Pos First Name Last Name YOB Country Start
Num
Time Swim T1 Bike T2 Run
1 Inês Rico 2002 POR 51 00:28:37 00:04:36 00:00:56 00:14:11 00:00:25 00:08:29
2 Magdalena Sudak 2000 POL 55 00:28:39 00:04:24 00:00:53 00:14:16 00:00:26 00:08:42
3 Evelina Tomkeviciute 2001 LTU 41 00:28:43 00:04:40 00:00:54 00:14:07 00:00:24 00:08:38
4 Laura Duran Morote 2000 ESP 49 00:28:49 00:04:29 00:00:57 00:14:18 00:00:24 00:08:42
5 Anna Hrdlickova 2001 CZE 47 00:28:53 00:04:14 00:01:00 00:14:18 00:00:25 00:08:55
6 Bianca Seregni 2000 ITA 56 00:28:55 00:04:04 00:00:57 00:14:33 00:00:30 00:08:51
7 Ronnie Zawlik 2000 ISR 59 00:29:12 00:04:29 00:00:58 00:14:17 00:00:24 00:09:06
8 Julia Sanecka 2001 POL 52 00:29:14 00:04:26 00:00:54 00:14:22 00:00:26 00:09:06
9 Irina Zhuldybina 2001 RUS 46 00:29:20 00:04:26 00:00:56 00:14:27 00:00:27 00:09:04
10 Dominika Peszleg 2002 HUN 50 00:29:28 00:04:22 00:00:56 00:14:24 00:00:23 00:09:23
11 Valerija Pivovarova 2000 RUS 53 00:29:37 00:04:43 00:00:54 00:14:06 00:00:29 00:09:26
12 Anna Tóth 2001 HUN 42 00:29:41 00:04:07 00:00:58 00:14:27 00:00:25 00:09:44
13 Mia Krüger 2002 DEN 71 00:29:42 00:04:32 00:00:56 00:14:54 00:00:24 00:08:56
14 Virginia Cicchetti 2002 ITA 44 00:29:42 00:04:38 00:00:56 00:14:13 00:00:31 00:09:24
15 Evgeniia Мuravyeva 2000 RUS 45 00:29:43 00:04:14 00:00:56 00:14:21 00:00:30 00:09:42
16 Roni Cohen 2001 ISR 63 00:29:46 00:04:40 00:00:57 00:14:06 00:00:27 00:09:36
17 Karolina Czajkowski 2001 AUS 69 00:29:50 00:04:35 00:00:59 00:14:09 00:00:26 00:09:41
18 Frida Nöu 2001 SWE 64 00:29:54 00:04:33 00:00:55 00:14:15 00:00:28 00:09:43
19 Katharina Erber 2001 AUT 68 00:29:57 00:04:35 00:00:51 00:14:16 00:00:31 00:09:44
20 Anette Hallik 2000 EST 67 00:29:58 00:04:34 00:00:57 00:14:15 00:00:25 00:09:49
21 Beatriz Medrano Serrano 2002 ESP 58 00:30:01 00:04:32 00:00:59 00:15:10 00:00:29 00:08:50
22 Paulina Bohater 2000 POL 62 00:30:03 00:04:42 00:00:55 00:15:35 00:04:19 00:04:31
23 Shahar Lehman 2001 ISR 66 00:30:04 00:04:25 00:00:57 00:14:20 00:00:26 00:09:55
24 Daniela Leitāne 2000 LAT 54 00:30:15 00:04:50 00:00:57 00:14:18 00:00:28 00:09:42
25 Esther Gomez Gonzalez 2000 ESP 61 00:30:34 00:04:31 00:00:58 00:15:11 00:00:24 00:09:30
26 Noga Gottlieb 2000 ISR 65 00:30:40 00:04:43 00:00:56 00:15:01 00:00:25 00:09:34
27 Magdalena Scherz 2001 AUT 57 00:31:07 00:05:02 00:00:54 00:15:50 00:00:26 00:08:55
28 Sarah Alara Iskin 2001 TUR 70 00:31:43 00:04:44 00:00:58 00:15:46 00:00:27 00:09:48
29 Khrystyna Salkova 2000 UKR 60 00:31:51 00:04:40 00:00:56 00:15:52 00:00:24 00:09:58
DNF Gabriela Ribeiro 2000 POR 43 DNF 00:04:36 00:01:04 00:00:00 00:00:00 00:00:00
Program notes:

Technical Delegate: Daniel Martin/AUT. Race Referee: Siim Vollmer/EST. Competition Jury: Daniel Martin/AUT, Renato Bertrandi/ITA, Dainus Kopustas/LTU.
Distances Swim 300 m (1 lap); Bike 8.55 km (3 laps); Run 2.35 km (2 laps)
Water Temperature 22.8ºC. Air Temperature 20.9ºC. Wetsuits not allowed.
Athlete #66 Lehman/ISR served a 10 seconds penalty during the run segment.