Pos First Name Last Name YOB Country Start
Num
Time Swim T1 Bike T2 Run
1 Jessica Fullagar 2000 FRA 2 00:27:37 00:04:30 00:00:50 00:13:37 00:00:22 00:08:18
2 Beatrice Mallozzi 2000 ITA 9 00:27:38 00:04:25 00:00:52 00:13:40 00:00:24 00:08:17
3 Pia Totschnig 2000 AUT 3 00:27:57 00:04:26 00:00:51 00:13:39 00:00:23 00:08:37
4 Nora Gmür 2001 SUI 10 00:28:00 00:04:17 00:00:52 00:13:46 00:00:21 00:08:43
5 Abbie Williams 2000 GBR 5 00:28:03 00:04:21 00:00:51 00:13:47 00:00:24 00:08:40
6 Nikolett Ferenczi 2001 HUN 20 00:28:08 00:04:41 00:00:53 00:13:48 00:00:24 00:08:22
7 Alzbeta Hruskova 2000 CZE 19 00:28:09 00:04:22 00:00:52 00:13:43 00:00:24 00:08:48
8 Tjasa Vrtacic 2000 SLO 24 00:28:12 00:04:15 00:00:53 00:13:48 00:00:21 00:08:54
9 Anna Goreva 2002 RUS 14 00:28:12 00:04:26 00:00:53 00:14:07 00:00:26 00:08:20
10 Costanza Arpinelli 2000 ITA 26 00:28:17 00:04:39 00:00:52 00:13:51 00:00:23 00:08:32
11 Freya Thomson 2001 GBR 15 00:28:17 00:04:22 00:00:53 00:13:43 00:00:27 00:08:52
12 Daria Lushnikova 2000 RUS 1 00:28:23 00:04:14 00:00:54 00:13:48 00:00:27 00:09:00
13 Chiara Lobba 2001 ITA 23 00:28:25 00:04:37 00:00:52 00:13:52 00:00:24 00:08:40
14 Hanne Peeters 2001 BEL 17 00:28:26 00:04:38 00:00:54 00:13:51 00:00:24 00:08:39
15 Anja Weber 2001 SUI 12 00:28:26 00:04:08 00:00:54 00:13:55 00:00:23 00:09:07
16 Cathia Schär 2001 SUI 11 00:28:27 00:04:40 00:00:53 00:13:49 00:00:22 00:08:44
17 Libby Coleman 2001 GBR 8 00:28:28 00:04:36 00:00:52 00:13:54 00:00:23 00:08:44
18 Eva Daniels 2001 LUX 21 00:28:35 00:04:37 00:00:54 00:13:52 00:00:25 00:08:48
19 Augusta Grønberg Christensen 2000 DEN 25 00:28:43 00:04:37 00:00:54 00:14:01 00:00:25 00:08:45
20 Magdalena Früh 2000 AUT 4 00:28:45 00:04:30 00:00:53 00:14:00 00:00:25 00:08:59
21 Hagar Cohen Kalif 2000 ISR 29 00:28:48 00:04:29 00:00:51 00:13:36 00:00:24 00:09:28
22 Lisa Hufnagl 2002 AUT 30 00:28:55 00:04:31 00:00:55 00:13:57 00:00:26 00:09:07
23 Chiara Cocchi 2000 ITA 28 00:28:57 00:04:28 00:00:55 00:14:01 00:00:25 00:09:08
24 Shira Katz 2001 ISR 31 00:28:59 00:04:44 00:00:50 00:13:48 00:00:25 00:09:12
25 Cato Cassiers 2000 BEL 7 00:29:02 00:04:31 00:00:53 00:13:58 00:00:26 00:09:13
26 Kate Gallagher 2000 GBR 27 00:29:09 00:04:44 00:00:57 00:14:20 00:00:28 00:08:41
27 Audrey Ducornet 2000 FRA 6 00:29:19 00:04:32 00:00:50 00:14:56 00:00:22 00:08:39
28 Alevtina Stetsenko 2001 RUS 18 00:29:42 00:04:48 00:00:49 00:14:41 00:00:24 00:09:00
29 Hannelore Willen 2001 BEL 22 00:29:46 00:04:40 00:00:51 00:14:30 00:00:23 00:09:22
30 Anastacia Damm 2001 DEN 16 00:30:00 00:00:00 00:00:00 00:00:00 00:00:00 00:00:00
Program notes:

Technical Delegate: Daniel Martin/AUT. Race Referee: Siim Vollmer/EST. Competition Jury: Daniel Martin/AUT, Renato Bertrandi/ITA, Dainus Kopustas/LTU. Distances: Swim 300 m (1 lap), Bike 8.55 km (3 laps), Run 2.35 km (2 laps). Water temperature 22.8ºC. Air Temperature 20.9ºC. Wetsuits not allowed. Athletes #1 Lushnikova/RUS, #12 Weber/SUI and #29 Cohen Kalif/ISR received a 10 seconds penalty in the run segment.