Pos First Name Last Name YOB Country Start
Num
Time Swim T1 Bike T2 Run
1 Trish Deykin 1975 GBR 845 01:14:09 00:12:48 00:03:29 00:36:02 00:01:44 00:20:08
2 Elizabeth Bullivant 1977 GBR 842 01:14:22 00:11:28 00:03:25 00:36:25 00:01:49 00:21:17
3 Gwen Kinsey 1974 GBR 854 01:14:38 00:12:08 00:03:21 00:37:44 00:01:43 00:19:44
4 Franziska Fleck 1977 GER 847 01:14:46 00:10:57 00:03:21 00:37:55 00:01:48 00:20:47
5 Lena Poulton 1973 GBR 860 01:16:10 00:11:33 00:03:30 00:36:47 00:02:00 00:22:22
6 Jacqueline Uebelhart 1975 SUI 867 01:17:19 00:13:16 00:03:39 00:35:57 00:02:18 00:22:12
7 Cindy Brusse 1974 NED 841 01:17:33 00:12:33 00:03:36 00:37:34 00:01:53 00:21:58
8 Jen Lande 1977 GBR 855 01:18:02 00:13:36 00:04:05 00:37:17 00:01:59 00:21:07
9 Fiona Kesteven 1975 GBR 852 01:18:55 00:15:23 00:03:38 00:36:33 00:02:05 00:21:18
10 Marianne Tarnowskij 1977 AUT 865 01:19:16 00:14:06 00:03:46 00:37:14 00:02:01 00:22:12
11 Ruth Hetherington 1975 GBR 871 01:19:55 00:13:18 00:03:54 00:40:34 00:01:55 00:20:16
12 Gillian Hislop 1975 GBR 849 01:20:18 00:15:56 00:03:17 00:38:01 00:01:45 00:21:21
13 Jo Malpass 1973 GBR 858 01:20:52 00:16:07 00:04:03 00:37:00 00:02:06 00:21:38
14 Lorna Todd 1976 GBR 866 01:21:12 00:14:36 00:04:01 00:37:53 00:02:02 00:22:41
15 Melanie Ragot 1973 GER 861 01:21:40 00:13:11 00:04:04 00:39:20 00:02:07 00:23:00
16 Tine Vogt 1973 GER 869 01:22:41 00:15:14 00:04:06 00:38:00 00:02:07 00:23:15
17 Gesine Junker 1976 GER 850 01:23:02 00:16:53 00:03:33 00:38:50 00:02:04 00:21:44
18 Jane Suggitt 1975 GBR 864 01:23:14 00:16:41 00:03:49 00:37:52 00:02:06 00:22:47
19 Rachel Fagan 1974 GBR 846 01:23:55 00:15:50 00:03:41 00:38:55 00:01:59 00:23:31
20 Monika Kimmeswenger 1975 AUT 853 01:24:15 00:15:01 00:04:02 00:38:36 00:02:18 00:24:19
21 Andri De Wit 1975 GBR 844 01:24:16 00:15:04 00:03:58 00:40:04 00:01:54 00:23:17
22 Arlene Lewis 1973 GBR 856 01:24:34 00:13:52 00:04:06 00:43:33 00:01:56 00:21:09
23 Niki Whitaker 1974 GBR 870 01:25:02 00:14:00 00:04:02 00:42:29 00:02:04 00:22:30
24 Emma Lunan 1977 GBR 857 01:27:16 00:15:51 00:04:00 00:40:30 00:02:20 00:24:36
25 Kate Southorn 1975 GBR 863 01:27:41 00:15:45 00:04:22 00:42:17 00:02:20 00:22:59
26 Kate Mills 1976 GBR 859 01:28:05 00:17:59 00:04:21 00:41:01 00:02:01 00:22:45
27 Christina Kainz 1975 AUT 851 01:35:48 00:18:27 00:04:20 00:43:44 00:02:24 00:26:54
28 Christine Giles 1973 GBR 848 01:36:39 00:16:55 00:05:07 00:42:12 00:02:37 00:29:51
29 Els De Laet 1974 BEL 843 01:38:14 00:18:51 00:04:44 00:43:22 00:02:47 00:28:32
Program notes:

Technical Delegate: Dirk Bogaert/BEL, Dag Oliver/NOR. Race Referee: Jan Philipp Krawczyk/GER. Competition Jury: Renato Bertandi/ITA, Matthias Zöll/GER, Dirk Bogaert/BEL. Distances: Swim 750 m (1 lap), Bike 20.7 Km (4 laps), Run 5 Km (2 laps). Water temperature 19.6 °C. Air Temperature 27.1 °C. Wetsuit swim.