Pos First Name Last Name YOB Country Start
Num
Time Swim T1 Bike T2 Run
1 Pia Totschnig 2000 AUT 1 00:59:49 00:10:59 00:00:35 00:30:08 00:00:14 00:17:53
2 Julie Jungblut 1998 GER 32 01:00:02 00:11:01 00:00:40 00:30:02 00:00:14 00:18:04
3 Magdalena Früh 2000 AUT 10 01:00:18 00:11:04 00:00:37 00:30:00 00:00:16 00:18:20
4 Klaudia Sebők 1997 HUN 30 01:00:38 00:10:59 00:00:37 00:30:06 00:00:22 00:18:33
5 Pia Hehenwarter 1998 AUT 19 01:00:47 00:10:52 00:00:37 00:30:08 00:00:20 00:18:46
6 Carlotta Missaglia 1999 ITA 2 01:00:50 00:10:55 00:00:34 00:30:11 00:00:19 00:18:50
7 Dorottya Petrov 1999 HUN 4 01:00:52 00:10:56 00:00:40 00:30:12 00:00:23 00:18:41
8 Tjasa Vrtacic 2000 SLO 8 01:00:54 00:10:49 00:00:33 00:30:19 00:00:18 00:18:55
9 Sharon Spimi 1997 ITA 17 01:01:05 00:10:23 00:00:37 00:30:41 00:00:19 00:19:05
10 Kristina Jesenska 2000 SVK 12 01:01:27 00:10:56 00:00:39 00:30:08 00:00:16 00:19:26
11 Lena Neuburg 1999 GER 9 01:01:34 00:11:25 00:00:36 00:31:07 00:00:16 00:18:10
12 Ilka Jakab 1998 HUN 14 01:01:40 00:10:54 00:00:39 00:30:12 00:00:19 00:19:34
13 Eliska Zelena 1998 CZE 20 01:02:16 00:10:56 00:00:39 00:30:11 00:00:25 00:20:05
14 Lili Mátyus 1999 HUN 22 01:02:24 00:10:59 00:00:39 00:30:07 00:00:21 00:20:16
15 Mary Hodgson 1997 GBR 18 01:02:28 00:11:00 00:00:38 00:30:07 00:00:23 00:20:19
16 Sára Szegedi 1998 HUN 23 01:03:09 00:10:55 00:00:39 00:30:12 00:00:20 00:21:01
17 Giada Romano 2000 ITA 40 01:03:36 00:11:08 00:00:37 00:32:15 00:00:21 00:19:14
18 Fanni Soós 1999 HUN 6 01:03:41 00:11:20 00:00:39 00:31:59 00:00:26 00:19:17
19 Alzbeta Hruskova 2000 CZE 24 01:04:04 00:11:04 00:00:38 00:31:27 00:00:24 00:20:30
20 Elisabetta Vitasovic 1997 CRO 11 01:04:31 00:11:00 00:00:38 00:30:09 00:00:24 00:22:19
21 Camille Bauer 1999 SUI 36 01:04:57 00:11:24 00:00:37 00:31:58 00:00:21 00:20:36
22 Lydia Drahovska 1999 SVK 34 01:05:14 00:11:26 00:00:37 00:31:55 00:00:22 00:20:53
23 Lucie Obermannova 1998 CZE 3 01:05:19 00:11:03 00:00:42 00:32:16 00:00:25 00:20:52
24 Daniela Leitāne 2000 LAT 5 01:05:31 00:11:43 00:00:36 00:31:40 00:00:26 00:21:05
25 Katja Hočevar 1999 SLO 26 01:05:39 00:11:25 00:00:40 00:31:57 00:00:21 00:21:16
26 Tania Molinari 1998 ITA 7 01:06:58 00:11:07 00:00:36 00:34:10 00:00:21 00:20:43
27 Nika Begic 1997 CRO 41 01:07:32 00:12:25 00:00:44 00:33:22 00:00:24 00:20:37
28 Karla Seselja 1999 CRO 27 01:07:48 00:11:28 00:00:02 00:33:15 00:00:25 00:20:49
29 Marilena Swidrak 1999 AUT 35 01:08:14 00:11:29 00:00:39 00:33:42 00:00:24 00:22:00
30 Ajda Ahačič 2000 SLO 39 01:08:48 00:12:34 00:00:37 00:32:58 00:00:25 00:22:13
31 Paola Horvat 2000 CRO 38 01:09:45 00:10:51 00:00:44 00:35:05 00:00:27 00:22:38
32 Kristiāna Kalniņa 1999 LAT 21 01:10:51 00:12:22 00:00:38 00:33:12 00:00:24 00:24:14
33 Anja Herič 2000 SLO 37 01:10:55 00:12:30 00:00:47 00:33:16 00:00:25 00:23:56
34 Lucija Petrovic 1999 CRO 31 01:11:09 00:12:20 00:00:40 00:33:32 00:00:23 00:24:14
35 Hanah Pevec 1999 SLO 28 01:11:14 00:14:09 00:00:43 00:35:00 00:00:20 00:21:00
36 Patrīcija-Agnese Ozola 1998 LAT 15 01:13:28 00:10:52 00:00:41 00:32:30 00:00:35 00:28:49
DNF Deborah Vauthey 1998 SUI 33 DNF 00:10:12 00:00:34 00:30:16 00:00:28 00:00:00
Program notes:

Technical Delegate: Andreas Galanos/GRE. Race Referee: Ante Zaja/CRO. Competition Jury: Andreas Galanos/GRE, Dorijan Pavlisa/CRO, Mitja Decman/SLO. Water temperature 22ºC. Air Temperature 25ºC. Wetsuits not allowed. Distances: Swim 750m (1 lap), Bike 19.520km (4 laps), Run 4.920km (3 laps).