Pos First Name Last Name YOB Country Start
Num
Time Swim T1 Bike T2 Run
1 Carlotta Missaglia 1999 ITA 103 00:40:36 00:05:40 00:00:50 00:20:16 00:00:51 00:12:57
2 Pia Totschnig 2000 AUT 135 00:40:58 00:05:31 00:00:49 00:21:13 00:00:48 00:12:36
3 Nora Gmür 2001 SUI 104 00:41:03 00:05:37 00:00:49 00:20:22 00:00:50 00:13:23
4 Bianca Seregni 2000 ITA 139 00:41:32 00:04:58 00:00:56 00:21:26 00:00:59 00:13:10
5 Shira Katz 2001 ISR 108 00:41:38 00:05:40 00:00:49 00:20:47 00:00:48 00:13:32
6 Chiara Cocchi 2000 ITA 121 00:41:47 00:05:19 00:00:49 00:21:12 00:00:53 00:13:33
7 Fulvia Caterini 1999 ITA 117 00:41:54 00:05:43 00:00:49 00:21:17 00:00:51 00:13:12
8 Magdalena Früh 2000 AUT 111 00:41:55 00:05:40 00:00:48 00:21:18 00:00:52 00:13:16
9 Anne Struijk 1999 AUT 131 00:41:58 00:05:31 00:00:47 00:20:30 00:00:49 00:14:19
10 Bianca Barbesino 2000 ITA 109 00:42:01 00:05:41 00:00:52 00:21:14 00:00:51 00:13:21
11 Alice Comotto 2000 ITA 125 00:42:20 00:05:26 00:00:50 00:21:02 00:00:49 00:14:10
12 Chiara Lobba 2001 ITA 132 00:42:23 00:05:45 00:00:51 00:21:09 00:00:51 00:13:45
13 Maria Chiara Cortesi 1999 ITA 129 00:42:27 00:05:31 00:00:52 00:21:25 00:00:55 00:13:43
14 Viola Pagotto 2001 ITA 137 00:42:33 00:05:33 00:00:51 00:21:37 00:01:01 00:13:29
15 Eliska Zelena 1998 CZE 115 00:42:40 00:05:05 00:00:51 00:21:22 00:00:51 00:14:29
16 Zuzana Picmanova 1999 CZE 105 00:42:55 00:05:45 00:00:50 00:21:51 00:00:53 00:13:33
17 Erika Mazzer 1999 ITA 134 00:42:56 00:05:46 00:00:50 00:21:50 00:00:59 00:13:29
18 Anna Piskacek 2001 AUT 127 00:42:57 00:05:19 00:00:54 00:20:47 00:00:56 00:15:00
19 Ekaterina Shabalina 1998 RUS 106 00:43:05 00:05:34 00:00:55 00:22:04 00:01:12 00:13:18
20 Marilena Swidrak 1999 AUT 133 00:43:06 00:05:52 00:00:50 00:21:03 00:00:56 00:14:22
21 Asia Mercatelli 2000 ITA 136 00:43:16 00:05:38 00:00:53 00:21:59 00:00:57 00:13:48
22 Katja Hočevar 1999 SLO 118 00:43:20 00:05:47 00:00:50 00:21:14 00:00:51 00:14:37
23 Alja Marič 1999 SLO 122 00:43:40 00:05:52 00:00:51 00:21:48 00:00:49 00:14:19
24 Yasmin Rieger 1999 AUT 130 00:44:09 00:05:39 00:00:55 00:22:33 00:00:55 00:14:04
25 Zara Baković 2001 CRO 107 00:44:22 00:05:21 00:00:49 00:22:02 00:00:57 00:15:11
26 Lucija Petrovic 1999 CRO 120 00:44:35 00:05:52 00:00:52 00:23:11 00:00:52 00:13:46
27 Anna Hochleitner 2001 AUT 119 00:44:40 00:05:32 00:00:51 00:22:44 00:00:54 00:14:37
28 Katja Hufnagl 2000 AUT 123 00:44:57 00:05:43 00:00:51 00:23:44 00:00:57 00:13:40
29 Karla Seselja 1999 CRO 124 00:45:22 00:05:58 00:00:50 00:23:09 00:00:57 00:14:26
30 Paola Horvat 2000 CRO 116 00:46:31 00:05:20 00:00:56 00:23:50 00:01:00 00:15:24
31 Urška Bernot 2001 SLO 110 00:46:59 00:05:51 00:00:54 00:23:11 00:00:55 00:16:06
32 Hanah Pevec 1999 SLO 126 00:47:07 00:07:11 00:00:55 00:23:33 00:00:52 00:14:36
33 Lea Šešelja 2001 CRO 128 00:48:17 00:06:07 00:00:54 00:24:46 00:00:54 00:15:34
34 Sarah Alara Iskin 2001 TUR 112 00:48:51 00:05:56 00:00:56 00:25:00 00:01:11 00:15:48
DNF Tjasa Vrtacic 2000 SLO 102 DNF 00:05:31 00:00:49 00:00:00 00:00:00 00:00:00
Program notes:

Technical delegate: Alexander Kochetkov/LTU, Race referee: Siim Vollmer/EST. Competition jury: Alexander Kochetkov/LTU, Galina Sipovalova/RUS, Mitja Tašler/SLO.
Distances: Swim 400 m (1 lap) ; Bike 13 Km (2 laps), Run 3.3 Km (1 lap).
Water temperature 24.4 °C. Air temperature 23.4 °C. Wetsuits not allowed.
Athlete #106 Shabalina/RUS served a 10 seconds penalty during the run segment.