Pos First Name Last Name YOB Country Start
Num
Time Swim T1 Bike T2 Run
1 Pia Totschnig 2000 AUT 64 00:41:00 00:06:43 00:01:00 00:19:27 00:00:24 00:13:26
2 Audrey Ducornet 2000 FRA 57 00:41:05 00:00:00 00:00:56 00:19:41 00:00:25 00:13:30
3 Libby Coleman 2001 GBR 58 00:41:11 00:06:37 00:01:03 00:19:30 00:00:23 00:13:38
4 Nora Gmür 2001 SUI 46 00:41:13 00:06:40 00:01:01 00:19:29 00:00:23 00:13:40
5 Anna Goreva 2002 RUS 44 00:41:18 00:06:40 00:01:11 00:20:10 00:00:24 00:12:53
6 Hanne Peeters 2001 BEL 51 00:41:22 00:06:41 00:01:06 00:20:06 00:00:22 00:13:07
7 Nikolett Ferenczi 2001 HUN 65 00:41:23 00:07:08 00:00:51 00:20:01 00:00:22 00:13:01
8 Chiara Lobba 2001 ITA 67 00:41:26 00:06:44 00:01:05 00:20:04 00:00:24 00:13:09
9 Costanza Arpinelli 2000 ITA 61 00:41:29 00:06:48 00:01:06 00:20:00 00:00:27 00:13:08
10 Hagar Cohen Kalif 2000 ISR 66 00:41:44 00:06:40 00:01:12 00:19:17 00:00:25 00:14:10
11 Evelina Tomkeviciute 2001 LTU 62 00:42:03 00:06:56 00:01:04 00:20:00 00:00:24 00:13:39
12 Evgeniia Мuravyeva 2000 RUS 45 00:42:19 00:06:29 00:01:05 00:19:36 00:00:31 00:14:38
13 Anna Hrdlickova 2001 CZE 53 00:42:29 00:06:36 00:01:13 00:20:15 00:00:27 00:13:58
14 Dóra Rojik 2001 HUN 59 00:42:32 00:06:30 00:00:50 00:20:34 00:00:30 00:14:08
15 Magdalena Sudak 2000 POL 63 00:43:04 00:06:23 00:00:58 00:21:03 00:00:27 00:14:13
16 Magdalena Scherz 2001 AUT 50 00:43:18 00:07:26 00:01:06 00:21:05 00:04:52 00:08:49
17 Beatriz Medrano Serrano 2002 ESP 55 00:43:20 00:07:02 00:01:12 00:21:20 00:00:31 00:13:15
18 Paulina Bohater 2000 POL 42 00:43:49 00:06:50 00:01:01 00:20:32 00:00:28 00:14:58
19 Roni Cohen 2001 ISR 60 00:43:50 00:07:04 00:01:06 00:20:13 00:00:37 00:14:50
20 Mia Krüger 2002 DEN 54 00:45:15 00:07:07 00:01:20 00:21:13 00:00:36 00:14:58
21 Paola Horvat 2000 CRO 52 00:45:40 00:06:25 00:01:19 00:21:55 00:00:05 00:15:56
22 Amy Whyte 2000 SWE 47 00:45:48 00:07:44 00:01:16 00:21:29 00:00:25 00:14:54
23 Oona Karttunen 2000 FIN 56 00:46:43 00:07:44 00:00:51 00:22:07 00:00:06 00:15:55
24 Gorkem Sila Korkmaz 2001 TUR 48 00:47:02 00:06:48 00:00:58 00:21:15 00:00:38 00:17:23
25 Diana Petruk 2002 UKR 49 00:50:34 00:00:00 00:00:00 00:00:00 00:00:00 00:00:00
26 Karolina Luksyte 2000 LTU 41 00:50:52 00:08:28 00:01:04 00:22:40 00:00:31 00:18:09
DSQ Mariana Carvalho 2002 POR 43 DSQ 00:07:08 00:01:16 00:21:19 00:00:23 00:13:42
Program notes:

Technical Delegate: Daniel Martin/AUT. Race Referee: Siim Vollmer/EST. Competition Jury: Daniel Martin/AUT, Renato Bertrandi/ITA, Dainus Kopustas/LTU. Distances: Swim 500 m (1 lap), Bike 11.4 km (4 laps), Run 3.55 km (3 laps). Water temperature 21.8ºC. Air Temperature 14.8ºC. Wetsuits allowed. Athlete #60 Cohen/ISR served a 10 seconds penalty during the run segment. Athlete #43 Carvalho/POR was disqualified because he did not stop at the penalty box.