Results: 2018 Fyn ITU Duathlon World Championships | 35-39 Female AG
Fyn, Denmark • 06 Jul, 2018
Pos First Name Last Name YOB Country Start
Num
Time Run T1 Bike T2 Run
1 Rachel Wiseman 1982 GBR 1073 01:55:46 00:33:42 00:01:34 00:58:40 00:01:55 00:19:55
2 Kirsten Sass 1979 USA 1083 01:57:08 00:35:00 00:01:37 00:57:53 00:02:08 00:20:30
3 Leah Walland 1982 GBR 1072 01:58:08 00:35:46 00:01:44 00:56:13 00:02:15 00:22:10
4 Kirsten Pettersson 1983 DEN 1064 02:00:26 00:32:45 00:01:30 01:04:19 00:02:19 00:19:33
5 Kate Cadbury 1982 GBR 1066 02:04:00 00:35:34 00:01:46 01:03:01 00:02:22 00:21:17
6 Andrea Smith 1983 CAN 1088 02:05:21 00:34:38 00:01:58 01:05:48 00:02:21 00:20:36
7 Claire Cook 1981 GBR 1067 02:05:53 00:38:26 00:02:01 01:00:40 00:02:20 00:22:26
8 Renee Harrington 1982 USA 1081 02:05:54 00:38:44 00:01:38 00:58:47 00:02:18 00:24:27
9 Chiin-Hooi Tan 1980 DEN 1065 02:06:07 00:37:40 00:01:50 01:02:13 00:02:24 00:22:00
10 Kristen L Hetzel 1979 USA 1082 02:06:08 00:36:23 00:02:18 01:03:21 00:02:23 00:21:43
11 Cinthia Alejandra Macedo Gardea 1981 MEX 1077 02:07:42 00:36:56 00:01:41 01:04:26 00:02:23 00:22:16
12 Christine Strathmann 1979 GER 1074 02:07:43 00:38:57 00:02:03 01:01:12 00:02:34 00:22:57
13 Donne Green 1981 RSA 1080 02:08:21 00:36:22 00:02:05 01:03:39 00:02:27 00:23:48
14 Alana Bonner 1980 CAN 1084 02:09:31 00:38:20 00:01:57 01:03:04 00:02:51 00:23:19
15 Ruth Jones 1980 GBR 1069 02:11:39 00:37:23 00:02:00 01:07:52 00:02:22 00:22:02
16 Liesbeth Vangenechten 1979 GBR 1071 02:12:54 00:42:10 00:01:49 01:02:22 00:02:16 00:24:17
17 Lucia Vincent 1982 NZL 1078 02:12:55 00:37:10 00:02:12 01:08:13 00:02:49 00:22:31
18 Erin Rosebrugh 1979 CAN 1086 02:15:47 00:40:22 00:02:15 01:05:41 00:03:05 00:24:24
19 Sarah Saunderson-Warner 1980 NZL 1079 02:18:48 00:43:37 00:01:58 01:02:34 00:02:45 00:27:54
20 Kaori Ogura 1983 JPN 1075 02:19:48 00:40:29 00:01:50 01:11:13 00:02:33 00:23:43
21 Joanna Szymczyk 1979 CAN 1089 02:20:28 00:40:35 00:01:57 01:10:13 00:02:32 00:25:11
22 Roxane Heaton 1982 GBR 1068 02:21:07 00:43:20 00:02:02 01:05:13 00:02:39 00:27:53
23 Carolynne Simons 1983 CAN 1087 02:24:38 00:42:10 00:01:55 01:07:03 00:02:38 00:30:52
24 Élisa Piscollo 1980 CAN 1085 02:41:45 00:52:20 00:02:35 01:10:35 00:03:20 00:32:55
25 Charlene Zimmerman 1981 CAN 1090 02:58:02 00:47:04 00:02:17 01:27:57 00:03:41 00:37:03
26 Ameli Lydia Camella 1981 KEN 1076 03:03:29 00:51:14 00:03:16 01:27:08 00:04:17 00:37:34
Program notes:

Technical Delegate: Duncan Hough/GBR. Head Referee: Juliet Fahey/NZL.
Competition Jury: Duncan Hough/GBR, Barry Siff/USA, Morten Fenger/DEN.
Distances: Run 9.42km (2 laps), Bike 34km (2 laps), Run 5.11km (1 lap)
Air temperature: 16.4C