Pos First Name Last Name YOB Country Start
Num
Time Run T1 Bike T2 Run
1 Lee Piercy 1973 GBR 2130 01:52:04 00:34:08 00:01:05 00:57:46 00:01:39 00:17:28
2 Philip Kruse 1973 GBR 2128 01:57:46 00:34:38 00:01:02 01:02:39 00:01:32 00:17:57
3 Andrew Mcleod 1974 CAN 2123 01:59:19 00:37:21 00:01:08 00:59:52 00:01:41 00:19:19
4 Moritz Haager 1973 CAN 2119 01:59:24 00:36:50 00:01:09 01:00:44 00:01:42 00:19:00
5 Mike Fertuck 1975 CAN 2118 01:59:37 00:36:39 00:01:02 01:02:06 00:01:41 00:18:11
6 Larry Bradley 1974 CAN 2117 02:00:14 00:36:48 00:01:11 01:01:05 00:01:45 00:19:28
7 Reinier Paauwe 1976 CAN 2125 02:00:30 00:38:36 00:01:19 00:59:43 00:01:54 00:18:59
8 Jason Lemire 1977 CAN 2122 02:01:38 00:37:25 00:01:21 01:02:18 00:01:40 00:18:56
9 Jason Travers 1973 IRL 2133 02:02:37 00:37:51 00:01:19 01:01:53 00:01:52 00:19:45
10 David Fitch 1975 NZL 2135 02:02:39 00:34:37 00:01:17 01:07:53 00:01:42 00:17:13
11 Charles Bedley 1973 CAN 2116 02:03:07 00:35:26 00:01:31 01:05:58 00:02:01 00:18:13
12 Mike Buenting 1974 USA 2138 02:03:40 00:39:03 00:01:12 01:01:50 00:01:45 00:19:53
13 Aaron Stites 1976 USA 2150 02:04:36 00:38:55 00:01:23 01:02:04 00:01:56 00:20:21
14 Mark Rohde 1974 AUS 2152 02:05:03 00:41:12 00:01:22 01:00:39 00:01:48 00:20:03
15 Kean Mihata 1974 USA 2146 02:05:11 00:38:35 00:01:07 01:04:58 00:01:42 00:18:51
16 Matt Mallet 1975 USA 2145 02:05:46 00:38:52 00:01:30 01:04:05 00:02:09 00:19:13
17 Samuel Lazar 1975 CAN 2121 02:05:52 00:40:12 00:01:12 01:02:15 00:01:36 00:20:38
18 Stefan Gremmens 1973 BEL 2153 02:06:00 00:39:07 00:01:28 01:03:46 00:01:57 00:19:44
19 Martin Whitworth 1974 GBR 2132 02:06:04 00:37:40 00:01:19 01:06:01 00:01:45 00:19:21
20 Matthew Maccaroni 1973 USA 2144 02:09:41 00:41:32 00:01:30 01:03:45 00:01:58 00:20:59
21 Adam Heiner 1974 USA 2142 02:09:54 00:41:17 00:01:19 01:04:13 00:01:58 00:21:09
22 Shintaro Ogura 1976 JPN 2134 02:10:54 00:40:01 00:01:08 01:07:17 00:01:45 00:20:44
23 Humberto Elias De Moura 1975 BRA 2155 02:11:20 00:38:12 00:01:49 01:08:24 00:02:12 00:20:46
24 James Leonard 1977 NZL 2136 02:11:41 00:41:24 00:01:34 01:07:21 00:01:53 00:19:30
25 Timothy Davis 1975 USA 2139 02:11:51 00:40:42 00:01:39 01:06:02 00:02:17 00:21:13
26 Scott Galley 1976 USA 2140 02:12:02 00:40:01 00:01:17 01:07:13 00:02:23 00:21:11
27 Joe Navratil 1976 USA 2148 02:14:10 00:41:56 00:01:23 01:07:28 00:01:57 00:21:27
28 Kevan Mccartney 1974 GBR 2129 02:14:37 00:43:08 00:01:25 01:05:54 00:02:15 00:21:58
29 Ben Barnhardt 1974 USA 2137 02:16:26 00:44:05 00:01:25 01:03:47 00:02:10 00:25:02
30 Armand Pinel 1977 CAN 2126 02:17:27 00:44:00 00:01:11 01:09:32 00:01:58 00:20:47
31 Ben Greenslade 1974 AUS 2151 02:20:41 00:44:20 00:01:26 01:08:53 00:02:13 00:23:52
32 Matthew Prior 1977 GBR 2131 02:21:25 00:44:19 00:01:27 01:08:53 00:02:24 00:24:25
33 Jason Ross 1974 USA 2149 02:25:18 00:47:34 00:01:28 01:06:04 00:02:26 00:27:49
34 Dimas Dellamagna Salvia 1976 BRA 2154 02:26:31 00:47:35 00:01:27 01:10:05 00:02:17 00:25:09
35 Sung Moon 1974 USA 2147 02:26:37 00:46:12 00:01:51 01:13:34 00:02:28 00:22:34
36 Ryan Lawley 1973 CAN 2120 02:35:11 00:47:27 00:01:31 01:16:42 00:03:19 00:26:13
37 Ryan Seeriram 1974 CAN 2127 02:42:09 00:52:51 00:02:04 01:16:56 00:02:43 00:27:36
38 Derek Guiher 1977 USA 2141 02:42:44 00:52:31 00:02:02 01:18:15 00:02:37 00:27:21
DSQ Walmor Roim 1974 BRA 2156 DSQ 00:41:34 00:01:21 01:14:36 00:02:34 00:24:03
DNF Riaan Naude 1976 CAN 2124 DNF 00:36:40 00:01:22 00:00:00 00:00:00 00:00:00
Program notes:

Draft Ilegal
Technical Delegates: Thanos Nikopoulos/GRE, David Markham/CAN.
Race Referee: Ulf Schuetze/CAN.
Competition Jury: David Markham/CAN, Loreen Barnett/CAN, Paul Huyer/CAN.
Distances: First Run 10 km (4 laps); Bike 40 km (4 laps); 2nd Run 5 km (2 lap)
Air Temperature 19.7ºC