Pos First Name Last Name YOB Country Start
Num
Time Swim T1 Bike T2 Run
1 Joyce Mark 1958 GBR 582 01:21:35 00:13:35 00:04:26 00:37:41 00:02:09 00:23:46
2 Birgit Zimmer 1962 GER 596 01:22:44 00:14:15 00:03:44 00:39:50 00:02:25 00:22:33
3 Jane Bell 1958 GBR 563 01:23:39 00:14:17 00:03:52 00:39:38 00:02:08 00:23:45
4 Anne Morrissey 1960 IRL 583 01:25:39 00:14:20 00:04:37 00:41:02 00:02:18 00:23:24
5 Angela Boczek 1961 GER 565 01:25:46 00:15:31 00:04:02 00:38:20 00:02:10 00:25:45
6 Agneta Berg 1962 SWE 564 01:25:59 00:14:17 00:04:26 00:39:26 00:02:27 00:25:25
7 Maximiliana Itta 1961 NED 578 01:26:01 00:13:21 00:04:27 00:40:31 00:02:38 00:25:06
8 Sylvia Wöscher 1958 GER 593 01:26:30 00:15:21 00:04:50 00:38:12 00:02:31 00:25:38
9 Elizabeth O'Connor 1961 IRL 584 01:26:35 00:17:09 00:03:52 00:39:11 00:02:02 00:24:23
10 Dana Hylakova 1961 CZE 577 01:27:23 00:15:37 00:03:51 00:41:36 00:02:07 00:24:15
11 Nicola Turvey 1959 GBR 592 01:27:44 00:15:46 00:04:16 00:40:12 00:02:19 00:25:14
12 Louise Hutchinson 1959 GBR 576 01:29:01 00:15:52 00:04:22 00:41:27 00:02:16 00:25:06
13 Elizabeth Watson 1961 GBR 594 01:29:23 00:17:30 00:04:18 00:41:27 00:02:25 00:23:45
14 Nicola Dick 1962 GBR 569 01:29:57 00:15:20 00:04:01 00:43:04 00:02:07 00:25:26
15 Miriam Rennet 1961 GBR 586 01:30:38 00:18:47 00:04:19 00:38:38 00:02:27 00:26:30
16 Unity Hamilton Harding 1962 GBR 574 01:31:02 00:17:41 00:04:46 00:41:50 00:02:24 00:24:22
17 Jill Rogers 1959 GBR 587 01:31:27 00:15:28 00:04:02 00:44:27 00:02:23 00:25:09
18 Clare E Wyngard 1961 GBR 595 01:33:11 00:18:55 00:04:31 00:43:32 00:02:26 00:23:49
19 Pauline Teague 1958 GBR 591 01:33:16 00:17:58 00:04:52 00:42:11 00:02:40 00:25:36
20 Sue Ellis 1960 GBR 572 01:33:40 00:14:32 00:04:45 00:42:24 00:02:54 00:29:08
21 Jane Pendered 1961 GBR 585 01:34:11 00:16:57 00:04:28 00:44:27 00:02:20 00:26:01
22 Ursula Ryder 1960 GBR 588 01:34:39 00:14:35 00:04:59 00:43:33 00:02:27 00:29:06
23 Monika Körner-Downes 1958 GER 579 01:35:07 00:18:54 00:04:46 00:42:16 00:02:42 00:26:31
24 Liz Clegg 1958 GBR 568 01:35:38 00:17:58 00:04:51 00:42:12 00:02:34 00:28:06
25 Christine Catterson 1960 GBR 566 01:36:29 00:18:50 00:04:59 00:44:16 00:02:43 00:25:44
26 Alison Gumbley 1961 GBR 573 01:37:35 00:16:35 00:04:57 00:46:33 00:02:44 00:26:48
27 Gabriele Heigl 1958 GER 575 01:40:25 00:20:28 00:04:50 00:45:46 00:02:48 00:26:35
28 Yannie Duveen 1961 GBR 570 01:44:33 00:16:16 00:05:14 00:47:53 00:03:29 00:31:43
29 Chris Childs 1960 GBR 567 01:45:15 00:20:28 00:05:19 00:47:55 00:03:34 00:28:01
30 Patricia Eadie 1958 IRL 571 01:47:52 00:20:29 00:05:16 00:47:05 00:03:15 00:31:48
31 Andrea Schramm 1960 GER 589 01:54:43 00:24:55 00:05:16 00:51:35 00:02:59 00:30:00
DSQ Elisabeth Bachem 1960 GER 562 DSQ 00:15:13 00:00:00 00:00:00 00:00:00 00:00:00
Program notes:

Technical delegates: Dirk Bogaert/BEL and Dag Oliver/NOR. Race referee: Jan Philipp Krawczyk/GER. Competition jury: Renato Bertandi/ITA, Matthias Zöll/GER, Dirk Bogaert/BEL.
Distances: Swim 750 m (1 lap); Bike 20.7 Km (4 laps), Run 5 Km (2 laps).
Water temperature 19.6 °C. Air temperature 27.1 °C. Wetsuit swim.