Pos First Name Last Name YOB Country Start
Num
Time Run T1 Bike T2 Run
1 Allan Mccallister 1951 CAN 2626 02:16:51 00:44:24 00:01:28 01:06:45 00:01:57 00:22:19
2 Murray Macpherson 1952 CAN 2631 02:20:06 00:45:20 00:01:31 01:07:03 00:02:19 00:23:55
3 Brian Warren 1949 NZL 2637 02:20:31 00:43:42 00:01:32 01:10:22 00:02:39 00:22:19
4 John Thomson 1950 NZL 2636 02:20:41 00:42:57 00:01:22 01:09:29 00:02:21 00:24:34
5 Bob Becker 1951 USA 2638 02:21:05 00:44:32 00:01:32 01:08:32 00:02:15 00:24:16
6 Steven Rue 1952 GBR 2634 02:24:56 00:45:37 00:01:22 01:11:56 00:02:15 00:23:47
7 Mike Morris 1951 USA 2646 02:25:29 00:45:51 00:01:27 01:13:28 00:02:02 00:22:43
8 Nick Braithwaite 1952 NZL 2635 02:25:36 00:46:04 00:01:13 01:10:30 00:02:03 00:25:49
9 Mike Puritz 1952 USA 2647 02:28:13 00:49:27 00:01:20 01:10:28 00:02:15 00:24:44
10 David Baussmann 1950 AUS 2650 02:28:17 00:48:52 00:01:21 01:11:42 00:02:21 00:24:03
11 John Nicholson 1952 GBR 2633 02:28:34 00:46:34 00:01:33 01:14:16 00:02:42 00:23:31
12 Gordon Bertie 1948 CAN 2627 02:29:37 00:47:13 00:01:15 01:16:52 00:01:59 00:22:19
13 Keith Woodward 1951 USA 2649 02:32:08 00:44:18 00:01:15 01:22:18 00:02:22 00:21:57
14 Luke Harned 1952 USA 2641 02:32:32 00:48:02 00:01:58 01:13:56 00:02:46 00:25:52
15 Len Joy 1951 USA 2643 02:37:53 00:49:20 00:01:51 01:19:30 00:02:33 00:24:40
16 Terry Greenslade 1952 AUS 2652 02:40:17 00:50:12 00:02:08 01:17:02 00:02:43 00:28:13
17 Matthew Henderson 1949 USA 2642 02:41:47 00:51:20 00:01:52 01:18:58 00:02:51 00:26:47
18 Franz Kelsch 1948 USA 2644 02:46:16 00:55:16 00:01:58 01:18:11 00:03:09 00:27:43
19 Jeff Carley 1950 CAN 2629 02:50:37 00:55:59 00:03:00 01:17:35 00:03:41 00:30:23
20 Vaughan Bowen 1949 CAN 2628 02:51:31 00:53:59 00:01:39 01:22:50 00:02:43 00:30:22
21 Wolfgang Dworzak 1949 USA 2639 02:53:28 00:57:07 00:02:47 01:20:22 00:04:05 00:29:08
22 Keith Edwards 1949 AUS 2651 03:02:21 00:57:46 00:02:35 01:28:20 00:03:24 00:30:18
23 Dean Elliott 1949 CAN 2630 03:12:42 01:09:35 00:02:42 01:22:32 00:03:46 00:34:09
24 James Graves 1950 USA 2640 03:14:38 01:07:50 00:02:27 01:25:55 00:04:26 00:34:03
Program notes:

Draft Ilegal
Technical Delegates: Thanos Nikopoulos/GRE, David Markham/CAN.
Race Referee: Ulf Schuetze/CAN.
Competition Jury: David Markham/CAN, Loreen Barnett/CAN, Paul Huyer/CAN.
Distances: First Run 10 km (4 laps); Bike 40 km (4 laps); 2nd Run 5 km (2 lap)
Air Temperature 19.7ºC