51 00:00:00 00:00:00 00:13:19 00:00:54 00:17:39
7 Ivana Kuriackova 1994 SVK 53 00:32:07 00:00:00 00:00:00 00:13:22 00:00:59 00:17:47
8 Valentyna Molchanets 1996 UKR 56 00:32:18 00:00:00 00:00:00 00:13:53 00:00:53 00:17:32
9 Inna Ryzhykh 1985 UKR 45 00:32:23 00:00:00 00:00:00 00:13:56 00:00:51 00:17:37
10 Maryna Sokolova 1995 UKR 58 00:32:31 00:00:00 00:00:00 00:13:46 00:01:01 00:17:45
11 Eva Skaza 1997 SLO 54 00:32:39 00:00:00 00:00:00 00:13:24 00:00:55 00:18:20
12 Simona Simunkova 1997 CZE 61 00:33:01 00:00:00 00:00:00 00:13:49 00:00:49 00:18:25
13 Esra Nur Gokcek 1996 TUR 55 00:33:13 00:00:00 00:00:00 00:13:52 00:00:52 00:18:30
14 Jana Koradej 1993 SLO 51 00:33:28 00:00:00 00:00:00 00:13:49 00:00:57 00:18:43
15 Margaryta Krylova 1994 UKR 59 00:34:07 00:00:00 00:00:00 00:14:07 00:01:02 00:19:00
16 Senia Celine 1995 FRA 52 00:34:17 00:00:00 00:00:00 00:14:08 00:01:05 00:19:05
17 Lucie Obermannova 1998 CZE 64 00:34:19 00:00:00 00:00:00 00:14:05 00:00:58 00:19:17
18 Nina Mandl 1990 SLO 44 00:34:46 00:00:00 00:00:00 00:14:14 00:00:52 00:19:42
19 Julie Stephan 1982 FRA 42 00:34:51 00:00:00 00:00:00 00:15:26 00:00:53 00:18:32
20 Lea Duchampt 1991 FRA 47 00:35:04 00:00:00 00:00:00 00:13:16 00:00:56 00:20:53
21 Katja Hočevar 1999 SLO 62 00:35:25 00:00:00 00:00:00 00:14:57 00:00:55 00:19:34
22 Khrystyna Salkova 2000 UKR 63 00:35:50 00:00:00 00:00:00 00:14:57 00:01:03 00:19:51
23 Margaux Ortega 1998 FRA 65 00:36:03 00:00:00 00:00:00 00:14:49 00:00:55 00:20:20
24 Charlotte Guillard 1998 FRA 68 00:38:16 00:00:00 00:00:00 00:16:32 00:00:55 00:20:50
25 Constance Kozlowski 1998 FRA 66 00:38:54 00:00:00 00:00:00 00:16:50 00:00:58 00:21:06
Program notes:

Technical Delegate: Eriketti Margari/GRE. Race Referee: Pascal Godel/FRA. Competition Jury: Eriketti Margari/GRE; Renato Bertrandi/ITA; Bernard Saint-Jean/FRA.
Distances: Swim 1003 m (1 lap); Run 5 km (2 laps)
Water temperature 23.5ºC. Air temperature 22.5ºC. Wetsuit not allowed.