Results: 2016 CHN Triathlon National Championships | Junior Men
Chongqing Changshouhu, China • 24 Sep, 2016
Pos First Name Last Name YOB Country Start
Num
Time Swim T1 Bike T2 Run
1 Chi Zhang 2000 CHN 201 01:03:51 00:09:23 00:01:23 00:36:15 00:00:26 00:16:24
2 Qing Chen 1999 CHN 210 01:03:52 00:09:51 00:01:35 00:35:38 00:00:26 00:16:22
3 Tianqi Sha 1999 CHN 208 01:03:54 00:09:54 00:01:21 00:35:49 00:00:26 00:16:24
4 Yi Zhao CHN 204 01:04:04 00:09:22 00:01:29 00:36:12 00:00:26 00:16:35
5 Guangyu Cheng CHN 202 01:04:29 00:09:58 00:01:26 00:35:38 00:00:27 00:17:00
6 Yujia Tong CHN 205 01:04:36 00:09:21 00:01:33 00:36:15 00:00:27 00:17:00
7 Zhengshuo Shao CHN 203 01:04:44 00:09:25 00:01:31 00:36:18 00:00:26 00:17:04
8 Rui Li CHN 209 01:05:10 00:09:57 00:01:31 00:35:35 00:00:25 00:17:42
9 Hudi Peng CHN 206 01:05:17 00:09:41 00:01:31 00:35:47 00:00:26 00:17:52
10 Haojun Hu CHN 215 01:06:02 00:09:51 00:01:22 00:36:01 00:00:27 00:18:21
11 Zhipeng Yue CHN 211 01:06:21 00:09:25 00:01:30 00:36:06 00:00:27 00:18:53
12 Tiancheng Wei CHN 214 01:07:16 00:11:19 00:01:29 00:36:30 00:00:29 00:17:29
13 Shuchuang Wang CHN 207 01:07:38 00:09:53 00:01:24 00:37:57 00:00:25 00:17:59
14 Pengjie Deng CHN 223 01:07:41 00:11:02 00:01:25 00:36:53 00:00:29 00:17:52
15 Junjie Fan CHN 220 01:08:17 00:10:05 00:01:29 00:37:47 00:00:29 00:18:27
16 Kaize Mao CHN 212 01:08:35 00:09:04 00:01:21 00:38:52 00:00:26 00:18:52
17 Haiqi Liu CHN 213 01:08:43 00:09:31 00:01:26 00:38:01 00:00:26 00:19:19
18 Chengcheng Long CHN 217 01:08:44 00:10:07 00:01:30 00:37:37 00:00:30 00:19:00
19 Pingchuan Ma CHN 221 01:10:00 00:09:50 00:01:33 00:37:51 00:00:32 00:20:14
20 Hao Yu CHN 222 01:10:40 00:10:06 00:01:34 00:38:52 00:00:30 00:19:38
21 Jinkai Zhang CHN 219 01:11:33 00:09:54 00:01:36 00:39:52 00:00:33 00:19:38
22 Yudi Tao CHN 224 01:11:53 00:10:36 00:01:42 00:38:59 00:00:41 00:19:55
23 Tingyu Wang CHN 216 01:21:43 00:10:02 00:01:56 00:45:33 00:00:42 00:23:30
24 Shuhan Xie CHN 218 01:23:57 00:10:45 00:01:53 00:45:53 00:00:41 00:24:45
Program notes:

FFull results.
Technical Delegate: Si Yu/CHN. Race Referee: Liu ZhengTan/CHN. Competition Jury: Si Yu/CHN, Wang Jianguo/CHN, Cheng Fengguang/CHN).
Distances: Swim 750 mt (1 lap), Bike 20 km (2 laps), Run 5 km (2 laps).
Air temperature 20ºC.
Water temperature 21.9ºC.
Non wetsuit swim.