Pos First Name Last Name YOB Country Start
Num
Time Swim T1 Bike T2 Run
1 Faquan Bai 1986 CHN 14 01:55:13 00:19:30 00:00:43 00:59:51 00:00:59 00:34:10
2 Zheng Xu 1994 CHN 11 01:55:23 00:19:29 00:00:47 00:59:47 00:00:53 00:34:27
3 Zhihang Jiang 1986 CHN 5 01:55:48 00:19:34 00:00:40 00:59:50 00:00:51 00:34:53
4 Chen Liu 1992 CHN 8 01:57:08 00:19:30 00:00:41 00:59:52 00:00:53 00:36:12
5 Lin Chen 1986 CHN 6 01:57:29 00:20:15 00:00:41 01:00:04 00:01:59 00:34:30
6 Jinxin Yang 1996 CHN 23 01:57:36 00:19:38 00:00:48 01:00:31 00:01:54 00:34:45
7 Minghui Li 1991 CHN 17 01:57:49 00:20:20 00:00:41 00:59:53 00:01:50 00:35:05
8 Shuo Zhang 1994 CHN 15 01:58:13 00:20:12 00:00:43 01:00:03 00:01:56 00:35:19
9 Yifan Wang 1998 CHN 26 01:58:34 00:20:13 00:00:43 01:00:01 00:01:53 00:35:44
10 Xunyu Bai 1994 CHN 10 01:59:12 00:20:01 00:00:38 01:00:16 00:01:55 00:36:22
11 Xing Yang 1995 CHN 20 01:59:19 00:20:07 00:00:42 01:00:06 00:01:57 00:36:27
12 Zhengyu Duan 1996 CHN 7 01:59:42 00:20:10 00:00:42 01:00:05 00:01:54 00:36:51
13 Yi Zhao 1998 CHN 24 02:00:11 00:20:15 00:00:47 00:59:58 00:01:59 00:37:12
14 Kejun Shi 1992 CHN 12 02:00:57 00:20:07 00:00:40 01:00:09 00:01:53 00:38:08
15 Qing Chen 1999 CHN 18 02:00:59 00:20:09 00:00:43 01:00:07 00:01:52 00:38:08
16 Junheng Wang 1995 CHN 22 02:01:43 00:20:09 00:00:41 01:01:08 00:01:00 00:38:45
17 Mingxu Li 1998 CHN 9 02:02:03 00:20:13 00:00:46 00:59:59 00:01:56 00:39:09
18 Jiajun Bu 1992 CHN 25 02:02:34 00:20:21 00:00:47 00:59:49 00:01:57 00:39:40
19 Shuai Zhang 1995 CHN 27 02:04:17 00:21:43 00:00:55 01:02:32 00:03:00 00:36:07
20 Qingyun Chen 1995 CHN 32 02:05:13 00:20:50 00:00:52 01:00:32 00:02:56 00:40:03
21 Jiaxiang Jiang 1998 CHN 16 02:05:22 00:19:38 00:00:43 00:59:47 00:02:48 00:42:26
22 Rui Li 1998 CHN 31 02:05:51 00:20:48 00:00:46 01:00:39 00:03:00 00:40:38
23 Bo Ma 1998 CHN 21 02:07:34 00:19:40 00:00:48 01:00:30 00:02:00 00:44:36
24 Yujia Tong 1998 CHN 33 02:07:38 00:19:41 00:00:47 01:00:33 00:01:59 00:44:38
25 Tao Wang 1996 CHN 35 02:12:04 00:20:51 00:00:52 01:00:34 00:03:02 00:46:45
26 Chengcheng Long 1997 CHN 34 02:12:45 00:21:42 00:00:52 01:02:35 00:03:03 00:44:33
27 Renjie Sun 1996 CHN 28 02:15:54 00:20:51 00:00:51 01:03:15 00:02:58 00:47:59
28 Yi Wei 1998 CHN 30 02:16:15 00:20:32 00:00:49 00:59:34 00:10:30 00:44:50
DNF Jingze Hou 1997 CHN 36 DNF 00:23:12 00:00:43 01:10:32 00:01:44 00:00:00
DNF Jinkai Zhang 1999 CHN 29 DNF 00:20:07 01:04:52 -00:02:00 00:03:14 00:00:00
Program notes:

Full results.
Technical Delegate: Wang Bing/CHN. Race Referee: Wang BaoPing/CHN. Competition Jury: Wang Bing/CHN, Wang Jianguo/CHN, Yang Bao/CHN.
Distances: Swim 1500m (2 laps); Bike 40km (4 laps); Run 10 km (2 laps)
Water Temperature 24.7ºC. Air Temperature 25ºC. Wetsuits not allowed.