Pos First Name Last Name YOB Country Start
Num
Time Swim T1 Bike T2 Run
1 Angelica Olmo 1996 ITA 5 01:01:48 00:10:19 00:01:02 00:33:01 00:00:26 00:16:58
2 Chloe Cook 1994 GBR 12 01:01:53 00:10:14 00:01:05 00:33:06 00:00:28 00:16:56
3 Chelsea Sodaro 1989 USA 7 01:01:54 00:10:38 00:01:09 00:33:35 00:00:27 00:16:02
4 Kaidi Kivioja 1993 EST 1 01:01:57 00:10:28 00:01:04 00:32:51 00:00:24 00:17:08
5 Ekaterina Matiukh 1998 RUS 4 01:03:10 00:10:24 00:01:01 00:32:59 00:00:26 00:18:19
6 Lisa Schanung 1993 ITA 10 01:03:55 00:11:02 00:01:04 00:33:14 00:00:26 00:18:07
7 Noémi Sárszegi 1996 HUN 9 01:04:16 00:10:41 00:01:07 00:33:33 00:00:27 00:18:25
8 Emy Legault 1996 CAN 3 01:04:17 00:10:20 00:01:06 00:32:59 00:00:30 00:19:21
9 Federica Parodi 1996 ITA 30 01:04:33 00:10:55 00:01:03 00:33:28 00:00:29 00:18:37
10 Tanja Stroschneider 1990 AUT 17 01:04:41 00:11:03 00:01:04 00:33:15 00:00:32 00:18:44
11 Paulina Klimas 1995 POL 29 01:05:02 00:10:34 00:01:08 00:33:42 00:00:32 00:19:04
12 Aleksandra Rudzinska 1994 POL 23 01:05:17 00:11:04 00:01:02 00:32:38 00:00:09 00:20:23
13 Elisabeth Boutin 1995 CAN 2 01:05:20 00:10:23 00:01:01 00:34:55 00:00:25 00:18:34
14 Antoanela Manac 1995 ROU 15 01:05:34 00:10:26 00:01:11 00:33:01 00:00:15 00:20:39
15 Rani Škrabanja 1998 NED 14 01:05:43 00:10:32 00:01:03 00:33:48 00:00:30 00:19:48
16 Tamara Maksiyanova 1996 RUS 16 01:06:28 00:11:05 00:01:13 00:35:36 00:00:27 00:18:05
17 Flóra Bicsák 1997 HUN 27 01:06:30 00:10:52 00:01:21 00:35:41 00:00:30 00:18:05
18 Pavlina Polackova 1996 CZE 34 01:06:43 00:11:06 00:01:05 00:35:42 00:00:27 00:18:21
19 Aleksandra Sikora 1997 POL 21 01:07:19 00:10:50 00:01:06 00:35:57 00:00:28 00:18:56
20 Celeste Renaud 1995 RSA 6 01:07:33 00:11:03 00:01:04 00:35:45 00:00:32 00:19:07
21 Maria Molyarova 1994 RUS 19 01:07:42 00:10:38 00:01:12 00:35:37 00:00:32 00:19:40
22 Francesca Ferlazzo 1996 ITA 31 01:07:44 00:10:46 00:01:13 00:35:52 00:00:29 00:19:22
23 Marta Lagownik 1995 POL 35 01:07:47 00:11:28 00:01:10 00:36:43 00:00:24 00:17:58
24 Pia Wiltgen 1987 LUX 18 01:07:51 00:11:14 00:01:13 00:35:04 00:00:52 00:19:27
25 Dóra Fuchs 1997 HUN 26 01:08:39 00:11:04 00:01:23 00:35:24 00:00:29 00:20:17
26 Ailbhe Carroll 1991 IRL 28 01:09:09 00:11:06 00:01:09 00:35:43 00:00:25 00:20:44
27 Andrea Teodora Balan 1997 ROU 22 01:09:29 00:10:21 00:01:01 00:36:32 00:00:27 00:21:06
28 Hanna Maksimava 1993 BLR 11 01:09:48 00:11:10 00:01:19 00:37:03 00:00:07 00:20:08
29 Veronika Srurtdinova 1997 RUS 33 01:10:11 00:11:08 00:01:11 00:38:00 00:00:32 00:19:17
30 Tatsiana Luksha 1997 BLR 20 01:11:16 00:11:11 00:01:14 00:37:45 00:00:29 00:20:36
31 Paula-Brit Siimar 1997 EST 24 01:13:17 00:11:16 00:01:21 00:38:33 00:00:33 00:21:33
DNF Brittany Dutton 1997 AUS 8 DNF 00:10:30 00:01:03 00:00:00 00:00:00 00:00:00
DNF Olga Dmitrieva 1981 RUS 25 DNF 00:11:13 00:01:19 00:00:00 00:00:00 00:00:00
DNF Alina Antonova 1994 RUS 32 DNF 00:12:50 00:01:08 00:00:00 00:00:00 00:00:00
Program notes:

Technical Delegate: Sarah Taylor/GBR. Race Referee: Duncan Hough/GBR. Competition Jury: Sarah Taylor/GBR, Margus Lepik/EST, Mariya Charkouskaya-Tarsevich/BLR. Distances: SWim 750m (2 laps), Bike 20 km (4 laps), run 5 km (2 laps). Water temperature: 17.7ºC. Air Temperature 20.0ºC. Wetsuits allowed.